TrendBook 2019 – Pfleiderer prezentuje nowe inspiracje

Oryginalny, rustykalny dekor “Old Style Ciemny” (R48046SD) z łączonych desek sosnowych w zróżnicowanych odcieniach karmelu i brązu, fot. materiały prasowe Pfleiderer

Bez względu na czas wyznaczanie trendów w branży i wspieranie klientów w realizacji ich projektów – to niezmienne priorytety w działalności Pfleiderera. Dlatego firma wydaje nowy TrendBook z najbardziej aktualnymi propozycjami wzorniczymi. Znajdują się w nim modne style w aranżacji wnętrz i liczne projektowe inspiracje. Są tu również dwie najnowsze struktury: Natural Wood i Sandpearl, które od lipca tego roku poszerzają portfolio oferowanych w zakładzie w Grajewie wykończeń płyty laminowanej.

TrendBook 2019 odnosi się do najbardziej aktualnych trendów w projektowaniu wnętrz. Zawiera wiele ciekawych propozycji aranżacji przestrzeni domowych i komercyjnych. Pokazuje, jak – przy użyciu wysokogatunkowych dekorów i struktur marki Pfleiderer – można stworzyć ciekawe i funkcjonalne wnętrza, do tego zaprojektowane według najmodniejszych stylów wnętrzarskich: naturalnego, industrialnego czy art deco.

W katalogu znajdziemy przykłady atrakcyjnego wzornictwa oraz nowatorskie struktury z kolekcji Pfleiderera – Natural Wood i Sandpearl, które są zgodne z obecnym trendami wnętrzarskimi i meblowymi. Co więcej, dzięki uniwersalnej stylistyce znakomicie komponują się z wieloma naszymi dekorami.

– mówi Anna Maliszewska, Decor Manager Pfleiderer.

Natural Wood i Sandpearl wyróżniają się właściwościami haptycznymi. Wzbogacają powierzchnię o przyjemną w dotyku fakturę, tym samym nadają jej niepowtarzalny charakter.
Inspiracje Pfleiderera
TrendBook – to twórcze spojrzenie na tendencje wzornicze i niezbędne uzupełnienie głównego katalogu produktów Pfleiderera na lata 2017-2020. Znajdziemy tu pomysły na aranżacje:
  • w chętnie wybieranym trendzie naturalnym, którego podstawą jest drewno o autentycznym wyglądzie i jasnym lub miodowym wybarwieniu, a dopełnieniem tkaniny oraz ciepła paleta barw: od ciepłej bieli, przez beże i zielenie, aż po bardziej nasycone tony – trendowy odcień rudej terakoty czy musztardową żółć;
  • w oryginalnym trendzie industrialnym, dla którego charakterystyczne są takie wyraziste materiały, jak: beton, często barwiony na ciemne odcienie antracytu, a także metale: blacha walcowana o subtelnym przydymieniu, srebrzysta stal nierdzewna czy blacha barwiona na matową czerń. Ich idealnym uzupełnieniem są drewna – jasne, barwione na szaro, a także drewno w stylu vintage – deskowane, nawiązujące do trendu upcycling;
  • w ponadczasowo eleganckim trendzie art deco, którego bazę stanowią klasyczne drewna o ciemnym wybarwieniu: orzech, teak i drewna egzotyczne, a także efektowne drewna barwione na odcień czerni. Tu ciekawym dodatkiem są metale o złocistym wybarwieniu – mosiądz i brąz – oraz wykończenia z kamienia lub jego reprodukcji, na przykład szlachetny marmur o śnieżnobiałym lub wyrazistym czarnym wybarwieniu.
W katalogu tym pojawiają się też wzornicze inspiracje. Można zapoznać się z paletą nowych dekorów, i ich proponowanych połączeń.
Nowe trendy i nowe struktury
W TrendBooku szczególną uwagę zwracają prezentacje dwóch nowych struktur Pfleiderera.
Natural Wood to struktura zainspirowana naturą. Jest niezwykle autentyczna w wyglądzie i w dotyku. Pory ułożone są w sposób linearny, lecz nieregularny. Mają różną głębokość i mocno zarysowane brzegi, dzięki czemu powierzchnia sprawia wrażenie świeżo oszlifowanej. Strukturę można stosować do większości gatunków drewna, choć najlepiej sprawdza się ona w połączeniu z dekorami drewna o delikatnej fakturze porów, na przykład z dębem – barwionym na jasno lub w ciemniejszych odcieniach (dekory: Dąb Springfield Jasny, Dąb Riva). Natural Wood wzbogaca też dekory imitujące drewna owocowe: wyraziste czerwonawe orzechy (Orzech Okapi) i wiśnie oraz drewna egzotyczne, takie jak: teak, cedr czy mahoń (Laos Teak, Malaysia Teak). Jeśli natomiast połączymy ją z wzorami jednobarwnymi – czyli tzw. dekorami Uni – uzyskamy efekt drewna malowanego.

Natural Wood to struktura zainspirowana naturą. Jest niezwykle autentyczna w wyglądzie i w dotyku, fot. materiały prasowe Pfleiderer

Sandpearl to drobna struktura perłowa. Można ją łączyć z niemal wszystkimi dekorami, jednak szczególnie dobrze harmonizuje ona z dekorami materiałowymi i jednobarwnymi, w tym także z odcieniem miętowym, błękitnym, beżowym czy pudrowym. Sandpearl pięknie prezentuje się również w połączeniu z wzorami imitującymi materiały takie, jak: beton, metal czy gładkie drewna (dekory: Bellato Szary, Stal Hartowana, Mitu Szary, Dąb Szary). Powierzchnie wzbogacone tą strukturą są harmonijne i zyskują efekt nowoczesności.

Sandpearl cechuje ją precyzyjnie oddane drobne ziarno. Matowa i subtelna powierzchnia jest nowoczesna i harmonijna. fot. materiały prasowe Pfleiderer

Natural Wood to reprodukcja struktury drewna o niezwykłej autentyczności. Doskonale nadaje się do zabudowy wnętrz, na przykład w stylu skandynawskim. Natomiast Sandpearl jest subtelna. To nowoczesna, drobnoziarnista struktura, która nadaje dekorom szlachetny wygląd i odpowiada aktualnym trendom na matowe wykończenia

– podkreśla Anna Maliszewska.

Warto dodać jeszcze, że obie struktury są łatwe w pielęgnacji i mogą mieć kontakt z żywnością. W połączeniu z innymi produktami Pfleiderera umożliwiają tworzenie wręcz niezliczonych koncepcji wzorniczych.
Kiedy więc pojawiają się nowe pomysły na aranżację wnętrz i nowe technologiczne możliwości, Pfleiderer przypomina Inspirations close to you – Inspiracje blisko Ciebie. Tak, jak Pfleiderer.