Wyspa kuchenna Mistrzowski duet piękna i funkcjonalności

Wielofunkcyjny „mebel” między kuchnią a salonem perfekcyjnie łączy w sobie nowoczesne wzornictwo i perfekcyjną funkcjonalność. Wyspa kuchenna to bezsprzecznie pierwszoplanowa bohaterka każdej aranżacji. Jest elegancka, dostojna i ponadczasowa, a zdecydowanie najlepiej sprawdzi się w odsłonie z kwarcytu lub granitu dostępnego w Interstone. Obudowa wysp kuchennych kamieniem naturalnym to dziś jeden z wiodących trendów wnętrzarskich.

Moda zza Oceanu

Fenomen wysp kuchennych rozpoczął się za sprawą Franka Lloyda Wrighta, jednego z najbardziej znanych architektów modernizmu. Dzięki niemu już na początku XX wieku stały się one nieodłącznym elementem w domach średniej klasy Amerykanów. Do Europy przywędrowały pół wieku później, a ich wielką popularność zaczęła się od debiutu telewizyjnego w kultowym programie Julii Child „Francuski szef kuchni” w 1963 r. Od lat 60. ich popularność stale rośnie. Obecnie doceniane są przez architektów na całym świecie za walory estetyczne i świetną funkcjonalność. Starannie zaplanowana wyspa kuchenna to dodatkowa strefa przygotowywania posiłków, zmywania czy przechowywania. Ponadto blaty robocze, schowki, szuflady, a także miejsce spożywania wspólnych posiłków sprawiają, że wyspy kuchenne szybko stają się  „sercem domu”. Pięknie doświetlone powierzchnie, wykonane z bardzo odpornych na użytkowanie kwarcytów lub granitów, ujmują elegancją i kunsztem detalu o każdej porze dnia.

Klasyczna odsłona piękna

W prostych, geometrycznych kształtach wyspy kuchennej skrywa się bezpretensjonalna elegancja. Oszczędny design najlepiej podkreślą starannie dobrane naturalne materiały w ponadczasowych kolorach. Uniwersalne biel i czerń to wybór dla miłośników klasycznego piękna. W minimalistycznej białej kuchni idealnym kontrapunktem będzie wyspa kuchenna w intensywnej, nasyconej czerni wykonana np. z granitu Black Nayara z portfolio Interstone. Z kolei w aranżacjach utrzymanych w ciemniejszej palecie barw, np. szarościach, antracycie czy granacie, wyspa kuchenna w delikatnej bieli będzie zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. W tej roli świetnie sprawdzą się granity Colonial White lub Aviva White również dostępne w stałej sprzedaży w Interstone.

Wyspy jak dzieła sztuki

Ale projektanci zadbali o to, by wyspy kuchenne wykończone kamieniem były prawdziwym dziełem sztuki! Ich estetyka ma zachwycać, przyciągać spojrzenia i zapadać w pamięć na dłużej. Mocne kontrasty barw oraz wyraźny rysunek użyleń sprawiają, że obok wyspy kuchennej wykonanej np. z granitu Copacabana z Brazylii nie da się przejść obojętnie. Nieregularność wzorów na intensywnym czarnym tle sprawia, że taki „mebel” jest absolutnym unikatem. Naturalne kamienie mają także tę przewagę nad innymi materiałami, że są niepowtarzalne i nie da się ich łatwo wtłoczyć w sztywne ramy i kategorie. Dlatego coraz częściej w kuchniach otwartych na salon wyspa kuchenna wykonana jest w nieoczywistym kolorze. Naturalne piękno granitowych płyt, w którym płynnie mieszają się szarości, czerń i rozbielony błękit (jak np. w Labrador Blue Pearl od Interstone), jest tylko kolejnym dowodem na to, że natura jest doskonała!

Wyspa kuchenna to harmonijny duet piękna i funkcjonalności. Podobnie jak granit, który nieoczywistą barwą i niepowtarzalnym wzorem zachwyca, zachowując przy tym doskonale parametry techniczne w postaci odporności na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania czy ścieranie. Dodatkowo granity są odporne na działanie kwasów czy pleśni i mogą być wystawione na bezpośredni kontakt z wodą. Takie zestawienie estetyki i praktyczności sprawia, że są idealnym wyborem na obudowę nowoczesnej wyspy kuchennej.

Kwarcyty, granity jak również inne przepiękne kamienie naturalne można obejrzeć na żywo w  HYPERLINK “http://www.showroomkamienia.pl/” Showroomie Interstone w Warszawie (al. Jerozolimskie 132), który czynny jest od poniedziałku do piątku
w godzinach 10.00-18.00.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Interstone to Polski dystrybutor i importer kamienia, który sprowadza najwspanialsze okazy aż z 15 krajów świata, m.in. z Brazylii, Chin, Indii, Portugalii, Wietnamu, Hiszpanii czy Włoch. Filozofia firmy założonej w 2000 r. opiera się na wykorzystaniu tego, co w naturze najpiękniejsze. Ta miłość do kamienia narodziła się we właścicielach we Włoszech. A dziś swoją pasją do szlachetnych materiałów zarażają innych. HYPERLINK “http://interstone.pl/pl/” http://interstone.pl/pl/