TOPPAN PRINTING nabywa 100% udziałów międzynarodowej drukarni papierów dekoracyjnych INTERPRINT, wzmacniając swoją globalną strategię rozwoju

Wiodąca na świecie w branży projektowania i druku dekorów firma INTERPRINT staje się częścią Grupy TOPPAN. Razem z przejętą w 2017 roku firmą Decotec Printing (Hiszpania), TOPPAN wzmocni swoją pozycję jako światowy dostawca w branży drukarskiej.

Tokio, Japonia / Arnsberg, Niemcy – 24. czerwca 2019. TOPPAN Printing Co., Ltd. (TOPPAN) podpisał porozumienie z Wrede Industrie Holding GmbH & Co. KG (WREDE) w sprawie zakupu 100% udziałów Grupy INTERPRINT (INTERPRINT). Sfinalizowanie sprzedaży spodziewane jest do końca bieżącego roku, jak tylko zakończy się postępowanie kontrolujące koncentrację przedsiębiorstw.

Dzięki przejęciu INTERPRINT, japońska firma TOPPAN z główną siedzibą w Tokio wzmocni swoją wiodącą pozycję w globalnym przemyśle poligraficznym. Celem TOPPAN jest rozbudowa działań poza Japonią, aby osiągnąć wskaźnik sprzedaży zagranicznej na poziomie 30%. Razem z przejętą w 2017 roku Decotec Printing S. A. oraz Toppan Interamerica Inc, transakcja ta przyspieszy międzynarodową strategię ekspansji na rynku druku dekoracyjnego.
„Jesteśmy przekonani, że razem wniesiemy wyjątkową wartość dla branży na całym świecie”, powiedział Norio Yamanaka, Director & Managing Executive Officer TOPPAN Environmental Design Subdivision.
„Jesteśmy pod wrażeniem kompetencji wzorniczych INTERPRINT oraz jej wyjątkowych 
i długotrwałych relacji z klientami. Będzie to podstawą naszej przyszłej ekspansji nie tylko w Europie, ale także w pozostałej części globalnego rynku” powiedział Hideo Yoshikawa, CEO Toppan Europe GmbH.

INTERPRINT stanie się częścią Grupy TOPPAN. Ugruntowana nazwa marki INTERPRINT pozostanie 
i będzie służyła jako platforma dla aktywności Grupy TOPPAN w zakresie druku dekoracyjnego poza Japonią.
„W ciągu ostatnich 50 lat INTERPRINT osiągnął wybitne wyniki w biznesie dzięki przedsiębiorczości swojego zespołu. Nasza decyzja o wyborze TOPPAN jako inwestora strategicznego jest sygnałem dla wszystkich pracowników i klientów na całym świecie, że INTERPRINT będzie nadal zaufanym partnerem teraz i w przyszłości”, powiedział Michael Sindram, Dyrektor Zarządzający Wredeindustrieholding.

„Cieszymy się, że osiągnęliśmy najwyższy priorytet w znalezieniu silnego finansowo i wiarygodnego nowego właściciela dla INTERPRINT. Jestem przekonany, że dzięki TOPPAN firma INTERPRINT będzie dobrze przygotowana do kontynuowania sukcesu międzynarodowej ekspansji”, powiedział Thomas Wrede, Przewodniczący Rady Nadzorczej.

TOPPAN Printing Co. Ltd., z siedzibą w Tokio w Japonii, został założony w 1990 roku i jest wiodącym, międzynarodowym dostawcą zintegrowanych rozwiązań w obszarach druku, komunikacji, bezpieczeństwa, opakowań, materiałów dekoracyjnych i elektroniki. Międzynarodowy zespół TOPPAN, zatrudniający ponad 50 000 pracowników, współpracuje z klientami w każdym sektorze biznesu i oferuje optymalne rozwiązania dzięki wiodącej w branży wiedzy i technologiom, aby sprostać różnorodnym wyzwaniom, przed którymi stoją przedsiębiorstwa i społeczeństwo na dzisiejszym szybko zmieniającym się rynku. Z rocznym światowym obrotem na poziomie 1 465 mld Yen (około 12 mld EUR) TOPPAN jest notowany na giełdzie papierów wartościowych w Tokio (TYO: 7911) i wchodzi w skład indeksu akcji Nikkei 225.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.toppan.com/en lub na TOPPAN LinkedIn www.linkedin.com/company/toppan-printing/.

WREDE Industrieholding GmbH & Co. KG z siedzibą w Arnsberg w Niemczech konsoliduje działalność przemysłową rodziny Wrede. Od momentu założenia w 1880 r. grupa firm przeszła wiele zmian i wielokrotnie dostosowywała się do nowych warunków. Grupa zatrudnia ponad 2000 pracowników w dziesięciu zakładach produkcyjnych na świecie. Roczny obrót to około 500 mln EUR. Od roku 2014 należy w 100% do Fundacji Wrede (Wrede Stiftung). Dodatkowe informacje można odnaleźć na stronie www.wrede.de
INTERPRINT GmbH z siedzibą w Arnsberg w Niemczech została założona w roku 1969 i jest wiodącą drukarnią papieru dekoracyjnego na świecie, z ponad 1300 pracownikami i łącznie ośmioma fabrykami, które znajdują się w Niemczech, USA, Malezji, Polsce, Chinach, Rosji i Brazylii. W 2018 roku Grupa INTERPRINT osiągnęła obrót na poziomie około 350 mln EUR, dostarczając do branży meblowej i podłogowej ponad 1,1 mld m kw innowacyjnych rozwiązań na ich powierzchnie.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.interprint.de

W transakcji tej pośredniczy Roland Berger jako wyłączny doradca finansowy oraz Gleiss Lutz jako doradca prawny dla Holdingu Wrede. Doradcą finansowym TOPPAN jest Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securitie, natomiast stroną prawną zajmuje się Baker McKenzie.
Podpis do zdjęcia: Interprint GmbH (Arnsberg, Deutschland), © Interprint GmbH

Kontakty w celu uzyskania dalszych informacji:
Wrede Industrieholding GmbH & Co. KG 
Michael Sindram 
Managing Director 
Tel. +49 2932 630 400 
sindram@wrede.de 
www.wrede.de
Toppan Europe GmbH 
Martijn Huisman 
Business Director 
Tel. +49 211 732 76 00 
martijn.huisman@toppan-europe.com 
www.toppan.com/en