Płyta PrimeBoard nagrodzona German Innovation Award 2019

Innowacje są ważnym elementem strategii Pfleiderera. Firma obserwuje trendy i wykorzystując najnowsze technologie produkcji, wypracowuje jeszcze lepsze rozwiązania. Świetnym tego przykładem jest rozpoznanie trendu smart living i stworzenie produktu korespondującego z nim – płyty lakierowanej PrimeBoard. Smart living to koncepcja inteligentnej optymalizacji i efektywnego zarządzania środowiskiem, w którym funkcjonujemy. Wiąże się z zastosowaniem rozwiązań, które usprawniają wykonywanie codziennych czynności, pomagają w zarządzaniu obowiązkami i są ekologiczne.


Potwierdzeniem, że działania i produkty Pfleiderera zasługują na szczególne uznanie, jest przyznanie przez jury Niemieckiej Rady Designu płytom PrimeBoard prestiżowej nagrody German Innovation Award 2019 w kategorii „Excellence in Business to Business”. Certyfikat potwierdzający wysoką jakość produktu odebrał Rüdiger Jürke, Dyrektor Zarządzania Produktami Pfleiderer Deutschland GmbH podczas ceremonii wręczania nagród w Niemieckim Muzeum Technologii w Berlinie.

Płyty PrimeBoard przekonały ekspertów
Płyty PrimeBoard uszlachetnione wysokiej jakości powłoką lakierniczą w wersjach XTreme Matt i XTreme High Gloss Pfleiderer wyznaczają nowe standardy. Dzięki swym unikalnym właściwościom są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu w czystości i wyjątkowo odporne na długotrwałe i intensywne użytkowanie. Kolory lakierowanej powierzchni są trwałe, a dzięki dostępnej optymalnej gamie barw mogą być w dowolny sposób komponowane w rozmaite kombinacje. PrimeBoard posiada również efekt przeciwdziałający odciskom palców – tzw. efekt anti-fingerprint, który chroni matowe powierzchnie przed zabrudzeniami. Z wyborem ponad 180 dekorów, dostępnych na różnych materiałach nośnych, możliwości aranżacji są nieograniczone.

Unikalny proces produkcji
Technologia, która stoi za produktem PrimeBoard jest unikalna na skalę europejską i składa się z dwóch systemów produkcyjnych: procesu Hot Coating, podczas którego nakłada się warstwę funkcjonalną na materiał podstawowy i tworzy elastyczną warstwę funkcyjną oraz procesu nakładania lakieru – z jednej strony lub obustronnie – za pomocą kalandra. Płyty PrimeBoard są również niezwykle łatwe w obróbce.

Jury German Innovation Award uznało i nagrodziło innowacyjność PrimeBoard, kontynuując w ten sposób tradycję honorowania produktów i rozwiązań, które wykraczają poza pojedyncze sektory branżowe i które wyróżniają się na tle innych technologii, szczególnie w kwestii projektowania rozwiązań skoncentrowanych na potrzebach konsumenta. Faktem bowiem jest, iż innowacje, które kształtują przyszłość i ulepszają nasze życie istnieją w każdym, nawet najmniej widocznym sektorze branżowym. German Innovation Award sprawia, że wspaniałe osiągnięcia stają się widoczne dla szerszej publiczności.