PEKA na targach Warszaw Home. Nowa odsłona marki

Na tegorocznej edycji targów Warsaw Home marka PEKA nie zaprezentowała swojego stoiska w tradycyjny sposób. Była obecna w kooperacji ze swoimi partnerami, tworząc niezwykle tajemniczą instalację. Kuchnia i garderoba marzeń wyposażone w systemy PEKA zostały schowane za czarną kotarą stoiska Naboo Studio współtworzonego z Lubomirski Pracownią Stolarską. Iluzoryczne wnętrza luksusowego apartamentu schowane były przed zwiedzającymi za ciężkimi zasłonami. Po ich przekroczeniu, dzięki ciemnościom, poprzecinanym odpowiednimi podświetleniami, goście mieli wrażenie, że znajdują się w innej krainie. Trochę jak w Opowieściach z Narni, po wejściu do starej szafy, tyle że tu nie było lasu, a niezwykle elegancka przestrzeń zaprojektowana przez projektantki Anetę Dudek i Martynę Leśniewską – Naboo Studio.

Fot. MUFKA FOTOGRAFIA Dagmara Maroszek-Bździuch

Głównym elementem stoiska była kuchnia w kolorach ciemnego brązu. Połączenie drewna, kamienia i ryflowań dało niesamowity efekt, który został podkreślony przez subtelne oświetlenie. Wnętrza zabudowy kuchennej wykonanej przez Lubomirski studio zostało wyposażone w funkcjonalne systemy marki PEKA.

Akcesoria starannie wybrano, aby kompozycja tworzyła jedną, spójną całość. Wszystkie systemy zamontowano w kolorze antracytowym, wykorzystując linię koszy Arena Style. Kuchnię wyposażono w 2 systemy wysokie – TANDEM oraz PLENO PLUS MAXI LIRO. Cargo podblatowe wyposażono zaś w system JUNIOR, zamiast tradycyjnych szuflad zaproponowano alternatywę – wysuwaną półkę EXTENDO.

Zapakuj jak magazyn, otwieraj jak lodówkę

System wysoki TANDEM to bezapelacyjnie must-have wyposażenia każdej kuchni! Jego wyjątkowo pojemne półki, umiejscowione zarówno wewnątrz, jak i na drzwiach modułu, rozszerzają przestrzeń do absolutnego maksimum. Ponadto producent daje gwarancję udźwigu systemu do 85 kg oraz zapewnia płynność podczas otwierania i zamykania. Zatem każdy domownik poradzi sobie z obciążeniem, nawet kilkuletnie dziecko…

Fot. MUFKA FOTOGRAFIA Dagmara Maroszek-Bździuch

Kurząca się zastawa stołowa, sprzęty AGD o niestandardowych rozmiarach oraz przetwory domowe, które nie mają swojego miejsca w kuchni to zmora każdego gospodarza. System PLENO STANDARD został zaprojektowany tak, aby zapewnić całkowite wysunięcie na zewnątrz, zyskując przy tym dostęp z każdej strony, bez konieczności przesuwania bądź przekopywania wnętrza szafki w celu znalezienia konkretnego przedmiotu.

Doskonałe wykorzystanie przestrzeni kuchennej

EXTENDO stanowi alternatywę dla tradycyjnych półek i szuflad, wysuwany stelaż można zamontować w szafkach pod piekarnikiem czy ekspresem lub jako dodatkową wysuwaną półkę nad koszem na śmieci. To jedno z nielicznych rozwiązań, które doczekało się tak szerokiej gamy rozmaitych zastosowań, w dowolnych miejscach domu. EXTENDO to także doskonała inspiracja do twórczego wykorzystania akcesoriów dodatkowych. PEKA zaleca korzystanie z magnetycznych przegródek, które umożliwiają efektywne podzielenie dostępnej przestrzeni, sprawiając, że staje się ona idealnie funkcjonalna i uporządkowana. Z kolei cargo pod blatowe wyposażone w system JUNIOR umożliwia podzielenie wnętrza szafki na mniejsze przestrzenie za pomocą półek i pojemników YouboXx. Dzięki temu w efektywny sposób wspomaga perfekcyjną organizację i ład w kuchni.

Fot. MUFKA FOTOGRAFIA Dagmara Maroszek-Bździuch

Garderoba nie tylko dla stylistek

Prawdziwy efekt „Wow” na stoisku, wywoływała garderoba i lustro wyłaniające się jakby zza lodowej skały. Tajemniczy mrok rozświetlały delikatne oświetlenia, tworząc niesamowity klimat. Niewątpliwie ta część była najbardziej fotografowaną na stoisku i chęć zrobienia sobie zdjęcia w tym magicznym lustrze nachodziła nawet tych, co zazwyczaj tego nie robią. Niemalże otwarte szafy, zasłonięte jedynie szklanymi drzwiami, powodowały nieme okrzyki zachwytu u każdej z Pań odwiedzających to stoisko. Wykorzystane systemy PEKA, które ułatwiają organizację tej przestrzeni, były wisienką na torcie. Zastosowane w projekcie rozwiązanie CONERO, pozwalające na optymalizację przestrzeni było możliwe dzięki zastosowaniu ergonomicznych stelaży wewnątrz szafek. Wykończenie pomieszczeń zgodnie z zasadami ergonomii nadaje wnętrzu nowoczesnego charakteru.

Fot. MUFKA FOTOGRAFIA Dagmara Maroszek-Bździuch

System CONERO, czyli mądre planowanie garderoby

Linia CONERO pozwala na stworzenie niepowtarzalnej garderoby. Wyjątkową wydajność zapewni CONERO PANTOGRAF, czyli drążek na wieszaki z ubraniami. Podnośnik do szafy wykorzystuje dźwignię, aby zapewnić minimalną siłę nośną nawet przy pełnym obciążeniu. Samoregulujący system zapobiega również niekontrolowanemu odchylaniu się pantografu w dół. Dla większej kolekcji ubrań sprawdzi się CONERO TOP – z dodatkową półką dopasowaną do garderoby o szerokości 445 – 1168 mm. Maksymalne obciążenie półki to 12 kg.

Fot. MUFKA FOTOGRAFIA Dagmara Maroszek-Bździuch

Wysuwny wieszak CONERO na spodnie jest wyposażony w kilka podwójnych wieszaków, dzięki czemu można na nim zawiesić wiele par spodni, które w łatwy sposób się z nich zdejmuje.

Fot. MUFKA FOTOGRAFIA Dagmara Maroszek-Bździuch

Ciemną przestrzeń garderoby oraz kuchni przełamano za pomocą dębowych dodatków. Drewniane wkłady do szuflad i kratki doskonale komponują się w szufladach i współgrają z zabudową. Naturalne drewniane wyposażenie, nie tylko wyglądają estetycznie i elegancko, ale również wpisują się w eko trend, minimalizując ilość plastiku wokół nas.

Mat. prasowe Peka

Więcej przydatnych informacji na stronie: https://peka.pl