Sposób na harmonijną jesień

Krótkie, zimne dni, święta… Sezon jesienno-zimowy skłania nas do generalnych porządków i wymiany garderoby. Bez wątpienia nie jest to najprzyjemniejsze zajęcie, jednakże znamy sposoby jak je znacznie ułatwić. Razem z marką Peka, specjalistami od funkcjonalnych akcesoriów meblowych, zabieramy Was w podróż do świata domowej harmonii.

Jesień to dla wielu z nas czas porządków. Doskonale o tym wie Peka i dlatego oferuje swoim klientom wiele ergonomicznych rozwiązań do domów. Naszą szczególną uwagę przyciągnęły cztery z nich.

Na wyższy poziom

Praktyczna drabinka Stepolo idealnie sprawdzi się, gdy będziemy musieli wspiąć się, by sięgnąć lub schować przechowywane wysoko przedmioty. Niezależnie od tego, czy zechcemy zdjąć jesienne szale z najwyższej części szafy, czy będziemy potrzebować tylko trochę wspiąć się, aby uzyskać przegląd zawartości szafek górnych w kuchni, drabinka jest zawsze pod ręką, by pomóc Ci dotrzeć wyżej. Po użyciu wystarczy złożyć ją na płasko i schować poza zasięgiem wzroku w dyskretnym miejscu, na przykład z boku szafki. Warto zaznaczyć, że zarówno Stepolo, jak i inne produkty z oferty marki są teraz dostępne w nowych wybarwieniach, dzięki czemu jeszcze lepiej dopasujemy je do kolorystyki domu.

Nie tylko dla Kopciuszka…

Antracyt, podobnie jak kolor czarny, kreuje we wnętrzach elegancki i spokojny klimat. Jest jednak bardziej stonowany niż czerń. Idealnie wtapia się w schematy kolorystyczne i pięknie eksponuje inne barwy, podnosząc dodatkowo ich estetykę. Wyszukany antracyt stał się tak popularny, że marka proponuje coraz więcej akcesoriów w tym kolorze, m.in. specjalną wytłoczkę do szuflady na buty. Jej kształt pozwala na komfortowe przechowywanie obuwia w dwóch rzędach, a podparcie aż w trzech miejscach zapewnia mu stabilność. Tak funkcjonalny organizer zadba o dobrą kondycję butów przez lata. Warto zaznaczyć, że wytłoczka dostępna jest również w zestawie z szufladą Nova Pro Scala, która wyposażona jest w system cichego domyku Soft-Close. Duet idealny!

 

W kostkę

Ciekawym rozwiązaniem do garderoby jest również mechanizm blokujący Click Stop. Zmienia on wysuwaną półkę w stałą powierzchnię roboczą. Takie dodatkowe miejsce zyskamy łatwo i szybko -półka automatycznie blokuje się przy całkowitym wysunięciu. Natomiast, aby ją odblokować wystarczy pociągnąć ją ponownie do przodu i wsunąć z powrotem na miejsce wewnątrz zabudowy. Umożliwi nam to np. wygodne składanie ubrań.

Więcej informacji na stronie: www.peka.pl.