Urządzanie garderoby – jak zrobić to w praktyczny sposób?

Istnieje kilka pomieszczeń, bez których dziś trudno wyobrazić sobie funkcjonalny dom. Wśród nich można wyróżnić między innymi pralnię, spiżarnię czy garderobę. Szczególnie ta ostatnia stała się w ostatnich latach standardem przy planowaniu pomieszczeń. Garderoba zastępuje nam duże szafy i komody, a zatem musi być zaopatrzona w odpowiednie szafki, szuflady i wieszaki.


Urządzenie garderoby w nowoczesnym i minimalistycznym wnętrzu wcale nie musi należeć do trudnych zadań. Przy praktycznym projektowaniu takiej przestrzeni pomocne może okazać wykorzystanie rozwiązań polskiej firmy GTV, która przygotowała dwie linie jej wyposażenia: Elite i Smart. Pierwsza powstała dla klientów, którzy stawiają na przemyślaną organizację przestrzeni, szukając jednocześnie odrobiny luksusu. Druga z kolei opiera się na prostych rozwiązaniach ułatwiających codzienne funkcjonowanie.


Garderoba z wyposażeniem GTV Elite
Dużym udogodnieniem mogą okazać się kosze znajdujące się w szufladach garderoby Elite. Każdy z trzech rodzajów – metalowy, rattanowy i ażurowy – posiada pełny wysuw oraz mechanizm cichego domykania, co gwarantuje komfort ich użytkowania. Do zestawu dołączona została także szuflada z organizerem, który ułatwi porządkowanie drobnych rzeczy – biżuterii, zegarków czy muszek.
Niezbędnym elementem każdej garderoby jest również odpowiednia przestrzeń na obuwie. Szuflady Elite, dostępne w dwóch wersjach: ażurowej i metalowej, pomieszczą buty każdego rodzaju – zarówno sandały, jak i wysokie botki. Obie opcje mają pełen wysuw i ciche domykanie.
Każdy element garderoby Elite dostępny jest także w czterech szerokościach: 600, 700, 800 i 900 mm oraz w dwóch kolorach: białym i antracycie.

Garderoba z wyposażeniem GTV Smart
Alternatywą dla wyposażenia Elite jest garderoba Smart, w której znaleźć można między innymi kosz na bieliznę i lekkie ubrania, wieszak na eleganckie spodnie, szufladę na obuwie, a także wieszak na dodatki takie jak paski czy krawaty. Dostępne są również dwa warianty domyku szuflad: cichy lub zwyczajny. Każda wersja posiada pełny wysuw.

Akcesoria do garderoby GTV można także wedle uznania wyposażyć w pantograf – rodzaj drążka z uchwytem ułatwiającym zagospodarowanie najwyższych części szafy. Uchwyt umożliwia opuszczenie drążka na dogodną wysokość, co pomaga zdjąć lub odwiesić wieszak z ubraniami.
Systemowe rozwiązania pozwalają na urządzenie garderoby nie tylko w osobnym pomieszczeniu, ale także we wnęce ukrytej za przesuwnymi drzwiami. Ze względu na to, że są one zazwyczaj przestrzeniami pozbawionymi okien, konieczne jest zadbanie o dobrze zaprojektowane oświetlenie. Ciekawym pomysłem może się w tym przypadku okazać zastosowanie taśm LED, umieszczonych w profilach GLAX. Świetnie sprawdzi się na przykład profil drążkowy, który poza odpowiednim doświetleniem przestrzeni może również pełnić funkcję drążka na wieszaki. Nowa kolorystyka serii pozwoli dodatkowo dostosować profile do indywidualnych potrzeb i aranżacji naszej garderoby.

______________________________________________________
O GTV:
GTV to międzynarodowy dystrybutor akcesoriów meblowych i oświetlenia. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Spółka obecna jest na kilkudziesięciu rynkach w Europie, Azji i Ameryce, a produkty z logo GTV znajdują się w milionach domów i biur na całym świecie. GTV jest firmą w 100% z polskim kapitałem.
Więcej informacji na http://www.gtv.com.pl/pl/.