Piękno z natury czyli nowa kolekcja Silestone Ethereal

Silestone® by Cosentino wprowadza na rynek swoją drugą serię powierzchni hybrydowych, pod nowym wizerunkiem korporacyjnym zaprezentowanym niedawno przez markę. Towarzyszy mu także duża kampania o nazwie „The Metamorphosis” z udziałem modelki i międzynarodowej ikony mody, Cindy Crawford. Ethereal Dusk, Ethereal Haze, Ethereal Glow i Ethereal Noctis to nazwy czterech nowych kolorów  inspirowanej marmurem serii, która odtwarza piękno nieba o różnych porach dnia.

Silestone Ethereal to długo wyczekiwana, kolejna już odsłona okładzin Cosentino stworzonych w pionierskiej technologii HybriQ+®, która pociąga za sobą nowy skład ze znacznie zmniejszoną obecnością krzemionki krystalicznej i proces powstawania tych wielkoformatowych płyt.  Ethereal stanowi milowy krok w zakresie projektowania, innowacji i zrównoważonego rozwoju. Starannie opracowane kolory na białym tle to interpretacja popularnego trendu eksponowania wzoru marmuru w projektach wnętrz. Kolekcja składa się z czterech odcieni: Ethereal Dusk, Ethereal Haze, Ethereal Glow i Ethereal Noctis, które odtwarzają piękno nieba o wschodzie i zachodzie słońca.

Ethereal Dusk ozdobi wnętrza niejednego wielkomiejskiego apartamentu. Niebieskawy odcień żyłowania nada przestrzeni nowoczesny i awangardowy charakter. Wzór symbolizuje wschód słońca, w którym w ostatnich chwilach ciemności na horyzoncie widać spokój i powagę.

Ethereal Haze charakteryzuje się dynamiczną gamą odcieni szarości, dodając pomieszczeniom stylu i osobowości. Ten kolor oddaje zarówno spokój, jak i charakterność, dzięki grze gradientów wtapiających się w jasne, neutralne tło. Ethereal Haze przenosi nas do wyimaginowanego świata, w którym wiatr przesuwa chmury, tworząc optyczną iluzję spokoju i harmonii we wnętrzach salonów, kuchni i łazienek.

Ethereal Glow to  z kolei czysta, klasyczna elegancja. Jego złocisto-szare żyłowanie łączy się z zabarwionym białym tłem, wnosząc akcent koloru do wielkoformatowych płyt. Jest inspirowany zachodem słońca, jego ognistymi kolorami i blaskiem. To także ewolucja cieszącego się wielką popularnością koloru Silestone Eternal Calacatta Gold.

Ethereal Noctis jest synonimem wyrafinowania. Podbarwione białe tło przełamano krótkimi szarymi i czarnymi żyłkami, co zapewnia powierzchni kontrast i głębię. Jest inspirowany tajemniczą ciemnością po zachodzie słońca.

Technologia HybriQ+®

Kolekcja Silestone Ethereal została stworzona przy użyciu HybriQ+®, pionierskiej technologii opracowanej przez Cosentino. HybriQ+®, wprowadzona na rynek w 2020 roku, jest jakościowym skokiem w ewolucji marki Silestone. Nowy proces produkcyjny charakteryzuje się zaangażowaniem firmy w ochronę środowiska, gospodarkę o obiegu zamkniętym i zrównoważony rozwój. Dzięki HybriQ+®, oprócz wykorzystania w procesie produkcyjnym 99% wody pochodzącej z recyklingu i 100% odnawialnej energii elektrycznej, do produkcji Silestone wykorzystuje się teraz co najmniej 20% surowców pochodzących z recyklingu.

Więcej na www.cosentino.com