AkzoNobel otwiera nowe laboratorium badawczo-rozwojowe dedykowane dla farb proszkowych o niskiej twardości

AkzoNobel otworzył nowe centrum badawcze w swoim zakładzie w Como we Włoszech. W laboratorium będą opracowywane nowe produkty dla szybko rozwijającego się obszaru farb proszkowych do stosowania na drewno.

Nowy ośrodek badawczo-rozwojowy – w którym znajduje się laboratorium aplikacyjne, laboratorium procesowe oraz laboratorium analityczne i testowe – będzie zajmować się wdrażaniem nisko utwardzalnych powłok proszkowych do stosowania na podłożach wrażliwych na ciepło (takich jak MDF, sklejka, tworzywa termoplastyczne i kompozyty).

Otwarcie centrum nastąpiło po niedawnym przejęciu przez AkzoNobel obszaru biznesowego firmy Stahl w zakresie farb proszkowych. Dzięki temu koncern uzyskał dostęp do szerokiej gamy rozwiązań, w tym unikalnej technologii UV. Centrum Como skoncentruje się teraz na rozwijaniu poszerzającego się portfolio rozwiązań o niskim poziomie utwardzania, w tym technologii proszkowych o niskiej temperaturze wypalania, UV i ultra-niskim stopniu wypalania (ULB). Takie innowacyjne możliwości pomogą klientom w budowaniu pozytywnego wizerunku związanego ze zrównoważonym rozwojem, poprzez mniejsze zużycie energii podczas produkcji oraz przyspieszenie procesu.

„Cieszymy się, że możemy budować naszą pozycję lidera na świecie i wchodzić na nowe rynki, jednocześnie ożywiając więcej powierzchni dla naszych klientów” – wyjaśnia Daniela Vlad, Dyrektor Zarządzająca Powder Coatings w AkzoNobel. „Oprócz umocnienia naszej pozycji jako lidera w obszarze wdrażania technologii, nowe centrum pomoże również przyspieszyć wdrażanie na rynek naszych produktów, abyśmy mogli jeszcze szybciej dotrzeć do naszych klientów”.

Dodaje, że jest to dopiero pierwszy etap ekspansji firmy w obszarze farb proszkowych przeznaczonych do drewna. Kolejne kroki obejmują otwarcie dodatkowych centrów badawczo-rozwojowych w Azji i Ameryce Północnej.

Konsumenci na całym świecie doceniają produkty wytarzane zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, dlatego właśnie farby proszkowe do stosowania na drewnianych powierzchniach stały się jednymi z najszybciej rozwijających się kategorii produktowych w branży powłok. Firma jest zatem doskonale przygotowana, aby w pełni wykorzystać nowe, ekscytujące możliwości rynkowe, które obecnie powstały.

Kontynuuje Vlad: „Dedykowane know-how, które posiadamy w nowym centrum badawczo-rozwojowym, pozwoli nam opracować szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań na różne powierzchnie, szczególnie dla naszych klientów w obszarze farb proszkowych aplikowanych na drewno.

„Niedawna rozbudowa naszego zakładu w Como pozwoliła na otworzenie centrum badawczo-rozwojowego w tym samym miejscu, w którym znajduje się zakład produkujący farby proszkowe do drewnianych powierzchni, co znacząco przyspieszy świadczenie usług oferowanych klientom w tym segmencie”.

Zakład w Como jest największym zakładem AkzoNobel w Europie, produkującym farby proszkowe. Dzięki dofinansowaniu w kwocie 20 milionów euro może, obok zwiększenia zdolności produkcyjnej, skoncentrować się również na działaniach w ramach zrównoważonego rozwoju.

AkzoNobel dostarcza farby proszkowe do klientów na całym świecie, od sprzętu AGD, architektury i motoryzacji po meble, IT i ogólne zastosowania przemysłowe.

***

Już od ponad 200 lat odkrywamy świat nieograniczonych możliwości, ożywiania kolorem różnorodnych powierzchni. Jesteśmy ekspertami w produkowaniu farb i powłok, możliwe, że jeden z naszych produktów znajduje się zaledwie kilka metrów od Ciebie. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Prowadzimy działalność w ponad 150 krajach i stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w naszej branży. Właśnie tego możesz oczekiwać od będącego liderem zrównoważonego rozwoju producenta farb, który od ponad dwóch stuleci kreuje przyszłość. Więcej na stronie www.akzonobel.com