Stwórz sobie idealne miejsce pracy

Jakie jest nowoczesne miejsce pracy? Ergonomiczne i funkcjonalne, a przy tym wygodne i przyjemne dla oka. Nie ma w nim miejsca na plączące się kable, nieodpowiednią wysokość blatu biurka czy niewygodne krzesło. Kluczem do idealnego, służbowego lub domowego biura jest odpowiednie wyposażenie. Zobacz jakie meble i akcesoria pozwolą Ci zaaranżować kącik, w którym praca będzie przyjemnością.

Przed komputerem lub laptopem spędzamy coraz więcej czasu. Najpierw w pracy, później nierzadko również w domu. Jeśli zaś mamy home office, w jednym miejscu możemy spędzić nawet kilkanaście godzin! I to niemal każdego dnia. Odpowiednie, naprawdę wygodne stanowisko pracy jest więc niezbędne, jeśli chcemy zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. W tym również te psychiczne. To jak urządzimy kącik do pracy – nie ważne czy w biurze czy w salonie, bezpośrednio przekłada się na stan naszego ciała, a także na nasz nastrój.

Jak urządzić miejsce pracy?

Absolutną podstawą są odpowiednie meble – ergonomiczne, dopasowane krzesło i… biurko. Tak biurko też. Wysokość blatu ma bardzo duży wpływ na ułożenie całego ciała – pleców, ramion i dłoni. Dobrze dobrany poziom biurka może pomóc w zachowaniu odpowiedniej postawy, zaś nieodpowiedni – ją uniemożliwić!

Optymalnym rozwiązaniem jest biurko z opcją regulacji poziomu położenia blatu. Takie, które można obniżać lub podwyższać np. gdy chcemy pracować stojąc. Taką możliwość zapewnia stelaż elektryczny Futuro od REJS, do którego można zamocować blat z drewna lub płyty o wymiarach do 1000×2000 mm. – Futuro pozwala na regulację wysokości blatu w zakresie 625-1275 mm. Zmiana pozycji jest łatwa – wystarczy przycisnąć odpowiedni przycisk. Ponadto stelaż zapamiętuje 4 najchętniej wybierane wysokości, więc nie musimy za każdym razem sprawdzać, która będzie najwygodniejsza. – mówi Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu REJS.

Akcesoria do biura – co jeszcze może się przydać?

Warto pamiętać, że biurko to tylko jeden z wielu elementów warunkujących komfort pracy. Równie ważne są akcesoria meblowe. Te niewielkie, ale przydatne systemy mogą rozwiązać wiele problemów. Na przykład kwestię ładowania telefonu i niewielkich urządzeń elektronicznych. Już nie musimy podpinać telefonu do gniazdka położonego gdzieś w drugiej części pokoju i z niepokojem podrywać się na dźwięk dzwonka. Ładowarkę możemy podłączyć do przedłużacza… wyjmowanego z blatu biurka. Jak? To proste.

– Przedłużacze TUBUS i KWADRO to innowacyjne, ale bardzo proste w zamyśle rozwiązania. Jeden ruch wystarczy, by schować je w blacie biurka lub przygotować do pracy. Okrągły TUBUS w całości wsuwa się w blat, zaś prostokątny KWADRO – delikatnie przekręca. Dostępne są w dwóch wariantach – tylko z tradycyjnymi gniazdami (dwoma lub trzema), a także z gniazdami i z portami USB niezbędnymi do ładowania np. telefonu. – wyjaśnia Joanna Posadzy.

Ułatw sobie pracę

Ale to nie wszystko. Warto pamiętać, że wspomniany wcześniej Futuro to nie tylko sam stelaż, ale też cała gama rozwiązań, które ułatwią zorganizowanie i uporządkowanie miejsca pracy. Wśród akcesoriów, które mogą się przydać jest m.in. specjalne, montowane pod blatem korytko, na którym można ułożyć przewody i listwę zasilania. Odpowiednie łączniki pozwolą połączyć dwa biurka np. w pokoju dzieci lub biurze, a panele akustyczne – odgrodzić je od siebie. Jeśli zaś pracujemy na komputerze stacjonarnym warto zwrócić uwagę na stelaż na jednostkę główną. Umożliwia on podwieszenie komputera nad podłogą, a przez to zmniejsza ryzyko jego uderzenia i uszkodzenia, a także ułatwia sprzątanie.

Akcesoria do biura REJS – Futuro i przedłużacze KWADRO i TUBUS dostępne są w uniwersalnej kolorystyce (bieli, czerni i szarościach). Pozwala to bez trudu wpasować je zarówno w oficjalną przestrzeń biurową, jak i bardziej kameralną – domową.

www.rejs.eu  www.e-rejs.eu