Room Designer – idealne narzędzie do wizualizacji wnętrz online

Czy ten dekor pasuje do salonu czy lepiej prezentuje się w sypialni? Jakie kolory i dekory wybrać do aranżacji biura, a jakie do projektu recepcji hotelowej? Wszystko można sprawdzić online. Do wyboru jest ponad 400 dekorów. Wystarczy tylko kilka kliknięć, aby nowe pomysły i koncepcje z wykorzystaniem rozwiązań Pfleiderera zobaczyć w wirtualnych przestrzeniach. Room Designer – narzędzie internetowe stworzone przez firmę Pfleiderer z myślą o architektach, projektantach wnętrz, umożliwia porównywanie i dobór produktów bez wychodzenia z domu.


„Narzędzie Room Designer pomaga użytkownikom wybrać odpowiednie elementy wykończenia, a do tego jest niezwykle łatwe i intuicyjne w obsłudze” – mówi Christiane Gebert, Head of Design & Development w firmie Pfleiderer. – „Program pozwala zmienić praktycznie każdą część pomieszczenia. Wystarczy kliknąć powierzchnię, która nas interesuje, a następnie wybrać odpowiedni dekor. To wszystko.”
Modelowe strefy domowe to między innymi: łazienka, kuchnia, salon, pokoje dla dzieci i młodzieży, a także mieszkanie dla seniorów. W segmencie użytkowym znajdziemy natomiast wnętrza hotelowe, biurowe i sklepowe, przyczepę kempingową, jacht oraz pokój w placówce medycznej.


Łatwa obsługa i udostępnianie
Dzięki łatwej i czytelnej nawigacji poruszanie się po różnych grupach dekorów jest intuicyjne. Wystarczy wybrać obszar tematyczny, aby przeglądać dekory jednobarwne, reprodukcje drewna, kamienia i materiałów oraz propozycje kreatywne. Wzory dębu, sosny, marmuru, betonu lub konkretny odcień czerwieni – wszystko można szybko znaleźć dzięki dostępnej funkcji filtrowania wyników. Co więcej, narzędzie umożliwia komplementarną wizualizację przestrzeni: od koloru ścian, przez dekory mebli, półek, blatów, po uchwyty meblowe, kolor tapicerki czy podłogi.
Dodatkowo przy pomocy suwaka możemy porównać dwa różne projekty wyświetlone obok siebie. Po stworzeniu konceptu pomieszczenia możemy zapisać go na liście ulubionych lub zachować jako obraz w wysokiej rozdzielczości. Wersja do druku również zawiera listę wykorzystanych dekorów.


Pfleiderer Room Designer to idealna propozycja dla osób poszukujących inspiracji, dla projektantów, którzy chcą szybko dopracować przygotowywane aranżacje, zweryfikować wizje i pomysły. Tutaj każdy użytkownik sprawnie i w łatwy sposób wypróbuje ponad 400 dekorów – zarówno na komputerze stacjonarnym, jak i na urządzeniu przenośnym.

Narzędzie Pfleiderer Room Designer dostępne jest http://pfleiderer.esignserver3.com/gallery.do tutaj.

_______________________________________________________________________
O Pfleiderer
Grupa Pfleiderer jest wiodącym producentem produktów drewnopochodnych, koncentrującym swoje działania na rynku polskim i niemieckim. Firma zatrudnia w tych krajach blisko 3 600 pracowników w dziewięciu zakładach produkcyjnych. Obecnie przedsiębiorstwo ma także oddziały sprzedażowe w Anglii, Holandii, Szwajcarii, Austrii, Rumunii i Francji. Grupa Pfleiderer oferuje bogatą paletę produktów oraz kompleksową obsługę firm reprezentujących przemysł meblarski, handel materiałami drewnopochodnymi, a także firm zajmujących się wykończeniem wnętrz czy budownictwem szkieletowym. Pfleiderer jest spółką nadrzędną dla marek Duropal i Thermopal oraz partnerem handlowym dla przemysłu, handlu, rzemiosła, a także projektantów i architektów. Jako Pfleiderer Group S.A. koncern jest notowany na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Roczny obrót firmy wynosi ponad 1 miliard euro.