Szlachetny jak stal

W kategorii wyposażenia wnętrz trendy pojawiają się niemal już tak często jak w branży modowej i choć wiele z nich to królowie jednego sezonu, zdarzają się też nowości ponadczasowe. Niezmienną popularnością od lat cieszy się chociażby faktura stali. Jej subtelna surowość oraz uniwersalność w łączeniu stali z innymi barwami sprawia, że chętnie wykorzystujemy ją w naszych wnętrzach, szczególnie w kontekście armatury łazienkowej i kuchennej oraz akcesoriów, przeznaczonych do tych pomieszczeń. Marka Laveo w swoich kolekcjach nawiązuje do tej nieprzemijającej mody, oferując nowoczesne, cechujące się wyrafinowanym designem produkty.

 

Chłodna nowoczesność
Fakturę stali wykorzystuje się najczęściej we wnętrzach aranżowanych w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Ze względu na swoją charakterystykę, a więc chłodną barwę oraz połyskującą fakturą, dobrze komponuje się ona z drewnem, kamieniem, czy ceglastymi fakturami, charakterystycznymi dla stylu loftowego. Dzięki stali przestrzeń staje się świeża i czysta, a także szlachetna.

 

Woda i stal

Jedną z propozycji na wykorzystanie stalowych faktur we wnętrzach naszych kuchni jest wprowadzenie ich za pomocą zlewozmywaków. Choć mają one za zadanie spełniać głównie rolę użytkową, mogą także kreować wnętrze i wpływać na jego wizualną atrakcyjność. W portfolio marki Laveo znajdziemy m.in. zlewozmywaki z linii KONGO i MARMARA. Pierwszy z nich to jednokomorowy zlewozmywak ze szklanym ociekaczem, który został utrzymany w ciemnej, połyskującej kolorystyce. Ta barwa sprawia, iż przestrzeń kuchenna nabiera niezwykle dystyngowanych i eleganckich cech. W związku z tym, iż czerń doskonale komponuje się niemal z każdą barwą, z łatwością dopasujemy do niego baterie, blat oraz pozostałe elementy wykończeniowe. Jednokomorowy zlewozmywak bez ociekacza z linii MARMARA charakteryzuje się natomiast przyciągającym wzrok, grafitowym wykończeniem, które idealnie będzie współpracowało z drewnianymi, a także surowymi, betonowymi lub ceglastymi fakturami. Poza nowoczesnym designem, zlewozmywaki marki Laveo cechują się najwyższymi parametrami technicznymi – są odporne na zarysowania, szok termiczny oraz wysokie temperatury. Mają głęboką komorę (KONGO – 200 mm, Marmara – 190 mm), dzięki czemu ułatwiają codzienną pracę w kuchni.

 

Design pod ręką
Stalowe faktury doskonale sprawdzają się także na bateriach sanitarnych. Podobnie jak w przypadku zlewozmywaków, subtelnie podkreślają charakter całego pomieszczenia, a w zależności od ich designu mogą je nawet kreować. W linii BONA marki Laveo znajdziemy baterie zlewozmywakowe, o modnych, nowoczesnych kształtach, uwydatnionych właśnie za pomocą surowych, stalowych faktur. Zestawiając je np. ze zlewozmywakami w czarnych barwach, stworzymy modne kompozycje, dzięki którym przestrzeń z pozoru użytkowa, może stać się prawdziwą, designerską wizytówką naszego domu. W zależności od wariantu, możemy wybierać spośród różnych typów wylewek, dzięki którym dopasujemy baterię do naszych potrzeb i całej kompozycji wnętrza.

 

Ze względu na swoją uniwersalność oraz surową, elegancką charakterystykę, faktura stali zawsze będzie wpisywała się w kanony architektonicznej, ponadczasowej mody. Wykorzystanie akcesoriów wykończonych w ten sposób pozwoli w każdym aranżowanym wnętrzu osiągnąć subtelny i nowoczesny efekt wizualny .

__________________________________________________

Laveo to polska marka produktów wyposażenia wnętrz stworzona z myślą o tych, którzy cenią sprawdzoną jakość i nowoczesny design. Powstała w 2009 roku. W asortymencie marki dostępne są: baterie łazienkowe, natryski, baterie zlewozmywakowe, zlewozmywaki granitowe, okapy. Producent oferuje także akcesoria łazienkowe i kuchenne.

Więcej informacji dostępnych jest na stronie www.laveo.pl