Tikkurila uruchomiła doradztwo w zakresie pielęgnacji drewna

Tikkurila wprowadziła usługę doradztwa w zakresie zabezpieczania i dekoracji powierzchni drewnianych. W showroomie marki w Warszawie przy ul. Puławskiej 366 klienci mogą uzyskać profesjonalną poradę dotyczącą doboru odpowiedniego produktu oraz dostępnej kolorystyki dedykowanej powierzchniom drewnianym. Na miejscu można także od ręki sprawdzić, jak wybrany odcień prezentuje się po wymalowaniu. Wystarczy przynieść ze sobą próbkę drewna, które chcemy zabezpieczyć i udekorować. Nowa usługa Tikkurila jest bezpłatna i dostępna we wszystkie dni w godzinach otwarcia showroomu.

Tikkurila oferuje szeroką gamę produktów do malowania drewna, m.in. oleje, impregnaty czy lakierobejce, które pozwalają na zabezpieczenie drewna w różnych efektach wykończenia – od transparentnego po całkowicie kryjące. Wybór odpowiedniego preparatu będzie zależeć od rodzaju malowanej powierzchni i oczekiwanego rezultatu. W showroomie wykwalifikowani doradcy Tikkurila pomogą dopasować produkt pod konkretne potrzeby, by skutecznie ochronić drewniane powierzchnie i uzyskać pożądany efekt dekoracyjny. Przy okazji podpowiedzą też, które narzędzia wybrać do prac i jak sprawnie przejść przez proces malowania. Ekspozytor z gotowymi próbkami prezentuje szeroką paletę kolorów, co z pewnością pomoże w wyborze odcienia zgodnego z własnymi upodobaniami.

Showroom Tikkurila to miejsce pełne kolorystycznych inspiracji, w którym na specjalnych ekspozycjach można zobaczyć realne zastosowanie produktów marki, także tych przeznaczonych do malowania różnych powierzchni wewnętrznych. Wszystkie kolory prezentowane są na mobilnych próbkach wykonanych oryginalną farbą, co pozwala sprawdzić, jak rzeczywiście prezentują się w pomieszczeniu, zestawić je ze sobą i porównywać w różnych rodzajach światła. Showroom stwarza też okazję, by zaznajomić się z produktami o specjalnych funkcjonalnościach lub możliwościach dekoracyjnych, jak farby i lazury z perłowym, złotym lub srebrnym efektem, farba tablicowa w tysiącach odcieni, magnetyczna czy fluorescencyjny laserunek. Oprócz ekspozycji, w showroomie znajduje się także kącik zabaw dla dzieci oraz sklep z produktami Tikkurila. W wybrane dni organizowane są tu również bezpłatne konsultacje z designerem, podczas których profesjonalni projektanci udzielają wnętrzarskich porad dotyczących kolorów. Harmonogram spotkań dostępny jest na stronie:
https://www.tikkurila.pl/farby_dekoracyjne/showroom.


***
TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.
Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, a w Polsce obecna jest od 1998 roku. Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie HYPERLINK “http://www.tikkurila.pl” www.tikkurila.pl.