Patenty na wiosenne porządki

Choć pewnie czeka nas jeszcze kilka chłodniejszych dni, tegoroczna zima zbliża się do końca. Czas więc na wielkie porządki. Co zrobić, by ich efekt nie zniknął jeszcze przed nadejściem wiosny, ale utrzymał się znacznie dłużej? Niekiedy wystarczy wyposażyć dom w odpowiednie akcesoria, aby porządki były łatwiejsze i… rzadziej potrzebne.

Mówi się, że sprzątanie to „niekończąca się historia”. Powrót bałaganu jest bowiem nieuchronny nawet po najbardziej gruntowych porządkach. Niekiedy wraca wcześniej – zaledwie po chwili, innym razem po kilku, kilkunastu dniach. Jak sprawić, by okres ten był możliwie długi a samo sprzątanie było i łatwiejsze, i rzadziej potrzebne?

– Recepty są dwie. Z jednej strony możemy sięgnąć po urządzenia i akcesoria ułatwiające samo sprzątanie, a z drugiej – takie, które ułatwiają zachowanie porządku. Wbrew pozorom są to dwie różne kategorie. – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu marki REJS, polskiego producenta akcesoriów meblowych.

Łatwiejsze sprzątanie

Urządzeń i rozwiązań pomagających w sprzątaniu jest wiele. Zaliczyć można do nich odkurzacze, mopy, myjki, a także detergenty. Ale nie tylko. Należą do nich również produkty, które usprawnią organizację szafy gospodarczej, jak np. stelaż House Master REJS. Przeznaczony do szafek wysokich ułatwia on schowanie wszelkich akcesoriów do sprzątania jak np. wiader, ściereczek, środków czystości czy samego odkurzacza, a jednocześnie zapewnia do nich komfortowy dostęp (można go jednym ruchem wysunąć z szafy). Co ważne dzięki haczykom i odpowiednim uchwytom wszelkie akcesoria w House Master zawsze pozostaną na swoim miejscu – nie przewrócą się ani nie pomieszają.

Innym rozwiązaniem są systemy ułatwiające segregację odpadów. Mowa tu przede wszystkim o zestawach pojemników jak PRAKTIKO czy JC marki REJS, które obejmując kilka wiader, pozwalają na szybsze oddzielanie frakcji. Ale nie tylko. Warto zwrócić uwagę również np. na stelaż SORTE, który wstawić można do szuflady i w ten sposób uporządkować pojemniki na odpady i akcesoria do sprzątania.

Jeśli zaś chcemy jeszcze bardziej usprawnić pracę w kuchni – sięgnijmy po systemy elektrycznego wspomagania otwierania i zamykania szuflad np. Hailo Libero. Dzięki niemu, aby otworzyć szufladę – np. z koszami na śmieci – nie trzeba ani ciągnąć za uchwyt, ani nawet popychać frontu. Wystarczy lekki ruch stopą w pobliżu wieńca dolnego gdzie zamontowany jest czujnik ruchu, aby szuflada wysunęła się bezszelestnie oferując nam bezproblemowy dostęp do wszystkich przechowywanych w niej rzeczy. Rozwiązanie to z pewnością docenimy podczas sprzątania, gdy będziemy mieć zajęte lub brudne ręce.

Zachowaj porządek na dłużej

Ale sprzątanie to jedno. Zupełnie inną kwestią jest utrzymanie porządku na dłużej. Tu bardzo pomocne okazują się być niewielkie akcesoria jak np. systemy organizacji wewnętrznej przeznaczone do szuflad Slim Box i Comfort Box marki REJS. Relingi i wkłady – metalowe i wykonane z tworzywa, pozwolą posegregować i drobiazgi, i rzeczy nieco większe. Relingi zabezpieczają pudełka, woreczki i butelki, ale także środki czystości przed przesuwaniem się i przewracaniem podczas otwierania i zamykania głębokich szuflad. Wkłady zaś sprawią, że przyprawy, sztućce, drobne akcesoria, a nawet najmniejsze pudełka i słoiczki z kosmetykami nie będą się mieszać. W efekcie w szufladach wszystko będzie zawsze na swoim miejscu.

Innym patentem na porządki jest odpowiednia organizacja całych szaf. Mowa tu nie tylko o meblach kuchennych ale i np. o garderobie. Poukładane w szufladach skarpetki, bielizna i krawaty łatwiej będzie znaleźć, zaś powieszone na wieszakach koszule, spodnie i spódnice nie będą wymagały prasowania. Z kolei pantografy – czyli opuszczane drążki ułatwią wyjęcie powieszonych wysoko ubrań bez konieczności wspinania się na krzesło czy stawania na palcach. Wszystko to zaś znacząco ułatwi nam utrzymanie porządku i to przy minimalnym wysiłku z naszej strony.

www.rejs.eu

www.e-rejs.eu