Szuflady! Ale jakie?

Szuflada szufladzie nierówna. Są takie, które wręcz stworzone są do przechowywania drobiazgów, i takie na duże produkty. Są na wskroś nowoczesne i z urokiem stylu retro. Na szczęście, w ofercie REJS jest ich tak wiele, że każdy może wybrać idealną dla siebie.

Bez dwóch zdań systemy wysuwne – w tym szuflady, to jedno z najbardziej funkcjonalnych rozwiązań w meblach kuchennych. I to nie tylko dlatego, że dzięki pełnemu wysuwowi zapewniają bezproblemowy dostęp do wszystkich przechowywanych produktów – po wysunięciu szuflady wszystko mamy w zasięgu wzroku i ręki. I nie tylko dlatego, że dzięki nowoczesnym prowadnicom, systemom miękkiego dociągu i cichego domyku gwarantują komfort użytkowania.

Szuflady Comfort Box wyróżniają się dużą pakownością i wytrzymałością prowadnic. Dzięki temu możemy w nich przechowywać nawet zapasy. FOT. REJS.

Szuflady są praktyczne przede wszystkim z tego powodu, że znacznie ułatwiają zorganizowanie i utrzymanie porządku w kuchennych szafkach. A w tych nie brakuje przecież produktów, które „lubią bałagan” – bardzo małych (jak sztućce, czy korkociąg), jak i dość dużych (zastawa 
i garnki), o specyficznym trudnym do ułożenia kształcie (tłuczek, lejek, tarka, przykrywki) 
i takich, które często się gubią (zapałki, otwieracze do puszek, a nawet… zapasowe klucze). – Kluczem do zaprowadzenia porządku w kuchennych szufladach jest odpowiednia ich organizacja. Najpierw musimy przemyśleć, co gdzie chcemy trzymać. Co przyda nam się 
w strefie gotowania (np. sztućce i przyprawy), co w strefie zmywania (tabletki do zmywarki, zapasowe gąbki, worki na śmieci), a co w strefie przechowywania. Gdy już sobie odpowiemy na to pytanie pozostaje tylko dobranie typu i rozmiaru szuflady – głębsze na większe produkty, płytsze na drobniejsze – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy REJS.

Dobierz szufladę do potrzeb
A trzeba zaznaczyć, że jest z czego wybierać, gdyż firma REJS oferuje szuflady w różnych wariantach, rozmiarach i opcjach wykończenia. W ofercie znajdują się systemy szuflad Comfort Box, Slim Box, Variant Multi, a także modele w stylu vintage.
Dwa pierwsze systemy – Comfort Box i Slim Box dostępne są w kilku wysokościach (CB 86, 140, 164 i 204 mm, zaś SB 89, 121 i 185 mm), kilku głębokościach i dowolnej szerokości. Można wybrać system w kolorze białym lub srebrnym (CB), a także białym lub antracytowym (SB). Dodatkowo Comfort Box oferowane są również w wersji pod zlewozmywak. Odpowiednie uwzględniające syfon wyprofilowanie pozwala maksymalnie wykorzystać dotychczas marnowaną przestrzeń.
W zależności od naszych preferencji możemy wybrać szuflady frontowe – gdzie każda z nich ma oddzielny front widoczny na zewnątrz, lub też – wewnętrzne – innymi słowy za jednym frontem schowanych jest kilka niezależnych szuflad.
– Ale to nie wszystko. Szuflady wewnętrzne Slim Box dostępne są z frontem metalowym lub szklanym, zaś Comfort Box – z relingami okrągłymi lub prostokątnymi. Do każdej z szuflad można dobrać funkcjonalne systemy organizacji. Wykonane z tworzywa wkłady na sztućce lub słoiki na przyprawy, poręczne uchwyty na talerze, maty antypoślizgowe, a przede wszystkim relingi i ścianki, które pozwalają podzielić wnętrze szuflad i posegregować znajdujące się 
w nich przedmioty. Dzięki temu nic się nie przesunie, nie pomiesza i nie zniszczy. – wyjaśnia Damian Rybak. – Co ważne raz ustawiony system organizacji w każdej chwili można przesunąć i dostosować do zmieniających się oczekiwań.

Szuflady Slim Box o wąskich boczkach dostępne są teraz w kolorze antracytowym i białym. FOT. REJS.

Szuflady ażurowe
Uzupełnieniem systemów szuflad REJS są wykonane z drutu, ażurowe modele z linii Variant Multi. I tu do wyboru są modele w dwóch wysokościach (140 i 235 mm) i o różnych szerokościach (do szafek o szer. 600, 800 i 900 mm). Ażurowe szuflady to idealne miejsce do przechowywania pokrywek, dużych naczyń (patelni, garnków), a także produktów, które wymagają cyrkulacji powietrza.
– Na uwagę zasługuje Szuflada Multi z wyprofilowaną ociekarką. To wygodne rozwiązanie w kuchniach, w których nie ma górnej zabudowy. To również ciekawa alternatywa dla tych, którzy nie mogą sięgać wysoko, a także dla dzieci uczących się pierwszych obowiązków 
w kuchni. Wykonaną z drutu ociekarkę łatwo utrzymać w czystości – tackę na wodę łatwo wyjąć i opróżnić. Wykonany z drutu stelaż wystarczy umyć z dodatkiem detergentu. – mówi Damian Rybak.
A dla tych, którzy cenią sobie styl retro i marzą o urokliwej, przytulnej kuchennej aranżacji, REJS poleca szuflady wiklinowe. Modele o wysokości 12 lub 21 cm pasują do szafek o szerokości 40, 45, 50 lub 60 cm. Montuje się je na drewnianych prowadnicach, lub ustawia na otwartych półkach jako kosze. To świetne miejsce do przechowywania warzyw, pieczywa, 
a także najróżniejszych kuchennych skarbów i akcesoriów.

Szuflada Multi z ociekarką na naczynia. FOT. REJS.

www.rejs.eu


REJS to jedna z wiodących firm sektora akcesoriów meblowych w Europie. Specjalizuje się w produkcji elementów wyposażenia z drutu, stali i aluminium do nowoczesnej kuchni i garderoby. 25 lat doświadczenia, stabilna organizacja (ponad 600 zatrudnionych osób), rodzinne wartości i “know how” gwarantują firmie nieustanny rozwój i ciągłe doskonalenie produktów i usług.