Wypoczynek z solidną konstrukcją – płyta PremiumBoard Strong

W przypadku mebli tapicerowanych najczęściej zwracamy uwagę na to, co jest widoczne dla oka – design, kolor, właściwości tkaniny czy podstawę. Tymczasem bardzo istotna jest także wewnętrzna budowa produktu. A jak stworzyć solidny stelaż? Tu świetnie sprawdzają się płyty wiórowe, które stanowią dobrą alternatywę dla litego drewna. Doskonałym przykładem takiego produktu jest płyta PremiumBoard Strong firmy Pfleiderer o znakomitych walorach praktycznych.

E4CRBB Vico Magistretti velvet sofas in living room with a wall of open bookshelving

Płyta wiórowa PremiumBoard Strong pod wieloma względami może konkurować z drewnem, sklejką czy płytą OSB jako element konstrukcyjny mebli. A ponieważ w parze z wysoką jakością idzie proekologiczność materiału, docenią go osoby dbające o kondycję środowiska naturalnego.

Dlaczego płyty wiórowe?

Płyty wiórowe są podstawowym typem płyt wykonanych z surowca drzewnego. Powstają w procesie prasowania wiórów drzewnych z żywicami. W porównaniu z litym drewnem są tańsze, lżejsze, łatwiej obrabialne oraz mają stałe właściwości. Ponadto jest to materiał ekologiczny, ponieważ produkowany jest na bazie wiórów drzewnych, które stanowią produkt uboczny powstający podczas obróbki drewna – a więc wszystko pochodzi z recyklingu. Dzięki innowacyjnym technologiom i doskonałemu zarządzaniu procesem produkcyjnym firma Pfleiderer korzysta z tego typu surowca bez obniżania standardów jakościowych i zdrowotnych produktów. W ten sposób oferuje przyjazne dla środowiska, zdrowe i wysokiej jakości płyty drewnopochodne. Warto też podkreślić, że surowiec wykorzystywany do produkcji płyt Pfleiderer pochodzi wyłącznie z obszarów certyfikowanych, objętych zrównoważoną gospodarką leśną.

Płyty wiórowe mają wiele zastosowań. Zależnie od właściwości i parametrów technicznych danej płyty wykorzystuje się ją w budownictwie drewnianym, elementach konstrukcyjnych w budownictwie, a także do wykończenia i wyposażenia wnętrz oraz produkcji mebli. Płyta PremiumBoard Strong przeznaczona jest do tego ostatniego celu.

Płyta PremiumBoard Strong i jej właściwości

PremiumBoard Strong powstała na bazie płyty P2, ma jednak podwyższone parametry wytrzymałościowe. Solidność i odporność mechaniczna to podstawowe atuty tej linii płyt, które są również łatwe w obróbce. – Płyta PremiumBoard Strong powstała po to, by umożliwić tworzenie wewnętrznych konstrukcji mebli tapicerowanych. Obrabialność produktu jest bardzo dobra, tym bardziej że większość urządzeń do produkcji mebli jest przystosowana do cięcia płyt wiórowych. PremiumBoard Strong jest też jednakowo wytrzymała we wszystkich kierunkach, a włókna drzewne nie są ukierunkowane, co również przekłada się na lepsze właściwości podczas obróbki – mówi Marek Muszyński, menedżer produktu ds. materiałów nośnych i konstrukcyjnych w firmie Pfleiderer. Ponieważ płytę PremiumBoard Strong można ciąć w wielu kierunkach, nie dochodzi do niepotrzebnych strat materiału podczas obróbki. To zaś idzie w parze z proekologiczną filozofią zero waste.

Płyta PremiumBoard Strong przydaje się wszędzie tam, gdzie potrzebne są wewnętrzne wzmocnienia w meblach. Produkt dostępny jest w dwóch klasach emisji formaldehydu (E1 i E05), a na życzenie dostarczany też z certyfikatem PEFC™ (świadczy o gospodarce leśnej odpowiedzialnej i przyjaznej dla przyrody) lub FSC® (potwierdzenie, że na każdym etapie produkcji spełniono zasady zrównoważonej gospodarki lasów, ochrony przyrody oraz ekologii).

Więcej informacji o płycie PremiumBoard Strong: https://www.pfleiderer.com/pl-pl/produkty/plyty-surowe/szczegoly/premiumboard-strong-e05

Płyta PremiumBoard Strong a inne popularne materiały

PremiumBoard Strong świetnie wypada w porównaniu z innymi materiałami, które znajdują zastosowanie w produkcji mebli. Ponieważ można ją ciąć w wielu kierunkach bez straty materiału, ma dużą przewagę nad płytą OSB – dość niewdzięczną w obróbce. Zapewnia też podobne parametry jakościowe jak sklejka, ale jest bardziej ekonomiczna (stanowi tańszą alternatywę). Ponadto na plus wybija się walor ekologiczny płyty PremiumBoard Strong (surowiec pochodzący z recyklingu), podczas gdy sklejka powstaje z wielu warstw forniru drewnianego. Płyta wiórowa jest co prawda grubsza i cięższa od sklejki, jednak przy meblach tapicerowanych ten drugi aspekt nie ma tak dużego znaczenia jak choćby przy szafkach wiszących.

O Pfleiderer:

Pfleiderer jest dostawcą rozwiązań w oparciu o materiały drewnopochodne dla przemysłu meblarskiego, branży budowlanej i wykończenia wnętrz. Firma oferuje kompleksową obsługę firm meblowych, zakładów stolarskich, architektów i projektantów oraz firm branży budowlanej. Na polskim rynku produkty firmy są dostępne m.in. w sieci Pfleiderer Partner, w skład której wchodzi ponad 80 punktów handlowych, w wybranych sieciach DIY czy w punktach dystrybucji materiałów budowlanych. W ofercie firmy znajduje się szeroka gama produktów zgodnych z najnowszymi trendami w zakresie projektowania, budowy, wykończenia i wyposażenia zarówno obiektów prywatnych,  jak i obiektów użyteczności publicznej.

Pfleiderer jest spółką nadrzędną dla marek Duropal i Thermopal.