Zwykłe meble po zaskakującej metamorfozie

Urządzając dom nierzadko poszukujemy oryginalnych mebli i elementów dekoracyjnych, które wprowadziłyby do naszego wnętrza wyjątkowość. Niestety z uwagi na dość jednorodną ofertę różnych producentów lub też wysoki koszt nietuzinkowych przedmiotów dekoracyjnych, nie jest to łatwe zadanie. Sprawienie sobie czegoś nieszablonowego nie musi jednak zawsze być kosztowne i trudne. Typowe meble lub te już obecne w domu mogą bowiem zyskać zaskakujący styl dzięki przemalowaniu ich na nowy kolor.

Źródło: Beckers

Prosta, niewyróżniająca się komoda w odcieniach jasnego drewna pokaże designerski charakter po pomalowaniu frontów szuflad na czarno. W zestawieniu z dekoracjami i grafikami w tej samej tonacji pozwoli stworzyć wyjątkową aranżację, w której biało-czarna klasyka przeplata się z naturalnymi ciepłymi akcentami drewna i kwiatów doniczkowych. Emalia Beckers Designer Universal pozwoli na szybkie przeprowadzenie prac i uzyskanie zachwycającego efektu nawet niewprawionej osobie. Ma przy tym przyjazną dla zdrowia i środowiska formułę. Może być bezpiecznie stosowana także w pomieszczeniach użytkowanych przez alergików czy małe dzieci, a nawet można malować nią zabawki.

Źródło: Beckers

Jeśli zmuszeni jesteśmy wygospodarować miejsce do pracy w salonie, może to być okazja do stworzenia ozdobnego kącika. Dzięki emalii Beckers można przeznaczone do tego celu meble i akcesoria skomponować z kolorystyką salonu. Wprost do barwy dywanu może nawiązywać krzesło pomalowane na czarno czy czarne nóżki biurka. Chcąc dołożyć kolorytu i artystycznej oryginalności warto pokusić się, by część biurka pomalować na bardziej wyróżniający odcień jak fiolet Vivid Pink. Nadając tę samą barwę nowoczesnemu zegarowi, powstanie spójna kompozycja, rządząca się swoimi prawami kolorystycznymi i będąca jednocześnie wyróżniającą się ozdobą salonu.

Źródło: Beckers

Jeśli wciąż podobają nam się nasze meble i nie jesteśmy gotowi na ich wielką metamorfozę, możemy wprowadzić nutę kolorystycznej finezji poprzez niewielki, ale zwracający uwagę akcent. W eleganckim i wysmakowanym salonie, ozdobionym makrami i plecionkami, w którym dominują stonowane odcienie i naturalne materiały, szybkim i niezwykłym w efekcie zabiegiem dekoracyjnym będzie przemalowanie nóg sofy na intensywną czerwień Red Deluxe z palety Beckers Designer Universal. Jeszcze większy efekt wywoła zabarwienie tylko połowy z nich – pozwoli nieco zburzyć dekoracyjny ład i zasiać ziarno zaciekawienia u wszystkich odwiedzających.

Więcej pomysłów na wnętrza w jesiennych barwach znajduje się na stronie www.beckers.pl/inspiracje.

***

Beckers to międzynarodowa marka oferująca wysokiej jakości farby lateksowe i antyalergiczne do ścian i sufitów, a także wyroby przeznaczone do dekoracji i ochrony drewna, metalu i fasad. Produkty Beckers charakteryzują wysokie parametry techniczne i użytkowe. Są one przeznaczone zarówno do prostych, jak i zaawansowanych prac malarskich. Flagową linią marki jest rodzina wodorozcieńczalnych farb i emalii Beckers Designer. Stworzone na bazie ekologicznych receptur farby Beckers łączą najwyższą jakość z bezpieczeństwem stosowania i dbałością o środowisko. Wyróżnia je rekomendacja Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Marka Beckers powstała w 1865 roku w Szwecji, na polskim rynku pojawiła się w 1993 roku. Obecnie jest częścią koncernu PPG.

Więcej informacji na temat produktów znaleźć można pod adresem www.beckers.pl.