Seasonal Designs 2023. Limitowana kolekcja spieków Laminam dla polskich miłośników designu

Aż 9 niepowtarzalnych wzorów, dostępnych tylko teraz i tylko w naszym kraju. Laminam inauguruje koncept Seasonal Designs, w którym co roku będzie proponował krótkie serie spieków dopasowanych do oczekiwań, potrzeb i gustów polskich odbiorców. Co w premierowej odsłonie proponuje koneserom wzornictwa z naszego kraju?

Laminam to marka włoska, gdzie swoje światowe kariery zaczynają najważniejsze trendy we wzornictwie. Jej projektanci kreują i rozwijają mody na poszczególne gamy kolorów, deseni i faktur. Stale poszukują innowacji – takich jak np. technologia produkcji In-Side, w których wzór widoczny jest nie tylko na powierzchni płyty, ale i w jej przekroju.

Jednocześnie włoscy designerzy uważnie przyglądają się różnorodnym gustom klientów w poszczególnych krajach, dodatkowo zmieniającym się z biegiem czasu. Z tych właśnie obserwacji zrodził się koncept Seasonal Designs. Na czym polega? Jest to limitowana kolekcja spieków kwarcowych Laminam, stworzona specjalnie dla klientów w Polsce i dostępna wyłącznie w naszym kraju. Co ważne, premierowe wzory płyt, wykonane w niskim nakładzie, będą oferowane tylko do końca 2023 roku. Jest to więc okazja, by wnętrza swojego mieszkania lub domu wzbogacić o coś wyjątkowego i unikatowego.

W inauguracyjnej kolekcji Seasonal Designs 2023 w Polsce pojawi się 9 wzorów spieku kwarcowego Laminam. Znalazły się tu dwa modele nawiązujące do białego, szaro żyłkowanego marmuru
Marmo Calacatta Lincoln Gold oraz Marmo Nevada Gold – a także wzór z ekspresyjnym rysunkiem żył szarych i złocisto rdzawych Marmo Calacatta Mediceo Soft Touch. Towarzyszy im nawiązujący do słynnego kwarcytu model Marmo Patagonia Bianco Extra, gdzie biel łączy się z miedzią oraz akcentami antracytu.

Odcienie czerni znalazły się burzliwym wzorze Marmo Raggio Notturno, pełnym mocy I Naturali Nero Marquina Extra w wykończeniu Lucidato (połysk)/ Bocciardato (groszkowany) oraz tchnącym spokojem Nerone Volcano. Wielu odbiorców bez wątpienia zachwycą akcenty złota w unikatowym modelu I Naturali Marmo Gold Beauty dostępny w wykończeniu matowym lub w połysku. Minimalistów skusi za to z pewnością wzór Oxidum Danzica, z rdzawą patyną na chłodnym, szaro-beżowym tle.

Warto podkreślić, że wzory te dostępne są w popularnej grubości 12,5 mm, idealnej zwłaszcza na blaty (dwa pojawiły się też w grubości 5,5 mm, doskonałej do pokrywania frontów meblowych, drzwi oraz ścian). To znakomita okazja, aby wzory, które łączą w sobie globalne trendy z wrażliwością estetyczną polskich odbiorców wprowadzić np. do kuchni. Tym bardziej, że znakomite wzornictwo spieków kwarcowych Laminam łączą z odpornością m.in. na zarysowania, skrajnie wysokie i niskie temperatury, plamy, przebarwienia i najróżniejsze inne kuchenne wyzwania. A przy tym ułatwiają zachowanie higienicznej czystości.

***

Laminam to włoski producent spieków kwarcowych, który od kilku lat działa na polskim rynku. Firma została założona w 2001 roku i jako pionier produkcji wielkogabarytowych powierzchni ceramicznych zrewolucjonizowała rynek, wprowadzając innowacyjne formaty i grubości. Filozofia tej światowej sławy marki opiera się na oryginalnym designie inspirowanym naturą, doskonałej funkcjonalności na miarę XXI wieku oraz proekologicznym podejściu. Spieki kwarcowe powstają w oparciu o naturalne komponenty, przy zastosowaniu technologii zakładających niskie zużycie energii oraz brak emisji trujących substancji.

Przez lata działalności opracowany został proces produkcyjny, wykorzystujący nowoczesne metody i

wysoce zautomatyzowane technologie typowe dla Przemysłu 4.0, w tym cyfrowe systemy zdobienia, systemy cięcia na sucho i logistykę wewnętrzną, obsługiwaną przez automatyczne pojazdy kierowane laserowo. Te metody i technologie zwiększają efektywność energetyczną, jednocześnie zmniejszając wpływ na środowisko.

Obecnie firma produkuje i oferuje szereg eklektycznych i wszechstronnych powierzchni ceramicznych, które mogą być wykorzystywane do wielu zastosowań – od tradycyjnej architektury po projektowanie nowoczesnych wnętrz i wyposażenia. Produkty marki dystrybuowane w ponad 100 krajach na całym świecie.

Z biegiem lat kolekcje Laminam zostały wzbogacone o nowe tekstury i wykończenia, aby zwiększyć możliwości kreatywne projektantów, architektów i każdego, kto chce nadać unikalny wygląd swoim przestrzeniom.

W sierpniu 2022 roku firma Laminam została większościowym udziałowcem Interstone – dotychczasowego oficjalnego dystrybutora marki na rodzimym rynku. Zacieśnienie relacji przyniosło nowe korzyści i ułatwienia dla klientów kupujących spieki kwarcowe – prowadząc relacje handlowe z Interstone, teraz de facto współpracują wprost z producentem.