Zwycięskie sposoby Neolith®

Neolith® świętuje zdobycie szeregu nagród w całej Europie

Neolith®, wiodący na rynku producent Kamienia Spiekanego, w połowie roku może poszczycić się już wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, w tym nagrodami Red Dot Award, Plus X Award, German Design Award oraz A’ Design Award.

Powrót do przyszłości

Retrostone, model będący współczesną interpretacją lastryko po raz pierwszy zaprezentowany w 2018 r., zdobył nagrodę „Iron” plebiscytu A’ Design Award i został wyróżniony przez jury plebiscytu Plus X Award w kategorii „Excellence in Product Design”.

Jako elegancka powierzchnia o przyciągającym wzrok efekcie gęstego uziarnienia, model Retrostone zachwycił jury plebiscytu Plus X Award dzięki innowacyjnej estetyce i składowi obejmującemu całą masę.

Neolith® Retrostone Silk

Model zwrócił również uwagę jury prestiżowego plebiscytu A’ Design Awards jako zapewniający nowe życie klasycznemu rozwiązaniu materiałowemu.

Jest to wyróżniający się kamień o uniwersalnym uroku, stanowiący wizytówkę umiejętności zespołu badawczo-rozwojowego, a zwłaszcza zdolności do uchwycenia dokładnego wyglądu naturalnych wzorów i barw, które zamierzano odtworzyć.

W punkt

Zainaugurowany pod koniec zeszłego roku w ramach kolekcji na 2019 r. model Mar Del Plata już teraz wywołuje poruszenie wśród architektów i projektantów, co zaowocowało uhonorowaniem tego modelu upragnioną nagrodą Red Dot Award.

Jako hołd oddany egzotycznemu brazylijskiemu granitowi, model Mar Del Plata zwięźle obrazuje moc i precyzję pionierskiej technologii zdobienia Neolith® znanej pod nazwą Hydro NDD-2.0.

Mar Del Plata

Technika ta, niedawno uhonorowana nagrodą Edison Award w USA, wykorzystuje tusze na bazie wody w celu zapewnienia niezrównanego poziomu szczegółowości wzornictwa i definicji barw przy jednoczesnym ograniczeniu emisji energii w ramach procesu produkcyjnego.

Nietrudno zrozumieć

Współpraca Neolith® z pracownią RCR Arquitectes, zdobywcą nagrody Pritzker Prize, podczas realizacji wnętrza restauracji ENIGMA Alberta Adrià została już uhonorowana szeregiem wyróżnień na całym świecie.

Ostatnio otrzymana nagroda, wysoce pożądana German Design Award, została przyznana producentowi Kamienia Spiekanego w dowód uznania wzornictwa i zdobienia płyt wykorzystanych do wykonania posadzek i okładzin przedsięwzięcia.

Restauracja ENIGMA, Barcelona

Na podstawie akwareli sporządzonej przez słynnego hiszpańskiego architekta Pau Llimonę marka Neolith® zdołała odwzorować dzieło artysty i wydrukować je bezpośrednio na powierzchni płyty.

Prace uwydatniły fakt, że w przypadku Neolith® jedyne granice wyznacza własna wyobraźnia.

Aby dowiedzieć się więcej na temat zwycięskich powierzchni, odwiedź stronę internetową: http://neolith.com/en/collections/

_________________________________________________________

Założona w 2009 r., wiodąca na rynku Kamienia Spiekanego marka Neolith® stanowi rewolucyjną kategorię produktu, która zyskała uznanie architektów, projektantów, specyfikatorów i wykonawców.

Ten pionierski materiał może być wykorzystywany do najbardziej wymagających przedsięwzięć budowlanych realizowanych w ramach powierzchni wewnętrznych lub zewnętrznych. Dzięki połączeniu drobiazgowego zdobienia o wysokiej rozdzielczości i wysokich parametrów jakościowych Neolith® zapewnia potrójną gwarancję wytrzymałości, piękna i długowieczności.

Co to jest Kamień Spiekany?

Kamień Spiekany to materiał w 100% naturalny, uzyskiwany na bazie surowców granitowych, szklanych i naturalnie występujących tlenków:

  1. Surowce granitowe: Kwarc i skaleń, zapewniające powierzchni twardość i wytrzymałość
  2. Surowce szklane i krzemionka, zapewniające stabilność chemiczną
  3. Naturalnie występujące tlenki, zapewniające właściwości chromatyczne

Jak wytwarza się Kamień Spiekany?

Neolith® jest wytwarzany przy zastosowaniu najnowszej technologii spiekania, przypominającej tysiącletni proces kształtowania naturalnego kamienia, lecz realizowanej w zaledwie kilka godzin.

W pierwszej kolejności surowce tworzące płytę są poddawane działaniu niezwykle wysokiego ciśnienia, przechodząc przez prasę, w której panuje ciśnienie 400 bar. Drugi etap procesu polega na wprowadzeniu płyty do pieca, w którym temperatury przekraczają 1200 °C (2200 °F).

Ten proces ultrakompakcji zapewnia uzyskanie powierzchni ze zdobieniem obejmującym całą masę o wyjątkowych właściwościach technicznych.

Zdobienie

Neolith® zawsze odgrywał wiodącą rolę w zakresie ekologicznych strategii stosowanych w poszczególnych procesach produkcyjnych. W 100% naturalny skład wymaga równie ekologicznej metodologii produkcji.

Bazując na pionierskiej technice Neolith® Digital Design (NDD), dążyliśmy do włączenia organicznych praktyk do sposobu pokrywania płyt nadrukiem.

Hydro-NDD 2.0 pozwala na wzniesienie tej technologii na wyższy poziom. Dzięki zastosowaniu tuszu na bazie wody, a nie standardowo stosowanej w branży bazy rozpuszczalnikowej, udało się wypracować zrównoważoną powierzchnię Neolith®, nie uznając kompromisów pod względem jakości, jakiej oczekuje się od Kamienia Spiekanego. Wszystkie płyty zachowują jednakowy poziom rozdzielczości i szczegółowości wzoru i projektu.

Wydajność

Wypróbowane, przetestowane i zaufane połączenie realizmu, wysokiej wydajności i wszechstronnych formatów Neolith® sprawia, że jest to preferowany materiał architektów, projektantów, specyfikatorów i wykonawców.

Zastosowania

Neolith® jest optymalnym materiałem okładzinowym zarówno do zastosowań wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Od elewacji drapacza chmur po blat kuchenny – właściwości fizyko-mechaniczne Neolith® zapewniają najwyższą wydajność, niezrównane piękno i długotrwałą wartość.

Strona internetowa: https://www.neolith.com/