Targi Drema, Furnica i Sofab 2019 – kompleksowo dla przemysłu drzewnego i meblarskiego

Targi DREMA wspólnie z targami Furnica i Sofab to najbardziej wyczekiwane spotkanie sektora przemysłu drzewno-meblarskiego w Polsce i jednocześnie największe w Europie Środowo-Wschodniej centrum zaopatrzenia dla producentów mebli.

Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA są obecnie w czołówce największych wystaw światowych dedykowanych branży obróbki drewna. Według danych instytucji targowych, targi DREMA znalazły się na piątym miejscu w rankingu znanych światowych ekspozycji, tuż obok niemieckich LIGNA, włoskich XYLEXPO, amerykańskich IWF Atlanta czy chińskich WMF Shanghai, stając się tym samym poważnym graczem w globalnej targowej elicie. Prestiż targów DREMA podkreśla również fakt, że znajdują się na liście 15 światowych wystaw dedykowanych przemysłowi obróbki drewna, oficjalnie popieranych przez Europejską Federacją Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. W dniach 10-13 września 2019 r. odbędzie się już 35- jubileuszowa edycja targów DREMA!

Tegoroczna ekspozycja obejmować będzie 10 pawilonów wystawienniczych (3, 3A, 5, 5A, 6, 7, 7A, 8, 8A, 11) oraz teren otwarty. Udział w nich weźmie blisko 600 wystawców, którzy zaprezentują innowacyjne maszyny, nowoczesne technologie, oryginalne rozwiązania dla przemysłu drzewno-meblarskiego, jak również produkty uhonorowane Złotym Medalem MTP oraz szereg nowości rynkowych. Każdy, kto pojawi się w dniach 10-13 września 2019 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, będzie pod ogromnym wrażeniem, zarówno ekspozycji wystawienniczej, jak i oferty wydarzeń towarzyszących, w tym konferencji, pokazów i stref specjalnych.

PAWILON PROMOCJI DREWNA
→ 10 – 13 września 2019, pawilon 3
Drewno we współczesnej gospodarce przeżywa swój prawdziwy renesans. Pochodzenie, sposób pozyskania i właściwości fizyczne drewna sprawiają, że jest najbardziej naturalnym i przyjaznym materiałem, który wykorzystywany jest na wielką skalę, m.in. w budownictwie, transporcie, do wytwarzania licznych przedmiotów codziennego użytku i jako źródło energii. Zadaniem Pawilonu Promocji Drewna jest holistyczne zaprezentowanie drewna jako surowca doskonałego – od pozyskania, poprzez możliwości eksploatacji i kreacji, aż po gotowe produkty, popularyzację firm i instytucji oraz rozwój branży leśnej, drzewnej i meblarskiej, aż po zgłębiane specjalistycznej wiedzy. Przestrzeń Pawilonu Promocji Drewna składać się będzie z licznych stref pokazowych, a uczestnicy targów będą mogli wziąć udział w pokazach, wykładach, warsztatach, praktycznych szkoleniach i wielu zaplanowanych atrakcji.

STREFA DOM DREWNIANY
→ 10 – 13 września 2019, pawilon 3
W ramach strefy zaprezentowane zostaną technologie budownictwa z drewna – od projektu po wykonanie. Partnerami strefy są firmy Steico, Wirex Construction, Jarpol, Stowarzyszenie Centrum Drewna w Czarnej Wodzie, a organem nadzorującym Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego. Dodatkowo 12 września odbędzie się konferencja poświęcona zagadnieniom związanym z budownictwem drewnianym w Polsce.

DREMA DESIGN
→ 10 – 13 września 2019, pawilon 3
Pomysłów na zastosowanie drewna nie brakuje, a polscy twórcy wykorzystują ten niezwykle wdzięczny materiał do aranżacji wnętrz, tworzenia oryginalnych mebli, niezwykłych dodatków i ozdób, a nawet zabawek i klocków. Drema Design będzie poświęcona stworzeniu kreatywnej przestrzeni do projektowania oraz do spotkań konsultacyjnych. W ramach przestrzeni będzie można podziwiać kreatywne instalacje oraz wystawę drewnianych eksponatów. Projekt DREMA DESIGN pozwoli na szersze zaprezentowanie możliwości wykorzystania drewna i materiałów drewnopochodnych do artystycznych inspiracji.

STREFA WIEDZY DREWNO.PL
→ 10 – 13 września 2019, pawilon 3
Strefa Wiedzy to przestrzeń specjalna przeznaczona do promocji wiedzy związanej z branżą drzewną: szkolnictwa, specjalistycznych kursów, doradców, ekspertów, przedstawicieli nowych technologii. W jednym miejscu można się spotkać i porozmawiać z ekspertami w różnych dziedzinach związanych z obróbką i przetwórstwem drewna, zapoznać się z ofertą edukacji zawodowej, dokonać zakupu literatury fachowej czy specjalistycznych narzędzi do ręcznej obróbki drewna. Przez cztery dni targowe przewidziano szereg atrakcji – wykłady i prezentacje związane m. in. z certyfikacją drewna i wyrobów, ubezpieczeniami dla przedsiębiorstw branży drzewnej czy kształceniem zawodowym, jak również pokazy i warsztaty dotyczące pracy z wykorzystaniem narzędzi ręcznych: korzystanie z tradycyjnych narzędzi ręcznych i elektronarzędzi, ostrzenie narzędzi, prace stolarskie dla profesjonalistów i amatorów, rzeźbienie w drewnie.

MAGIA DREWNA – SPOTKANIE TWÓRCÓW
→ 12 września 2019, pawilon 3
Wydarzenie przeznaczone jest dla pasjonatów zajmujący się obróbką i wykorzystaniem drewna, którzy swoją twórczością i wiedzą dzielą się z innym m.in. za pomocą internetowych mediów społecznościowych takich jak YouTube, Facebook, Instagram i inne. Celem spotkania organizowanego przez portal Drewno.pl jest integracja osób, które poprzez swoją działalność internetową promują szeroko rozumiane drewno czy techniki stolarskie.

STREFA PARKIETU
→ 10 – 13 września 2019, pawilon 3
W ramach Strefy Parkietu odbędą się: X WARSZTATY BRANŻY PARKIETÓW I USŁUG PARKIECIARSKICH, podczas których prezentowane będą najnowsze produkty i technologie stosowane w parkieciarstwie. Warsztaty wypełnią praktyczne pokazy mistrzów zawodu oraz wykłady i szkolenia specjalistyczne. Ponadto w programie otwarte szkolenie dla rzeczoznawców parkieciarstwa, szkolenie i egzaminy na Czeladnika i Mistrza parkieciarstwa, jak również prezentacje z zakresu profesjonalnego stanowiska pracy parkieciarza, stolarza, cieśli.

WARSZTATY SEMA SOFTWARE
→ 10 – 13 września 2019, pawilon 3
Na targach Drema 2019 odbędą się warsztaty dla profesjonalistów z branży drzewnej i meblarskiej, prezentujące możliwości SEMA Software – oprogramowania do projektowania schodów i konstrukcji z drewna. Tematyka obejmować będzie: Projektowanie z wykorzystaniem BIM i prefabrykacja dachów na CNC oraz Projektowanie i prefabrykacja schodów na CNC.

STREFA ANTYSMOGOWA Z ALEJĄ KOTŁÓW
→ 10 – 13 września 2019, pawilon 3
Magazyn Biomasa organizuje wystawę, w ramach której goście targowi będą mieli możliwość obejrzeć nowoczesne kotły pelletowe oraz antysmogowe rozwiązania dla domu. Strefa z jednej strony będzie promować kotły na pellet i urządzenia antysmogowe, a z drugiej będzie punktem wiedzy na temat smogu, nowoczesnych technologii, dotacji na wymianę starych instalacji kotłowych, jak również innych rozwiązań, które wpisują się w aktualny trend walki ze smogiem.

DOM I DREWNO MOBILNE STUDIO NA ŻYWO
→ 11 – 12 września 2019, ekspozycja targowa
W ciągu 2 dni targowych, uczestnicy audiencji z DiD będą mogli śledzić transmisje na żywo, podpatrzyć, jak wygląda praca z kamerą, przysłuchiwać się inspirującym rozmowom. Ciekawe spotkania, interesujące prezentacje na żywo – to wszystko czeka w ramach mobilnego studio portalu Dom i Drewno! A znani już wszystkim prezenterzy: Jarek i Lidka, materiały video nagrywać będą prosto ze stoisk wystawców i stref specjalnych z pawilonów ekspozycyjnych Międzynarodowych Targów Poznańskich!

DREMA TOOLS
→ 10 – 13 września 2019, pawilon 3A
W ramach przestrzeni DREMA Tools, firma ITA TOOLS odwzoruje w pawilonie nr 3A swoją ostrzarnię z Mielca i wraz z partnerami zaprezentuje kolejny aspekt nowoczesnej ostrzarni narzędzi dla branży stolarskiej. Tym razem będzie to pokaz na żywo ostrzenia najbardziej powszechnego narzędzia jakim jest piła tarczowa z płytkami węglikowymi. Codziennie na stoisku odbywać się będą pokazy i wykłady, które na miarę czwartej rewolucji przemysłowej, wprowadzą uczestników targów DREMA w zupełnie nowy wymiar ostrzenia i regeneracji narzędzi oraz obróbki materiałów.

POLIGON PREZENTACJI LAKIERNICZYCH
→ 10 – 13 września 2019, pawilon 3A
Interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu drewna, to jedyne takie wydarzenie, podczas którego w praktyce można przetestować nowoczesne rozwiązania. Tylko na tej przestrzeni demonstracyjnej goście mają szansę zapoznać się z pracą ścian lakierniczych: wodnej i suchej, pomp oraz aplikacji różnych producentów, a także spróbować sił w malowaniu czy szlifowaniu. Program tegorocznego “Poligonu Umiejętności” obejmować będzie: zapoznanie się z produktami do uszlachetniania powierzchni drewna, ocenę parametrów użytkowych otrzymanych powłok, takich jak: siła krycia, wartość kolorystyczna, jednolitość matowości, a także parametrów mieszanek pod kątem szybkości schnięcia oraz czasu żywotności mieszanki. Drugiego dnia targów (11 września, godz. 11.00 – 14.00) odbędą się bezpłatne wykłady – wysłuchać będzie można ciekawych wystąpień specjalistów branży obróbki materiałów z drewna.

POLSKA WIERTARKA ISKRA
→ 10 – 13 września 2019, pawilon 3A
Przez 4 dni trwania targów odbędą się prezentacje z wykorzystaniem innowacyjnej wiertarki ISKRA – urządzenia do precyzyjnego nawiercania otworów, jak również pokazy nowości: adaptera dwuwrzecionowego i szablonu do pracy na dużych elementach z płyt wiórowych. Ponadto będzie można zapoznać się z nowym systemem błyskawicznej wymiany wierteł przygotowany dla wiertarek ręcznych.

DREMA DZIECIOM
→ 10 – 13 września 2019, pawilon 5 i 8
DREMA DZIECIOM to wyjątkowa idea, łącząca charytatywny cel przyświecający uczestnikom z towarzyszącą jej przestrzenią edukacyjną, która pozwoli gościom targów na zapoznanie się z technologiczną stroną procesu produkcji mebli. Przestrzenie w pawilonach 5 i 8 Międzynarodowych Targów Poznańskich po raz kolejny zamienią się w pokazowe fabryki, prezentujące nowoczesne technologie i maszyny do obróbki drewna. W ciągu czterech dni trwania targów, przy zaangażowaniu partnerów z branży drzewnej i meblarskiej powstaną meble do wyposażenia pokoju dziecięcego: łóżka tapicerowane, regały i stoliki. Produkcja obejmuje proces obróbki drewna i płyt meblowych, tapicerowania, uszlachetniania powierzchni elementów drewnianych, montażu okuć oraz pakowania wyrobów gotowych Meble wytworzone w ramach projektu DREMA DZIECIOM przekazane zostaną przy wsparciu fundacji „Tak po prostu” dla dzieci z domów dziecka czy rodzin zastępczych. DREMA DZIECIOM 2019 to działania Polskiej Fabryki Mebli – nadzorowanej przez Stowarzyszenie DROMA (pawilon 5) oraz Tapicerni 4.0, koordynowanej przez firmę InfoTEC CNC (pawilon 8).

MEBLE TWOJEGO POMYSŁU
→ 10 – 13 września 2019, pawilon 5
Pokazy znanego youtubera Sławka z videobloga Warsztat Stolarski Meble Twojego Pomysłu. Podczas czterech dni targów Sławek podzieli się wiedzą i doświadczeniem nabytym przy pracy z drewnem. Zaprezentuje rozmaite techniki i sposoby wykonania. Pokaże maszyny i narzędzia podczas pracy i faktyczne ich zastosowanie w praktyce.

WYCZAROWANE Z DREWNA
→ 10 – 13 września 2019, pawilon 5
Wystawa prezentująca prace nadesłane na konkurs praktyczny, polegający na wykonaniu przedmiotu z drewna lub materiałów drewnopochodnych, który przemysłowo nie jest produkowany z tych surowców. Konkurs “Wyczarowane z drewna” dowodzi, że drewno jest wszechstronnym materiałem, a jego zastosowanie jest ograniczone wyłącznie ludzką wyobraźnią. W ostatnim dniu targów nastąpi uroczyste wręczenie nagród dla uczestników (13.09.2019, godz. 13.00).

MISTRZOSTWA POLSKI WE WBIJANIU GWOŹDZI
→ 10 – 13 września 2019, pawilon 5
Osiemnasta już edycja mistrzostw, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród przedstawicieli branży drzewnej z uwagi na element sportowej rywalizacji, przyjazną atmosferę i wyśmienitą zabawę! Konkurs podzielony jest na dwa etapy – dzienny oraz finałowy. Zadaniem uczestników jest wbicie pięciu 3,5-calowych gwoździ w drewniane kantówki pięcioma uderzeniami młotka (jeden gwóźdź jednym uderzeniem). Finał odbędzie się 13.09.2019 o godz. 13.30.

KONGRES MEBLARSKI
→ 11 września 2019, pawilon 11
IV Ogólnopolski Kongres Meblarski „Polskie Meble – Konkurencyjna Polska”, przygotowany z ramienia Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli odbędzie się pod hasłem “Rynki perspektywiczne szansą na dalszy dynamiczny rozwój polskiej branży meblarskiej”. Eksperci podzielą się nie tylko swoją wiedzą i pasją, ale także doświadczeniem dotyczącym rynków, które mogą być dla Polski perspektywiczne. Ponadto prelegenci zmierzą się z wyzwaniami, które stoją przed producentami mebli w XXI wieku.

KOBIETY BRANŻY MEBLARSKIEJ – BĄDŹ INSPIRACJĄ, KTÓRA ZMIENIA ŚWIAT
→ 12 września 2019, Garden City, sala Oregano
Wydarzenie to ma na celu integrację kobiet pracujących w branży meblarskiej oraz dać możliwość wymiany doświadczeń. Spotkanie składać się będzie z trzech części. Pierwszy blok będzie stanowił inspirujący wywiad z Marią Wegner, druga część spotkania to panel dyskusyjny #womenofpower, natomiast na zakończenie zaplanowane są rozmowy indywidualne z uczestniczkami wydarzenia.

INNOWACYJNA KUCHNIA
→ 10 – 13 września 2019, pawilon 7
W ramach przestrzeni ekspozycyjnej działać będzie fabryka mebli na żywo, na którą zaprasza firma InfoTEC CNC. Zaprezentowane zostaną innowacje w produkcji mebli kuchennych – ciekawe rozwiązania maszynowe, oprogramowanie i wzornictwo. Wyprodukowane meble kuchenne przeznaczone zostaną na cele charytatywne.

TAPICERNIA 4.0
→ 10 – 13 września 2019, pawilon 8
Zaawansowane technologie, innowacyjne programy do zarządzania produkcją oraz komputerowe wspomaganie projektowania, jak również wyspecjalizowani pracownicy to klucz do powstania nowoczesnej linii produkującej meble tapicerowane. W ramach targów SOFAB 2019 firmy InfoTEC CNC oraz IMAC zaprezentują w pawilonie 8 Tapicernię 4.0 – strefę z gotowymi rozwiązaniami służącymi powstawaniu mebli tapicerowanych.

POKAZY WÓZKÓW WIDŁOWYCH TOOLMEX TRUCK
→ 10 – 13 września 2019, teren otwarty
Operatorzy wózków widłowych, reprezentujący firmę Toolmex Truck, na otwartej, zaimprowizowanej powierzchni 440 m2, wykorzystując swoje umiejętności i parametry wózków widłowych zaprezentują dziesiątki manewrów magazynowych, które zweryfikują możliwości techniczne maszyn w wykonywaniu codziennych operacji magazynowych. Pokaz będzie skupiał się na zaprezentowaniu najważniejszych cech urządzeń: przyśpieszanie i hamowanie, zwrotność podczas pokonywania slalomów i ostrych zakrętów, moc hydrauliki podczas podnoszenia mniejszych wózków większymi urządzeniami.

ZŁOTY MEDAL MTP 2019
W roku bieżącym, 20 produktów w ramach targów DREMA, Furnica i Sofab uhonorowanych zostało Złotym Medalem! Szukajcie ich na specjalnie oznaczonych stoiskach!

NOWOŚCI
Nowe produkty stanowią największą atrakcję dla zwiedzających targi, a dla wystawców to znakomita okazja do zaprezentowania swojej oferty firmowej i dotarcia do świadomości konsumentów. Goście odwiedzający tegoroczną edycję targów DREMA, Furnica, Sofab będą mogli zapoznać się z 50 nowościami, które będą oznaczone specjalnymi naklejkami!

DLA ZWIEDZAJĄCYCH
Bilet wstępu na targi upoważnia do zwiedzenia trzech odbywających się w tym samym miejscu wydarzeń: Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, Międzynarodowych Targów Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA, Międzynarodowych Targów Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB.
Nowością tegorocznej edycji jest specjalny bilet dla majsterkowiczów i ludzi z pasją stolarską.

Godziny otwarcia targów: 10 września (wtorek): 9.00 – 17.00, 11 września (środa): 9.00 – 17.00, 
12 września (czwartek): 9.00 – 17.00, 13 września (piątek): 9.00 – 16.00.

Więcej informacji szczegółowych na temat targów i wydarzeń towarzyszących na stronach: www.drema.pl, www.furnica.pl, www.sofab.pl.

| KONTAKT DLA MEDIÓW:
Aleksandra Pawlina-Janyga
tel. +48 61 869 2376
kom. +48 693 028 109
aleksandra.janyga@grupamtp.pl

PROGRAM WYDARZEŃ TARGÓW DREMA, FURNICA, SOFAB 2019

PONIEDZIAŁEK, 9 WRZEŚNIA 2019
Godzina
Wydarzenie
Miejsce
10.00 – 17.00
VII Kongres Przemysłu Drzewnego KOOPDREW
„Nowoczesne budownictwo drewniane”

• 10:00 – 10:10 – Powitanie uczestników
• 10:10 – 10:30 – Program rozwoju polskiego budownictwa drewnianego – Andrzej Schleser, Polskie Domy Drewniane SA
• 10:30 – 10:50 – Czy w polskich lasach mamy surowiec do produkcji drewna konstrukcyjnego? – dr inż. Marek Wieruszewski, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
• 10:50 – 11:20 – Kanada: systemowe podejście do nowoczesnych materiałów konstrukcyjnych
• 11:20 – 11:40 – Przerwa na kawę
• 11:40 – 12:00 – Finlandia: systemowe podejście do nowoczesnych materiałów konstrukcyjnych – Elisa Saarela, CENTRIA UNIVERISTY OF APPLIED SCIENCE
• 12:00 – 12:20 – Tylko nowoczesne i efektywne narzędzia do obróbki drewna zapewniają wysoką jakość wyrobów i bezawaryjną pracę obrabiarek – Piotr Szyszkowski, ASPI Sp. z o.o. s.k.
• 12:20 – 12:50 – Przerwa na lunch

Polsko-Białoruskie Forum Przemysłu Drzewnego

• 13:30 – 13:50 – Słowo wstępne:
• – Radca Minister Ambasady Białorusi w Polsce Aleksander Czesnowski
• – Pierwszy Zastępca Ministra Gospodarki Leśnej Republiki Białoruś Walentyn Szatrawko
• 13:50 – 14:10 Doświadczenia firmy Szynaka Meble w prowadzeniu działalności gospodarczej na rynku białoruskim – Jan Szynaka, Szynaka Meble
• 14:10 – 14:30 – Oferta handlowa państwowego koncernu Bellesbumprom – Yuri Nazarov, Bellesbumprom
• 14:30 – 14:50 – Potencjał eksportowy Republiki Białoruś w zakresie przemysłu drzewnego
• 14:50 – 15:30 – Panel dyskusyjny: zasady sprzedaży drewna i możliwości inwestycyjne na Białorusi
– przedstawiciel Uniwersalnej Giełdy Towarowej
– dyrektor Wolnej Strefy Ekonomicznej Witebsk Michaił Skurat
– dyrektor generalny Wolnej Strefy Ekonomicznej Grodnoinwest Sergey Tkachenko
– przedstawiciel Wolnej Strefy Ekonomicznej Mohylew
• 15:30 – 17:00 – Spotkania B2B z przedsiębiorcami drzewnymi z Białorusi

Organizator: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Wydział Handlowy Ambasady Białorusi w Polsce, Grupa MTP
DREMA
Pawilon 11
WTOREK, 10 WRZEŚNIA 2019
Godzina
Wydarzenie
Miejsce
10.00 – 16.00
Strefa Wiedzy Drewno.pl – pokazy, wykłady, prezentacje
• 10:00 – 16:00 Pokaz pracy innowacyjnych narzędzi do precyzyjnego, bezpyłowego i bezpiecznego skrawania drewna marki ARBORTECH dedykowane m.in. rzeźbiarzom – Jarosław Makowski, Robert Wyskiel – Stoisko Arbortech
• 10:00 – 16:00 Pokaz prac stolarskich z użyciem narzędzi ręcznych – Łukasz Giergasz – Stolarnia 5m2
• 10:00 – 16:00 Rzeźbiarz w trakcie pracy – zdobywca rekordu Guinnessa na najdłuższą rzeźbę z jednego kawałka drewna – Robert Wyskiel
• 10:00 – 16:00 Jak zrobić ul, domek dla owadów lub karmnik dla ptaków – demonstrują uczniowie ZSZ Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu
• 10:00 – 16:00 Pomysły na wykonanie: podstawki pod telefon, ramki, kostki do gry xxl, miski i sztućców z drewna, akcesoriów buschcraftowych z gałęzi, drewnianej żaglówki – ozdoby do wnętrz itp. zaprezentują twórcy internetowi: Jacek Boborycki i Roman Szosler – Milion Pomysłów na Minutę oraz Tomasz Magaj, Mateusz Wudecki i Mariusz Lipniacki – Wolfcraft
• 13:00 – 13:30 Praktycznie i konkretnie, czyli certyfikowane kursy dla przedsiębiorstw drzewnych i leśnych – mgr Jacek Rutkowski, Forest Consulting Center
• 13:00 – 14:30 Ręczne ostrzenie dłut rzeźbiarskich i stolarskich (na kamieniach) – Jędrzej – Stoisko Dluta.pl

Organizator: Drewno.pl
Drema/Furnica/ Sofab
Pawilon 3, stoisko 52/57
11.00 – 12.00
Uroczystość otwarcia targów DREMA, FURNICA, SOFAB
Gala wręczenia nagród targowych: Złoty Medal i Acanthus Aureus.
Organizator: Grupa MTP
Drema/Furnica/SoFab
Pawilon 11
11.00 – 12.00
SEMA Software – oprogramowania do projektowania schodów i konstrukcji z drewna
• Projektowanie z wykorzystaniem BIM i prefabrykacja dachów na CNC
• Projektowanie i prefabrykacja schodów na CNC
Organizator: Sema Software
Drema/Furnica/SoFab
Salka wykładowa
Pawilon 3
11.00 – 12.00
Pokazy druku UV LED na twardym podłożu
Organizator: Sico Polska
Drema/Furnica/SoFab
Pawilon 3, stoisko 40
12.00 – 13.00
Prezentacja innowacyjnej aplikacji do pomiarów tarcicy TallyExpress
Organizator: Fordaq.com
Drema/Furnica/SoFab
Salka wykładowa
Pawilon 3
12.00 – 14.00
Seminarium o tematyce żywicy epoksydowej
Organizator: Meble Twojego Pomysłu
Drema/Furnica/Sofab
Pawilon 5, stoisko 49
14.00 – 15.00
Pokazy druku UV LED na twardym podłożu
Organizator: Sico Polska
Drema/Furnica/SoFab
Pawilon 3, stoisko 40
ŚRODA, 11 WRZEŚNIA 2019
Godzina
Wydarzenie
Miejsce
9.30 – 17.00
IV Ogólnopolski Kongres Meblarski – Polskie Meble – Konkurencyjna Polska
„Rynki perspektywiczne szansą na dalszy dynamiczny rozwój polskiej branży meblarskiej”

• 9.30 – 10.00 – Rejestracja gości, kawa, herbata
• 10.00 – 10.30 – Powitanie gości, wprowadzenie – Jerzy Osika, PROMEDIA; Jan Szynaka, OIGPM,; Przemysław Trawa, Grupa MTP
• 10.30 – 11.00 – Najciekawsze rynki w czasie globalizacji sprzedaży mebli na świecie – Alessandra Tracogna, CSIL Centre for Industrial Studies
• 11.00 – 11.10 – Jak bezpiecznie prowadzić biznes – czyli dlaczego moja firma potrzebuje systemu compliance? – Anna Partyka-Opiela, DZP
• 11.10 – 11.55 – Stany Zjednoczone i Kanada – kolejny etap i szansa na ekspansję polskich mebli – Jonathan Silver, SilverBridge Sales Inc.; Michał Błoński, TATFA
• 11.55 – 12.05 – EGGER – globalny dostawca rozwiązań w obszarze produktów i adaptacji trendów dla przemysłu meblarskiego – Roman Klejzerowicz, EGGER
• 12.05 – 12.30 – Przerwa kawowa
• 12.30 – 13.00 – Nowe regulacje dotyczące emisji formaldehydu w Niemczech po 01.2020 – Bühner Moritz, EGGER
• 13.00 – 13.45 – Hongkong – bramą do rynku chińskiego – Maciej Wilk, HKTDC, Rada Rozwoju Handlu Hongkongu
• 13.45 – 13.55 – Sukcesja, czyli jak bezpiecznie wprowadzić następców do biznesu – Barbara Dreszer, DZP
• 13.55 – 14.15 – Rozwój sektora meblarskiego w Indiach – szanse dla polskich firm – Ada Dyndo, ZBH PAIH
• 14.15 – 14.35 – Szanse polskiej branży meblowej w Arabii Saudyjskiej – Radosław Kyc, ZBH PAIH
• 14.35 – 16.05 – Jak być  skutecznym Liderem dzięki strategiom mentalnym? – Roman Kawszyn, Adam Szaran
• 16.05 – 16.15 – Podsumowanie, zakończenie Kongresu, Wręczenie Ambasadorów Meblarstwa – Jan Szynaka, OIGPM; Przemysław Trawa, Grupa MTP
• 16.15 – 17.00 – Lunch – Rozmowy w kuluarach

Organizator: OIGPM, Grupa MTP, PROMEDIA
Drema/Furnica/SoFab
Pawilon 11
10.00 – 16.00
Strefa Wiedzy Drewno.pl – pokazy, wykłady, prezentacje
• 10:00 – 10:30 Broker cieślą ubezpieczeń -mgr Grzegorz Romanowicz, STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi Sp. z o.o.
• 10:30 – 11:00 Certyfikacja łańcucha dostaw w przemyśle drzewno-papierniczym FSC® i PEFC™ – mgr inż. Sebastian Drzewiecki SGS Polska
• 11:00 – 11:30 Czy parametry oferowanych na rynku zrębków energetycznych powinny być objęte nadzorem zewnętrznej instytucji – Good Chips® – nowy europejski certyfikat jakości – dr hab. inż. Wojciech Cichy prof. ITD, Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Technologii Drewna w Poznaniu
• 11:30 – 12:00 EUTR – obowiązki dla podmiotów wprowadzających drewno i produkty z drewna na rynek – mgr inż. Ilona Olsztyńska SGS Polska
• 12:00 – 12:30 Drewno konstrukcyjne – wyrób budowlany – wymagania prawne i przygotowanie do procesu certyfikacji – mgr inż. Ilona Olsztyńska SGS Polska
• 12:30 – 13:00 Co trzeba wiedzieć o drewnie konstrukcyjnym? – dr inż. Andrzej Noskowiak Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Technologii Drewna w Poznaniu
• 10:00 – 12:00 Prezentacja ostrzarki Tormek i omówienie poszczególnych przystawek, możliwość indywidualnych konsultacji w godz. 12:00-17:00. Będzie można przynieść swoje 2 narzędzia i nauczyć się ostrzyć. Tomek – Stoisko Dluta.pl
• 10:00 – 16:00 Pokaz pracy innowacyjnych narzędzi do precyzyjnego, bezpyłowego i bezpiecznego skrawania drewna marki ARBORTECH dedykowane m.in. rzeźbiarzom – Jarosław Makowski, Robert Wyskiel – Stoisko Arbortech
• 10:00 – 16:00 Pokaz prac stolarskich z użyciem narzędzi ręcznych – Łukasz Giergasz – Stolarnia 5m2
• 10:00 – 16:00 Rzeźbiarz w trakcie pracy – zdobywca rekordu Guinnessa na najdłuższą rzeźbę z jednego kawałka drewna – Robert Wyskiel
• 10:00 – 16:00 Jak zrobić ul, domek dla owadów lub karmnik dla ptaków – demonstrują uczniowie ZSZ Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu
• 10:00 – 16:00 Pomysły na wykonanie: podstawki pod telefon, ramki, kostki do gry xxl, miski i sztućców z drewna, akcesoriów buschcraftowych z gałęzi, drewnianej żaglówki – ozdoby do wnętrz itp. zaprezentują twórcy internetowi: Jacek Boborycki i Roman Szosler – Milion Pomysłów na Minutę oraz Tomasz Magaj, Mateusz Wudecki i Mariusz Lipniacki – Wolfcraft
• 15.00-17.00 Obchody 20-lecia działalności portalu Drewno.pl
Organizator: Drewno.pl
Drema/Furnica/ Sofab
Pawilon 3, stoisko 52/57
10.00 – 17.00
Studio mobilne Dom i Drewno
Praca z kamerą wśród wystawców i na strefach specjalnych
Organizator: domidrewno.pl
Drema/Furnica/SoFab
Pawilon 3, 3A, 7, 8A
11.00 – 12.00
SEMA Software – oprogramowania do projektowania schodów i konstrukcji z drewna
• Projektowanie z wykorzystaniem BIM i prefabrykacja dachów na CNC
• Projektowanie i prefabrykacja schodów na CNC
Organizator: Sema Software
Drema/Furnica/SoFab
Salka wykładowa
Pawilon 3
11.00 – 12.00
Pokazy druku UV LED na twardym podłożu
Organizator: Sico Polska
Drema/Furnica/SoFab
Pawilon 3, stoisko 40
11.00 –
13.00
Warsztaty technologiczne – proces wytwarzania frontu meblowego z użyciem plotera frezującego ATMS 2030 ATC
Organizator: ATMSolutions
Drema/Furnica/SoFab
Pawilon 5A, stoisko 23A
11.00 – 13.30
Poligon umiejętności – warsztaty praktyczne i teoretyczne z obróbki powierzchni drewna

• 11.00 – Zastosowanie technologii biooczyszczania powietrza z LZO i odorów w kompaktowych bioreaktorach trójfazowych (KBT) w nowych gałęziach przemysłu (przemysł drzewny) – Damian Kasperczyk, Ekoinwentyka sp. z.o.o.
• 11.30 – Dotacje dla lakiernictwa i nie tylko – ostatnie szanse! – Maciej Kobza, Capital Partner
• 12.00
• Technologia lakierowania proszkowego płyt MDF – Marcin Sobiło, IGP Pulvertechnik Polska Sp. z o.o.
• 12.20 – Jak poprawnie przygotować powierzchnię drewnianą przed lakierowaniem – Tomasz Balcerzak, Dyrektor sprzedaży na Europę Wschodnią, NESTRO Group
• 12.50 – X-Matt – Koniec z rysami na polakierowanej powierzchni – Dorota Marciniak – ICA POLSKA Sp. z o.o.
• 13.15 – Zadbajmy o jakość – Tomasz Więckowski, EUROTOM Sp. z o.o.

Organizator: Lakiernictwo Przemysłowe, Grupa MTP
Drema/Furnica/SoFab
Salka wykładowa pawilon 3A, stoisko 67
12.00 – 13.00
Prezentacja innowacyjnej aplikacji do pomiarów tarcicy TallyExpress
Organizator: Fordaq.com
Drema/Furnica/SoFab
Salka wykładowa
Pawilon 3
12.00 – 14.00
Seminarium o tematyce żywicy epoksydowej
Organizator: Meble Twojego Pomysłu
Drema/Furnica/Sofab
Pawilon 5, stoisko 49
13.00 – 14.00
Strategia jest dla amatorów, egzekucja (wdrożenie) dla profesjonalistów, czyż nie? – Czyli jak sprzedaż współgra z produkcją
Organizator: 4Results
Drema/Furnica/SoFab
Salka wykładowa
Pawilon 3
14.00 – 15.00
Pokazy druku UV LED na twardym podłożu
Organizator: Sico Polska
Drema/Furnica/SoFab
Pawilon 3, stoisko 40
14.00 – 15.00
Quick Response Manufacturing (QRM)
Organizator: 4Results
Drema/Furnica/SoFab
Salka wykładowa
Pawilon 3
15.00 – 16.00
Akademia Lidera Lean
Organizator: 4Results
Drema/Furnica/SoFab
Salka wykładowa
Pawilon 3
CZWARTEK, 12 WRZEŚNIA 2019
Godzina
Wydarzenie
Miejsce
10.00 – 17.00
Studio mobilne Dom i Drewno
Praca z kamerą wśród wystawców i na strefach specjalnych
Organizator: domidrewno.pl
Drema/Furnica/SoFab
Pawilon 3, 3A
10.00 – 16.00
Strefa Wiedzy Drewno.pl – pokazy, wykłady, prezentacje
• 10:00 – 16:00 PIŁY JAPOŃSKIE – omówienie rodzajów pił, technika i precyzja cięcia, piły japońskie w praktyce – Stoisko Dluta.pl
• 10:00 – 16:00 HELENA MAJSTERKUJE jedna z najmłodszych youtuberek udowodni, że dzieciaki również potrafią pracować profesjonalnymi narzędziami do drewna. Projekt jaki będzie wykonywać to domek / budka lęgowa dla ptaków. Helena – Stoisko Dluta.pl
• 10:00 – 11:00 Pokaz prac stolarskich z użyciem narzędzi ręcznych – Łukasz Giergasz – Stolarnia 5m2
• 10:00 – 16:00 Pokaz pracy innowacyjnych narzędzi do precyzyjnego, bezpyłowego i bezpiecznego skrawania drewna marki ARBORTECH dedykowane m.in. rzeźbiarzom – Jarosław Makowski, Robert Wyskiel – Stoisko Arbortech
• 10:00 – 16:00 Rzeźbiarz w trakcie pracy – zdobywca rekordu Guinnessa na najdłuższą rzeźbę z jednego kawałka drewna – Robert Wyskiel
• 10:00 – 16:00 Jak zrobić ul, domek dla owadów lub karmnik dla ptaków – demonstrują uczniowie ZSZ Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu
• 10:00 – 11:00 Pomysły na wykonanie: podstawki pod telefon, ramki, kostki do gry xxl, miski i sztućców z drewna, akcesoriów buschcraftowych z gałęzi, drewnianej żaglówki – ozdoby do wnętrz itp. zaprezentują twórcy internetowi: Jacek Boborycki i Roman Szosler – Milion Pomysłów na Minutę oraz Tomasz Magaj, Mateusz Wudecki i Mariusz Lipniacki – Wolfcraft
Organizator: Drewno.pl
Drema/Furnica/ Sofab
Pawilon 3, stoisko 52/57
11.00 – 12.00
SEMA Software – oprogramowania do projektowania schodów i konstrukcji z drewna
• Projektowanie z wykorzystaniem BIM i prefabrykacja dachów na CNC
• Projektowanie i prefabrykacja schodów na CNC
Organizator: Sema Software
Drema/Furnica/SoFab
Salka wykładowa
Pawilon 3
11.00 – 12.00
Pokazy druku UV LED na twardym podłożu
Organizator: Sico Polska
Drema/Furnica/SoFab
Pawilon 3, stoisko 40
11.00 – 16.00
Magia drewna
Spotkanie z youtuberami, blogerami i osobami tworzącymi w internecie treści o tematyce drzewnej
• 11:30 – 12:10 “Kilka słów o YouTube i twórczości internetowej” – Jacek Boborycki – Milion Pomysłów Na Minutę
• 12:10 – 12:50 “7 zasad skutecznej budowy marki osobistej na Facebooku” – Marta Chłodnicka – Grupa iCEA, autorka bloga Robić Swoje
• 12:50 – 13:30 “Prawa autorskie w sieci” – Aleksandra Dynowska-Bala, adwokat, Kancelaria Adwokacka Aleksandra Dynowska-Bala
• 13:30 – 14:30 Debata: Czy media społecznościowe są przyszłością edukacji stolarskiej?
• Od 14:30 Poznajmy się – rozmowy kuluarowe

Organizator: Drewno.pl
Drema/Furnica/SoFab
Pawilon 3
11.30 – 14.00
Kobiety branży meblarskiej – Bądź inspiracją, która zmienia świat
• 11:30 – 12:00 – Rejestracja
• 12:00 – 12:05 – Powitanie gości, wprowadzenie – Joanna Oleńska, OIGPM
• 12:05 – 12:30 – Rozmowa: „Twoja energia może napędzić cały świat”- Maria Wegner, SWISS KRONO Sp. Z o.o.
• 12:30 – 13:00 – Panel dyskusyjny #womenofpower:
Anna Dzierżanowska, Kuchnie Halupczok – producent mebli
Danuta Pawlik, Schattdecor Sp. z o. o.
Sylwia Oleńska, Wydział Technologii Drewna, SGGW
• 13:00 – 13:05 – Podsumowanie, zakończenie spotkania – Joanna Oleńska, OIGPM
• 13:05 – 14:00 – Lunch i rozmowy w kuluarach

Organizator: Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli, Grupa MTP
Drema/Furnica/SoFab
Garden City, sala Oregano
12.00 – 13.00
Prezentacja innowacyjnej aplikacji do pomiarów tarcicy TallyExpress
Organizator: Fordaq.com
Drema/Furnica/SoFab
Salka wykładowa
Pawilon 3
12.00 – 14.00
Seminarium o tematyce żywicy epoksydowej
Organizator: Meble Twojego Pomysłu
Drema/Furnica/Sofab
Pawilon 5, stoisko 49
14.00 – 15.00
Pokazy druku UV LED na twardym podłożu
Organizator: Sico Polska
Drema/Furnica/SoFab
Pawilon 3, stoisko 40
PIĄTEK, 13 WRZEŚNIA 2019
Godzina
Wydarzenie
Miejsce
10.00 – 16.00
Strefa Wiedzy Drewno.pl – pokazy, wykłady, prezentacje
• 10:00 – 14:00 W targowym warsztacie dłuta.pl pojawi się twórca SAMOUCZKA RZEŹBIARSKIEGO. Na stoisku będzie można zobaczyć jak krok po kroku powstaje drewniana figurka – Stoisko Dluta.pl
• 10:00 – 14:00 Pokaz pracy innowacyjnych narzędzi do precyzyjnego, bezpyłowego i bezpiecznego skrawania drewna marki ARBORTECH dedykowane m.in. rzeźbiarzom – Jarosław Makowski, Robert Wyskiel – Stoisko Arbortech
• 10:00 – 14:00 Pokaz prac stolarskich z użyciem narzędzi ręcznych – Łukasz Giergasz – Stolarnia 5m2
• 10:00 – 14:00 Rzeźbiarz w trakcie pracy – zdobywca rekordu Guinnessa na najdłuższą rzeźbę z jednego kawałka drewna – Robert Wyskiel
• 10:00 – 14:00 Jak zrobić ul, domek dla owadów lub karmnik dla ptaków – demonstrują uczniowie ZSZ Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu
• 10:00 – 14:00 Pomysły na wykonanie: podstawki pod telefon, ramki, kostki do gry xxl, miski i sztućców z drewna, akcesoriów buschcraftowych z gałęzi, drewnianej żaglówki – ozdoby do wnętrz itp. zaprezentują twórcy internetowi: Jacek Boborycki i Roman Szosler – Milion Pomysłów na Minutę oraz Tomasz Magaj, Mateusz Wudecki i Mariusz Lipniacki – Wolfcraft
• 11:00 – 11:30 Praktycznie i konkretnie, czyli certyfikowane kursy dla przedsiębiorstw drzewnych i leśnych – mgr Jacek Rutkowski Forest Consulting Center

Organizator: Drewno.pl
Drema/Furnica/ Sofab
Pawilon 3, stoisko 52/57
11.00 – 12.00
SEMA Software – oprogramowania do projektowania schodów i konstrukcji z drewna
• Projektowanie z wykorzystaniem BIM i prefabrykacja dachów na CNC
• Projektowanie i prefabrykacja schodów na CNC
Organizator: Sema Software
Drema/Furnica/SoFab
Salka wykładowa
Pawilon 3
11.00 – 12.00
Pokazy druku UV LED na twardym podłożu
Organizator: Sico Polska
Drema/Furnica/SoFab
Pawilon 3, stoisko 40
12.00 – 14.00
Seminarium o tematyce żywicy epoksydowej
Organizator: Meble Twojego Pomysłu
Drema/Furnica/Sofab
Pawilon 5, stoisko 49
12.00 – 13.00
Finał akcji Drema Dzieciom
Organizator: Stowarzyszenie DROMA, InfoTEC CNC
Drema/Furnica/Sofab
Pawilon 8
13.00 – 13.30
Finał konkursu Wyczarowane z drewna
Organizator: Wydawnictwo Inwestor
DREMA
Pawilon 5
13.30 – 14.00
Finał XVII Mistrzostw Polski we Wbijaniu Gwoździ
Organizator: Wydawnictwo Inwestor
DREMA
Pawilon 5

CAŁODZIENNE WYDARZENIA SPECJALNE, 10– 13 WRZEŚNIA 2019

Wydarzenie
Miejsce
STREFA DOM DREWNIANY
Prezentacja technologii budownictwa drewnianego
Organizator: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Grupa MTP
DREMA
Pawilon 3
DREMA DESIGN
Wystawa eksponatów z drewna, m.in. mebli i przedmiotów codziennego użytku
Organizator: Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Grupa MTP
DREMA
Pawilon 3
STREFA WIEDZY, KONSULTINGU I EDUKACJI
Konsultacje i prezentacje poruszające tematykę istotną dla branży drzewnej
Organizator: portal Drewno.pl, Forest Consulting Center, Grupa MTP
DREMA
Pawilon 3
STREFA PARKIETU
X Warsztaty Branży Parkietów i Usług Parkieciarskich, Szkolenie i egzaminy na Czeladnika i Mistrza Parkieciarstwa
Organizator: Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, Wielkopolska Izba Rzemieślnicza
DREMA
Pawilon 3
STREFA ANTYSMOGOWA
Prezentacja nowoczesnych kotłów pelletowych oraz urządzeń antysmogowych
Organizator: Magazyn Biomasa
DREMA
Pawilon 3
DREMA TOOLS
Prezentacja na żywo technologii ostrzenia i regeneracji narzędzi
Organizator: ITA Tools
DREMA
Pawilon 3A
PREZENTACJA MOŻLIWOŚCI WIERTARKI ISKRA
Organizator: K&K Brzezińska
DREMA
Pawilon 3A, stoisko 56
POLIGON PREZENTACJI LAKIERNICZYCH
Organizator: Miesięcznik „Lakiernictwo Przemysłowe”
DREMA
Pawilon 3A
WARSZTAT STOLARSKI NA ŻYWO
Organizator: Meble Twojego Pomysłu
DREMA
Pawilon 5, stoisko 49
DREMA DZIECIOM – POLSKA FABRYKA MEBLI
Pokaz produkcji mebli dziecięcych
Organizator: Grupa MTP, Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA
DREMA
Pawilon 5
MISTRZOSTWA POLSKI WE WBIJANIU GWOŹDZI
Organizator: Wydawnictwo Inwestor, Grupa MTP
DREMA
Pawilon 5
WYCZAROWANE Z DREWNA
Organizator: Wydawnictwo Inwestor, Grupa MTP
DREMA
Pawilon 5
PROJEKT BEZPIECZEŃSTWA MASZYN „TESAMA”
Organizator: Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Grupa MTP
DREMA
Pawilon 5
Fabryka Mebli na Żywo INFOTEC – GLOBALNA INNOWACJA W KUCHNI
Organizator: InfoTEC CNC
FURNICA
Pawilon 7
TAPICERNIA 4.0 – PRODUKCJA STEROWANA KOMPUTEROWO
Organizator: InfoTEC CNC
SOFAB
Pawilon 8
TAPICERNIA 4.0 – PREZENTACJA LINII DO PAKOWANIA MEBLI TAPICEROWANYCH
Organizator: IMAC
SOFAB
Pawilon 8
POKAZY WÓZKÓW WIDŁOWYCH
Organizator: Toolmex Truck
DREMA
Teren otwarty
POKAZY WÓZKÓW WIDŁOWYCH
Organizator: Hubtex
DREMA
Teren otwarty
*Stan na 09.09.2019, MTP zastrzega sobie prawo do zmian