Uchwyty krawędziowe – ukryta kontrola

W nowoczesnej aranżacji wnętrz panuje zasada „mniej znaczy więcej”. Trend sięgania po proste i jednocześnie praktyczne rozwiązania można dostrzec w konstruowaniu mebli i akcesoriów codziennego użytku. Nowoczesne uchwyty krawędziowe świetnie wpisują się we współczesną stylistykę, a jednocześnie są bardziej funkcjonalne niż tradycyjne uchwyty.

[smartslider3 slider=2]

Montowane do górnych krawędzi frontów szuflad lub do dolnych krawędzi frontów szafek wiszących, uchwyty krawędziowe określa się również często jako listwowe. Ich półokrągły, bądź ścięty profil tworzy zagłębienie, które pozwala na wygodne otwieranie i zamykanie frontów. Jednocześnie sprawia to, że nie wystają one na zewnątrz i nie rzucają się w oczy tak, jak tradycyjne rozwiązania. Stanowi to duże udogodnienie, szczególnie w pomieszczeniach o małej powierzchni, gdzie swoboda ruchu bywa mocno ograniczona.

Uchwyty krawędziowe są popularne w zabudowie kuchennej, ale równie dobrze sprawdzają się w meblach łazienkowych i pokojowych. Tu polecamy eleganckie Picado, które posiada wyjątkowy profil idealnie zespolony z frontem – mówi Bożena Jopek-Brudziana, Product Manager w GTV. Dla osób, które szukają czegoś więcej w takim detalu jak uchwyt, GTV przygotowało elegancki i nowoczesny uchwyt HEXI. Choć jest krawędziowy, użytuje się go jak tradycyjny uchwyt.

Szczególnie ciekawie wyglądają propozycje występujące w modnym czarnym macie – np. wspomniany wyżej Picado – które idealnie pasują do modnego połączenia z ciemnymi frontami. Przy frontach białych lub z jasnego drewna sprawdzi się wariant chromowany i aluminiowy. W przypadku tego drugiego firma GTV oferuje szeroki wybór wzorów profili krawędziowych: profil L, U, J, C i C2, których maksymalna długość wynosi 3500 mm i które możemy ciąć do porządanej długości. Dążenie do eleganckiej prostoty stanowi wielokrotnie wyzwanie w kontekście zachowania funkcjonalności wnętrz, dlatego wybierając uchwyty montowane krawędziwo zyskujemy gwarancję miejsca, wygody i spójności z meblem.

O GTV:

GTV to międzynarodowy producent akcesoriów meblowych i oświetlenia. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Spółka obecna jest na kilkudziesięciu rynkach w Europie, Azji i Ameryce, a produkty z logo GTV znajdują się w milionach domów i biur na całym świecie. GTV jest firmą w 100% z polskim kapitałem.

Więcej informacji na http://www.gtv.com.pl/pl/.