W harmonii z miastem. Premiera Silestone Urban Crush

Premiera kolekcji Silestone Urban Crush, najnowszej propozycji Cosentino, światowego lidera w zakresie produkcji powierzchni mineralnych Silestone, spieków kwarcowych Dekton i kamieni naturalnych, stała się punktem wyjścia do odkrywania życia miasta, jego obrazów, odbić i śladów. 10 maja 2023 r., na 30. piętrze dominującego nad urbanistyczną tkanką Katowic biurowca KTW, goście mogli poczuć  klimat wielkich metropolii, towarzyszącego im gwaru, blasku świateł i jazzu, sączącego się po artystycznych dystryktach Nowego Jorku, Paryża i Londynu. Wszystko to w towarzystwie płyt Silestone wielkiego formatu i Przemo Łukasika, gościa specjalnego wieczoru Cosentino.

W harmonii z miastem

Międzynarodowe metropolie – Paryż, Berlin i Nowy Jork – kojarzą się nie tylko z malowniczymi zakątkami, urokliwymi kawiarniami czy miejskim gwarem, ale także konkretną kolorystyką; szarością betonu i charakterystycznym wyglądem budynków. To właśnie współczesna architektura zainspirowała Cosentino do stworzenia Silestone Urban Crush i zaproszenia gości  na premierę kolekcji do katowickiego KTW, biurowca zaprojektowanego przez pracownię Medusa Group, kierowaną przez Przemo Łukasika i Łukasza Zagałę. Wybór tak szczególnej lokalizacji nie był przypadkowy, odzwierciedlał bowiem kosmopolityczne aspiracje i industrialny klimat, towarzyszące powstawaniu kolekcji. Tak jak bryły światowych drapaczy chmur oraz budynek KTW, który wygląda inaczej o każdej porze dnia, kolory Urban Crush także zmieniają się i synchronizują się z miejskim otoczeniem, wyróżniając je bądź naśladując.

Wernisaż Przemo Łukasika

Premiera najnowszej kolekcji Cosentino Silestone zgromadziła w Katowicach 150 przedstawicieli śląskich pracowni architektonicznych, studiów kuchennych i pracowni kamieniarskich, pracujących z produktami Cosentino od lat. Gości powitała Ewa Trzcionka, by następnie oddać głos Łukaszowi Warzybokowi, General Manager Cosentino Katowice. O inspiracjach towarzyszących powstawaniu kolekcji i przyjaznej dla środowiska technologii produkcji HybriQ+, pozwalającej cieszyć się przyrodą i energią współczesnych miast, opowiedziała Karolina Sieniawska, Marketing Coordinator Cosentino. Atrakcją wieczoru był wernisaż prac gościa specjalnego, Przemo Łukasika, architekta i współzałożyciela  Medusa Group. Fotograficznej opowieści z najdalszych zakątków globu towarzyszyły osobiste refleksje Przemo Łukasika na temat estetyki, warsztatu, doboru tematów oraz filozofii fotografii i architektury.

Zaprezentowane podczas spotkania wzory kolekcji Silestone Urban Crush; nawiązujące wyglądem do wapieni i piaskowców strukturalne odcienie beżu Lime Delight,  industrialne wibracje Concrete Pulse, ziarniste brązy Brass Relish i loftowy klimat Cinder Craze, zostały zainspirowane fakturami charakterystycznymi dla światowych metropolii. Dekory wzbudziły spore zainteresowanie, budząc ducha kreatywności wśród gości, a wieńczący spotkanie hipnotyczny koncert Karoliny Leszko, wraz z towarzyszącym jej pianistą, dopełnił pełnię wrażeń wieczoru.

Nowoczesny, miejski klimat kolekcji Silestone Urban Crush, przeznaczonej do przestrzeni łazienkowych, kuchennych, podłóg, blatów oraz ścian, można już przenieść do swojego domu lub projektu wnętrz. Jeśli żyjesz w harmonii z miastem, z tymi dekorami poczujesz się naprawdę u siebie. Silestone oferowany jest w dwóch formatach: standardowym 306 x 140 cm i formacie Jumbo 325 x 159 cm.

Partnerzy spotkania: Bo Concept, Samsung, Marmur Dulemba

Więcej na: www.cosentino.com