Wysokiej jakości powierzchnie matowe dla wyjątkowych zastosowań

Poprzeczka dla projektów wnętrz w obiektach publicznych ustawiona jest wysoko. Aranżacje przestrzeni hotelowych, restauracyjnych, sklepowych czy biurowych mają być nie tylko funkcjonalne i ergonomiczne, ale też estetyczne, designerskie i nieprzeciętne. Mają zachwycać użytkowników i przyciągać klientów. Pfleiderer wychodzi naprzeciw tym oczekiwaniom i prezentuje inspirującą ofertę. Obejmuje ona wysokiej jakości produkty o supermatowych powierzchniach – XTreme.

Są takie wnętrza, takie przestrzenie, których jakość i estetyka wykończenia odgrywają szczególną rolę. Recepcje hotelowe, biura, punkty handlowe i usługowe – tutaj najważniejsze jest pierwsze wrażenie, jakie odnosimy zaraz po wejściu. Odpowiadają za to w dużej mierze materiały użyte do realizacji projektu. To one tworzą charakter danej przestrzeni. Decydują o jej wyjątkowości i pośrednio wpływają na zachowania klientów.

Wymagania wobec powierzchni stale rosną, dlatego opracowaliśmy wysokiej jakości produkty o supermatowych powierzchniach, które można stosować przy różnych realizacjach. To płyta PrimeBoard oraz laminaty dekoracyjne: Duropal XTreme SolidColor, Duropal XTreme i XTreme Plus wzbogacone strukturami z rodziny XTreme. Są to produkty spełniające najwyższe wymagania estetyczne. Są niezwykle funkcjonalne i bardzo trwałe

– zapewnia Aldona Słapa-Nowacka, Product Manager Pfleiderer.

Supermodny mat…
Wyjątkowe matowe wykończenie (poniżej pięciu punktów połysku) cieszy się – nie bez powodu – powodzeniem wśród projektantów. Powierzchnie XTreme sprawiają, że wierzchnia warstwa mebli, blatów, ścianek i innych elementów zabudowy jest niezwykle przyjemna, wręcz aksamitna w dotyku. Do tego matowa i niepołyskliwa faktura dobrze współgra z różnymi dekorami. Jest też bardzo funkcjonalna – łatwa w pielęgnacji i przede wszystkim odporna na zabrudzenia i ślady odcisków palców (tzw. efekt anti-fingerprint).
Połączenie estetyki i użyteczności wykończeń w supermacie z takimi produktami, jak PrimeBoard, Duropal XTreme SolidColor, Duropal XTreme i XTreme Plus skutkuje powstaniem perfekcyjnych materiałów. Można z powodzeniem stosować je do zabudowy wnętrz w obiektach publicznych.
… w hotelach, restauracjach, sklepach
Stylowo, wygodnie i praktycznie – to podstawowe wymagania wobec aranżacji przestrzeni w sektorze hotelowym, handlowym czy usługowym. Wnętrza w tych branżach muszą – z jednej strony – zachwycać użytkowników i przyciągać klientów, z drugiej zaś – muszą być bardzo trwałe, ponieważ korzysta z nich wiele osób: gości, klientów, pracowników, a to naraża je na szybkie niszczenie.
Stworzenie takich miejsc nie jest proste. Najwłaściwszym rozwiązaniem jest użycie do realizacji produktów wysokiej jakości. Tylko one sprostają wysokim oczekiwaniom.
Laminaty dekoracyjne z serii Duropal: XTreme, XTreme SolidColor, XTreme plus posiadają wszystkie wspomniane już cechy powierzchni głębokomatowej. Warto również dodać, że mogą mieć kontakt z żywnością (certyfikat bezpieczeństwa dla żywności), i że są wytrzymałe i odporne na zużycie. Oprócz tego każdy z nich dostępny jest w wybranej gamie kolorystycznej oraz ma indywidualne, dodatkowe atrybuty. I tak, Duropal XTreme nadaje się do postformingu (obróbki cieplnej, umożliwiającej wyginanie laminatu), dzięki czemu jest idealny do stosowania na powierzchniach i krawędziach o wysokich parametrach użytkowych. Z kolei Duropal XTreme SolidColor posiada jednorodny, barwiony rdzeń, który umożliwia wykonanie jednolitej bryły bez widocznych krawędzi i szczelin. Sprawdza się więc bardzo dobrze nie tylko przy produkcji wysokiej jakości mebli, lecz również przy tworzeniu różnych elementów wyposażenia – na przykład na regałach, frontach meblowych, skrzydłach drzwi, stołach czy witrynach sprzedażowych. Natomiast Duropal XTreme plus nadaje się zarówno do powierzchni pionowych, jak i często używanych powierzchni poziomych. Ma też najlepsze właściwości obróbcze.
Głębokomatowa powierzchnia jest dostępna również na płycie lakierowanej PrimeBoard. Płyta ta –  mając wszystkie zalety struktur z rodziny XTreme – wyróżnia się jednocześnie spójnością kolorystyczną z DecoBoard i Duropal HPL oraz dogodnym, ekonomicznym formatem, ułatwiającym docinanie i dobrymi właściwościami obróbczymi.
Różnorodność, a zarazem spójność produktów z supermatowymi powierzchniami XTreme sprawia, że w jednym projekcie można łączyć różne rozwiązania. Dowolnie dopasowywać je tak, aby dobrze spełniały swoje zadanie i robiły niezapomniane pierwsze wrażenie.