Światło, design i personalizacja: trendy i innowacje w projektowaniu garderób

Funkcjonalne garderoby to już nie tylko synonim luksusowych, wielkopowierzchniowych domów. Dobrze zaprojektowana i zorganizowana przestrzeń znajdzie swoje miejsce także w kompaktowych mieszkaniach czy mniejszych budynkach jednorodzinnych, pod warunkiem spełnienia kilku kluczowych kwestii. Nowocześni klienci wybierają praktyczne i designerskie rozwiązania, które zwiększają komfort przechowywania, a także podnoszą wartość nieruchomości. Na jakie obecnie trendy w projektowaniu i produkcji garderób warto zwrócić uwagę?

Przez lata garderoby zarezerwowane były dla domów o bardzo dużych powierzchniach. Większość osób decydowała się na wygodne w użytkowaniu szafy, które nie zajmowały zbyt wiele miejsca, a do tego były budżetowe. Obecnie rynek poszukuje rozwiązań, które umożliwią nie tylko optymalne przechowywanie ubrań i akcesoriów, ale także tworzą designerskie wnętrze odpowiadające najbardziej wymagającym klientom.

Nowoczesne wnętrza wymagają odpowiednich rozwiązań fot. Hranipex

Przyszłość w przechowywaniu

Rosnąca popularność specjalistów od przechowywania rzeczy czy architektów porządku skłania coraz więcej osób do optymalnego zarządzania swoją przestrzenią w domu. Wnętrza, chociaż zawsze dostosowane do naszego gustu i potrzeb, stają się coraz bardziej minimalistyczne. Chętniej wybieramy zamknięte szafki, a na regałach czy półkach częściej możemy znaleźć pojedyncze dekoracje niż rząd bibelotów. Wnętrza szaf to także mądrze zorganizowana i uporządkowana przestrzeń. Podobnie wyglądają garderoby, które nie są już połączeniem składzika gospodarczego z pralnią, a modnym, dodatkowym pomieszczeniem w domu, w którym lubimy się dobrze czuć, przy okazji dbając o nasze rzeczy. Rosnący trend na rynku mieszkaniowym, związany z budową coraz to mniejszych domów, wymusza na projektantach wnętrz i producentach mebli inteligentne i optymalne wykorzystanie każdego, dostępnego centymetra. Nowoczesne rozwiązania w zakresie akcesoriów meblowych to odpowiedź producentów na najwyższe oczekiwania klientów, w zakresie funkcjonalności i designu.

Personalizacja dla wymagających

Kluczem dobrze zaprojektowanej garderoby jest poznanie potrzeb klienta. W zależności od priorytetów, na rynku możemy znaleźć szereg innowacyjnych rozwiązań, które umożliwiają bezpieczne i wygodne przechowywanie torebek, butów, ubrań czy biżuterii. – W garderobie marzeń każdy przedmiot ma swoje miejsce i jest odpowiednio wyeksponowany. Akcesoria meblowe powinny stanowić tło dla najważniejszych rzeczy klienta, a żeby tak się stało, powinny pracować bez zarzutu, jednocześnie dobrze się przy tym prezentując. Marka RIEX od Hranipex, jako jedna z nielicznych, oferuje antracytową kolekcję Dark Grey dedykowaną do garderób, która wprowadza dyskretny element luksusu do każdego nowoczesnego pomieszczenia bez kompromisów w zakresie jakości i ceny. Szeroki asortyment pozwala dostosować produkty do potrzeb najbardziej wymagających klientów. Pojemne organizery na biżuterię o atłasowym wykończeniu, różne szerokości koszy, funkcjonalny pantograf czy estetyczny wieszak na spodnie to tylko niektóre elementy, które podniosą komfort podczas korzystania z pomieszczenia – wyjaśnia Malwina Rostalska, Country Product Manager w Hranipex Polska. Współczesne trendy to przede wszystkim maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, a także nowoczesny design w odpowiedniej oprawie świetlnej.

Światło proszę!

Odpowiednio rozplanowanie oświetlenia to kwintesencja dobrze opracowanego projektu każdego pomieszczenia. Wykorzystanie taśm LED i punktowego oświetlenia w garderobie nie tylko ułatwia przechowywanie i selekcjonowanie ubrań, ale także dodaje estetyki. – W Hranipex wiemy jak ważne są detale, dlatego oferujemy coraz to bardziej innowacyjne rozwiązania w zakresie oświetlenia. W naszym portfolio znajdują się inteligentne systemy, które umożliwiają wygodne sterowanie światłem poprzez czujniki dotykowe czy czujki ruchu, a także rozświetlają poszczególne sekcje podczas otwierania frontu. Ponadto dzięki eleganckiemu wykończeniu z powodzeniem mogą być zastosowane w dekoracyjnych gablotach podkreślając najważniejsze przedmioty – dodaje Malwina Rostalska. Poznając nowoczesne możliwości oświetlenia LED oraz innych technologii, możliwe jest zaprojektowanie przestrzeni, która będzie nie tylko praktyczna, ale również estetyczna i odpowiadająca najnowszym trendom w zakresie aranżacji wnętrz. W ten sposób, tworząc idealną garderobę, można wprowadzić nie tylko porządek, ale także nowy wymiar komfortu i stylu do codziennego życia.

Projektowanie i wyposażanie garderoby to proces, który wymaga uwzględnienia wielu czynników. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oferowanym przez różnych producentów, projektanci i stolarze mają możliwość stworzenia garderoby, która staje się w pełni funkcjonalnym i eleganckim pomieszczeniem..