Projektowanie z empatią – Kolekcja COMFY jako odpowiedź na potrzeby osób starszych i z niepełnosprawnościami.

“Sam etap projektowania skupił się głównie na rozmowach z ludźmi starszymi, seniorami z ludźmi z różnym stopniem  niepełnosprawności.

Zadaliśmy pytanie: Z czym mają tak naprawdę problem w takim codziennym funkcjonowaniu? I tak powstały pomysły na konkretne meble.

…Zależało nam przede wszystkim, żeby meble dobrze służyły użytkownikom, Żeby choć w małym stopniu przyczyniły się do poprawy jakości codziennego użytkowania łazienki”

MIEĆ WŁASNĄ TOŻSAMOŚĆ

Kiedy masz duże doświadczenie w tworzeniu mebli na rynek europejski jednak chęć wykreowania własnej, niepowtarzalnej marki pozwala w rzetelny sposób przeanalizować krajowy rynek, przyjrzeć się uważnie jego potrzebom oraz stworzyć coś niepowtarzalnego…Dla nas oznacza to tylko jedno: tu tworzy się historia, o której trzeba opowiedzieć.

 

WSPÓLNE DOŚWIADCZENIE

Z Krośnieńskimi Fabrykami Mebli „KROFAM” współpracujemy od wielu lat, dostarczając systemy okuć do produkowanych przez nich na rynek niemiecki mebli. Gdy usłyszeliśmy o projekcie mebli łazienkowych dla osób starszych oraz dla osób z niepełnosprawnościami, zaprosiliśmy do rozmowy Pana Grzegorza Pękalskiego, dyrektora ds. handlowych KROFAM, który uchylił nam rąbka tajemnicy i opowiedział jak powstawała kolekcja COMFY.

Kolekcja mebli łazienkowych Comfy, projekt: Husarska, producent: Krofam

JAK RODZI SIĘ POMYSŁ NA KOLEKCJĘ MEBLI

Planowanie łazienki, z której będą korzystać osoby starsze lub niepełnosprawne wymaga nieco więcej przemyśleń niż planowanie tradycyjnej łazienki dla zwykłej rodziny. Z jednej strony muszą się w niej znaleźć te same elementy, ale większe znaczenie od ich wyglądu ma ich funkcjonalność.

Skąd taki pomysł?

Jakie rozmowy i pytania zostały postawione na początku projektu, by rzetelnie podejść do tematu?

Jakie założenia były brane pod uwagę na poszczególnych etapach projektowania?

Czy meble dla osób starszych i niepełnosprawnych mogą być designerskie?

Kolekcja mebli łazienkowych Comfy, projekt: Husarska, producent: Krofam

Z MIŁOŚCI DO MEBLI

Tworzenie mebli w oparciu o potrzeby społeczne nie przechodzi bez echa w świecie meblarskim. Kolekcja COMFY otrzymała wyróżnienie w Konkursie „Lider dostępności priorytetowych branż”

za kolekcję mebli łazienkowych inspirowaną potrzebami osób starszych i niepełnosprawnych, zarówno do łazienek prywatnych, jak i publicznych oraz tytuł Must have 2021 na Łódź Design Festival.

Zapraszamy do wysłuchana pełnej pasji rozmowy z Panem Grzegorzem Pękalskim. Rozmowy, która dowodzi, że z miłości do mebli rodzą się piękne projekty, a poszukiwanie własnej tożsamości, pozwala wyjść poza ramy tego co wcześniej wydawało się oczywiste.

O Hettich

Firma Hettich, założona w 1888 roku, jest jednym z największych producentów okuć meblowych na świecie. Od 135 lat pozostajemy firmą rodzinną i dostarczamy produkty, które są zalążkiem nowych trendów w meblarstwie. Badamy trendy i wdrażamy rozwiązania, które w najlepszy z możliwych sposobów na nie odpowiadają. W prawie 80 krajach wraz z 8000 współpracownikami wspólnie dążymy do jednego celu: rozwoju inteligentnej techniki do mebli. Bo technika do mebli to nasza pasja. Fascynujemy i inspirujemy nią ludzi na całym świecie.