Powróćmy do tradycji – kuchnia w rustykalnym stylu

Obecnie obok mody na minimalizm i stylową skandynawską oszczędność, równie prężnie rozwijają się trendy powracające do tradycji. Mogą to być meble inspirowane wiekowymi sprzętami lub antyki, którym przywrócono drugą młodość. Na rynku dostępnych jest też wiele elementów dekoracyjnych przywracających tradycję do kuchennego wnętrza. Oto kilka tego typu aranżacji z wykorzystaniem konglomeratu kwarcytowego TechniStone®.

Sielanka rustykalnego wnętrza

Kuchnia w tradycyjnym stylu to przede wszystkim ciepłe kolory kojarzące się z naturalnymi surowcami, takimi jak drewno, wiklina czy terakota. Najprostszym, a zarazem najefektowniejszym sposobem na wizualne ocieplenie stylu kuchni jest dodanie jej rustykalnego charakteru.

Fot. TechniStone® Crystal Absolute White

Aby cieszyć się wnętrzem niczym ze wspomnień o domu babci, wystarczy jedynie kilka dodatków, reorganizacja powierzchni bądź wymiana kluczowych dla stworzenia odpowiedniej atmosfery przedmiotów.
Drewniane stropy, podłoga i półki w otoczeniu białych szafek i blatu z konglomeratu kwarcytowego TechniStone® to pewnego rodzaju efekt łączenia nowoczesnego stylu z tym tradycyjnym. Dodatkowe dodatki w postaci tradycyjnych naczyń, kolorowych kubków czy talerzy dopełnią efektu.
Cięte kwiaty, misy ze świeżymi owocami i orzechami przeniosą nas w świat babcinej kuchni.

Fot. TechniStone® Noble Ivory White

Duet drewna i kamienia
Blat kuchenny i podłoga z konglomeratu kwarcytowego mogą idealnie komponować się w tradycyjnym wnętrzu. W połączeniu z drewnianymi elementami dekoracyjnymi i meblami uzyskamy niepowtarzalny efekt domowej chaty, przy zachowaniu jak najlepszej funkcjonalności naszej kuchni.
Liczne zalety TechniStone®, takie jak możliwość dowolnego kształtowania blatu, a także szeroka dostępność barw i wzorów sprawiają, że konglomerat kwarcytowy może być idealnym materiałem do stworzenia tradycyjnej aranżacji.
W połączeniu z białymi szafkami i drewnem, z pewnością świetnie prezentują się blaty kuchenne w odcieniach bieli, brązu szarości. Tutaj możemy też wybrać proste projekty, ale także zdecydować się na marmurowe lub piaskowe wzory, które świetnie sprawdzą się w tradycyjnych wnętrzach.

Fot. TechniStone® Noble Luso Champagne

Informacje o firmie:
TECHNISTONE to wiodący europejski producent płyt wykonanych z konglomeratu kwarcowego i kwarcowo-granitowego z ponad 20-letnią historią. Fabryka TECHNISTONE znajduje się w Republice Czeskiej – mieście Hradec Kralove, gdzie firma od 23 lat produkuje kamień konglomeratowy we włoskiej technologii Breton. Produkt dostępny jest w postaci płyt o najwyższej jakości, wysokiej higieniczności i licznych walorach estetycznych. TECHNISTONE Ścisła kontrola jakości surowców, produkcji czy pakowania i wysyłki daje TECHNISTONE pewność, że klient końcowy będzie zadowolony z użytkowania finalnego produktu. Posiadanie Certyfikatu ISO 9001, który jest sprawdzany i kontrolowany przez renomowaną niemiecką firmę TUV daje odbiorcom pewność najwyższej jakości materiału. Wszystkie materiały TECHNISTONE posiadają 10 lat gwarancji. Technistone jest dostępny dla klientów na terenie całej Polski za pośrednictwem własnych magazynów, autoryzowanych zakładów kamieniarskich, współpracujących architektów i studiów kuchennych.