Poczuj swobodę w kuchni. Pomoże technika

Każda przestrzeń kuchenna powinna jednocześnie być funkcjonalna, pojemna, dostępna i bezpieczna. Aby efekt był zadowalający, konieczne jest uzyskanie swobody ruchu. Jest to możliwe dzięki odpowiednim systemom. Jakim? Oto kilka propozycji.

Przy projektowaniu i urządzaniu niedużej przestrzeni kuchennej, pojawia się konieczność maksymalnego wykorzystania miejsca i uzyskania swobody działania. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i systemom możliwe jest stworzenie ergonomicznej i wygodnej kuchni.

 

Z uchwytem czy bez?

Finałowym etapem zamówienia kuchni jest wybór drobnych elementów dekoracyjnych, by stworzyć przytulny i odpowiadający nam nastrój. I tutaj pojawia się temat uchwytów. Pamiętajmy, że uchwyty to elementy łączące użyteczność z dekoracyjnością. Zapewniają swobodę otwierania mebla, „chwytania frontu”, pomagają wnętrzu nabrać stylu. Zdarza się jednak, że zastosowanie uchwytu mogłoby zakłócić oczekiwany minimalistyczny efekt wizualny. W takiej sytuacji warto wybrać system bezuchwytowy. Aby był wygodny w codziennym użytkowaniu, warto też zwrócić uwagę na dedykowane listwy mocowane w korpusie za frontami.

 

Szuflady głębokie, czyli wygodne

Pod płytą grzewczą w strefie gotowania warto umieścić duże, głębokie i wygodne szuflady z pełnym wysuwem. – Dzięki szufladom takim jak Moovit MX, wszystko jest pod ręką. Szuflady mają fantastyczną pojemność i udźwig, więc są odpowiednie do przechowywania dużych sprzętów kuchennych. Dzięki synchronizacji w prowadnicach Matrix i cichemu domykowi wszystko jest pod kontrolą – mówi Michał Kichler, ekspert ds. okuć kuchennych Häfele. Kolejnym elementem zwiększającym funkcjonalność jest rewelacyjna wewnętrzna szuflada, niezwykle przydatna w prawidłowej organizacji życia kuchennego.

 

LED do mebli kuchennych

Nad pojemnymi szufladami dolnymi, warto zagospodarować przestrzeń na sztućce. Aby wszystko było jasne, zamontujmy w niej oświetlenie Loox LED. – To system stworzony specjalnie dla meblarstwa. Oświetlenie sprawdzi się zarówno w przypadku mebli kuchennych, jak i pokojowych, łazienkowych czy w garderobie. System dostarcza światła przestrzeniom roboczym, rozjaśnia szuflady i dodaje klimatu – doradza Michał Kichler.

 

Z cargo wszystko pod ręką

W niedużych przestrzeniach, gdzie praktycznie każdy centymetr kwadratowy jest bezcenny, rewelacyjnie spisuje się system niskiego cargo, wykorzystywany do zagospodarowania zazwyczaj nieużytecznej przestrzeni. – Tym samym zyskamy miejsce na wszystkie niezbędne rzeczy używane w trakcie gotowania – oliwy, przyprawy i inne produkty, które są potrzebne do przyrządzenia posiłków – poleca ekspert ds. okuć kuchennych Häfele. Dzięki sprawdzonym systemom, wygodna i w pełni dostępna staje się także szafka narożna. Z powodzeniem można trzymać w niej garnki i patelnie. – Nasze systemy do szafek narożnych, jak np. półka wysuwana Nuvola, maksymalnie wykorzystują całą pojemność szafki i wysuwają się poza jej obrys. Sięgając po garnek, nie musimy się schylać – wyjaśnia Michał Kichler.

 

Automatyczne otwieranie szafy z kubłami

Swobodę ruchu warto zapewnić sobie we wszystkich strefach kuchennych, także w strefie zmywania. Wygodę przy sprzątaniu po skończonej pracy i w jej trakcie zapewni system pojemników na śmieci. Niezależne kubły, które można dowolnie ustawiać dzięki specjalnej macie ułatwią sortowanie odpadów. Ważne, że szafki nie trzeba otwierać ręką. Wystarczy przyłożyć stopę w miejsce, w którym świeci się lampka. Właściwy dobór systemów kuchennych i maksymalne wykorzystanie przestrzeni, by pracowała lepiej, to już połowa sukcesu. Ważne, by przestrzeń kuchenna była jednocześnie funkcjonalna, pojemna, dostępna i bezpieczna. Dlatego trzeba wybierać rozwiązania i systemy gotowe do wykonywania każdej pracy: dźwigania, otwierania i zamykania, podnoszenia i opadania, wysuwania, przesuwania i przechowywania. Meble kuchenne ciężko pracują, dlatego wybierzmy systemy, które zapewnią im ciągłość ruchu przez długie lata.

_____________________________________________________________

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach i ponad 160 tys. klientów na całym świecie. 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.