Profile w transporcie mebli

Piękne meble to gwarancja udanych aranżacji wnętrzarskich – bez względu na wybrany styl. Jednak, aby takie wyposażenie trafiło do nas w nienaruszonym stanie, uprzednio musi być ono odpowiednio przygotowane do transportu, zwłaszcza pod względem najmniejszych szczegółów. Jak ważną rolę w zabezpieczaniu mebli pełnią profile opakowaniowe? Do jakich elementów się je stosuje? Na te pytania odpowiada Piotr Jakubczyk, ekspert firmy Thermaflex.

fot. Thermaflex

Proces transportu mebli, których poszczególne elementy niekiedy posiadają pokaźne rozmiary, wymaga stosowania dodatkowej kompleksowej ochrony przed ich uszkodzeniem. Dlatego mimo niewielkich gabarytów, ważną rolę odgrywają tu profile opakowaniowe Thermaflex, które doskonale sprawdzają się przy zabezpieczeniu produktów na etapie produkcyjnym, jak i podczas przewozu. Co konkretnie zabezpieczamy w meblach podczas ich przewozu?

Jak mówi Piotr Jakubczyk, ekspert firmy Thermaflex, elastyczne profile opakowaniowe swoje zastosowanie znajdują przede wszystkim w ochronie wszelkich krawędzi, narożników lub brzegów o różnej grubości:

W przypadku transportu tak podatnych na uszkodzenia towarów jak wyposażenie meblowe, rozwiązania zabezpieczające muszą za pomocą swoich właściwości zapewniać wszelkim delikatnym elementom pełną ochronę. Dlatego dzięki profilom opakowaniowym zabezpieczane jest różnego rodzaju wyposażenie praktycznie na każdym etapie jego sprzedaży. Najczęściej spotykamy się z ochroną mebli składających się z kilku elementów – na przykład szaf, komód czy produktów do samodzielnego montażu.

 

fot. Thermaflex

Ekspert firmy Thermaflex dodaje także, że do ochrony tego typu towarów służą profile ProFoam od Thermaflex w kształcie U, które posiadają zdecydowanie grubsze ścianki zewnętrzne, niż wymiary pożądane przez producentów mebli:

Ochrona mebli za pomocą profili ProFoam odbywa się na dwóch poziomach – pierwszym z nich jest zabezpieczanie krawędzi zewnętrznych skierowanych do wewnątrz, co powoduje prostszą aplikację. Gdy krawędzie mają większą objętość, stosujemy profile U z „wywiniętymi uszami”, dzięki którym nie tylko możliwe jest ich szybsze nakładanie, ale również samoistne dopasowanie się profilu do krawędzi danego wyrobu – wystarczy jedynie nałożyć profil na krawędź i lekko docisnąć. Cały proces jest błyskawiczny. 

Ochrona tkwi w szczególe

ProFoam od Thermaflex to gotowe, elastyczne profile opakowaniowe, wykonane z wysokiej jakości piany polietylenowej o drobnej, zamkniętej strukturze komórek, w pełni nadającej się do recyklingu. Są one łatwe w montażu i skutecznie chronią meble o różnych kształtach i rozmiarach przed uszkodzeniem. Doskonale tłumią drgania i osłaniają towar podczas upadku. Aktualnie w ofercie Thermaflex można znaleźć profile U i UT, L, C, MS i TS, a także System oraz Packing Corner. W  zakładach meblarskich stosowane są  profile o małych i średnich rozmiarach. Czy jednak rola tego typu zabezpieczenia jest na tyle istotna, by stosować je przy okazji każdego transportu mebli?

– Zadając sobie pytanie, dlaczego warto zabezpieczać meble przy użyciu profili opakowaniowych takich jak ProFoam, musimy pamiętać o problematycznym procesie reklamacji, nerwach i opóźnieniach w aranżacji mieszkań czy domów, kiedy nasze meble docierają do nas uszkodzone z powodu braku zabezpieczeń podczas ich transportu. Coraz częściej spotykamy się przecież z wyposażeniem, które ma większą wagę, składa się z różnych komponentów lub posiada szklane wstawki, do których ochrony wręcz wymagane są profile. Jeżeli dany producent nie zastosuje takiej formy zabezpieczenia, a postawi na tańsze zamienniki w formie styropianów lub kartoników, można być 100% pewnym, że nasze wymarzone meble nie przyjadą do nas nienaruszone. Dlatego znacząca część producentów wybiera tego typu rozwiązanie, kierując się doświadczeniem związanym z ponoszeniem strat finansowych dotyczących zwrotów lub wymian uszkodzonych mebli. 

fot. Thermaflex

Oprócz ProFoam, innym rodzajem rozwiązań Thermaflex dedykowanych branży meblarskiej są sznury oraz półwałki ThermaRod. Mają one zastosowanie przy wypełnieniu krawędzi, miejsc gdzie siadamy i kładziemy ręce, a także w narożnikach mebli. Dzięki nim obicie idealnie się układa i nie ulega odkształceniom. W produkcji mebli tapicerowanych zazwyczaj stosowane są sznury o przekrojach okrągłych, a przy owalnych i mniejszych kształtach – półwałki lub ćwierćwałki. Niezależnie od kształtu i tego, czy wykorzystamy sznury czy maty Thermaflex, obicie będzie zawsze wracać do poprzedniego kształtu. Dodatkowo te rozwiązania podlegają recyklingowi i są przyjazne dla środowiska naturalnego.

Innowacyjne i ekologiczne rozwiązania dedykowane meblom od Thermaflex to szerokie spektrum rozwiązań pomagających przy transporcie, jak i samym tworzeniu wyposażenia naszych wnętrz. Profile opakowaniowe ProFoam zapewniają profesjonalne zabezpieczenie mebli narażonych na uszkodzenia podczas transportu lub przechowywania, eliminując ryzyko uszkodzenia, osłaniając przewożone elementy meblowe i idealnie tłumiąc wszelkie drgania. Z kolei sznury i półwałki ThermaRod przeznaczone są do wypełniania krawędzi, siedzisk oraz narożników, dzięki czemu obicie idealnie się układa i nie ulega odkształceniom.

___________________________________________________

Thermaflex Izolacji Sp. z o. o. to międzynarodowa firma założona w 1976 roku w Holandii. Gwarantuje inteligentne i trwałe rozwiązania dla dystrybucji ogrzewania, chłodnictwa oraz wody pitnej. W Polsce firma obecna jest od 1992 roku, zapewniając rozwiązania na bazie poliolefin dla branży instalacyjnej. Współtworzy rozwiązania ograniczające straty energii cieplnej oraz zwiększające wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Znana jest dzisiaj  z wielu zrealizowanych projektów, blisko współpracując ze swoimi partnerami nad rozwojem innowacji, stawiając czoła aktualnym i przyszłym wyzwaniom.