Aventos – podnośniki frontów Blum – komfort ruchu

Kuchnie na wymiar zagościły już na dobre w naszych domach. Niezaprzeczalną zaletą tego typu rozwiązania jest możliwość zagospodarowania przestrzeni dokładnie według naszych upodobań i przyzwyczajeń. Wygoda użytkowania to jeden z najwyższych priorytetów nowoczesnej kuchni, w tym również korzystania z szafek górnych, do których łatwy dostęp zapewnia system podnośników Blum AVENTOS. 6 rodzajów nowoczesnych systemów – dla każdego, na każde warunki techniczne. Rozwiązania z rodziny AVENTOS są wyjątkowo praktyczne. Nawet duże i ciężkie fronty, bez potrzeby użycia większej siły, swobodnie się uchylają.  Fronty otwierane do góry znikają z obszaru pracy i oferują łatwy dostęp do środka szafki.

Zalety systemów AVENTOS

Aventos Blum łatwy dostęp

Łatwy dostęp do wnętrza szafki

AVENTOS przez cały czas oferuje użytkownikowi swobodę ruchu i wolną przestrzeń nad głową. Podczas pracy w kuchni front może bez przeszkód pozostać cały czas otwarty, zapewniając łatwy dostęp do środka.

 

 

Aventos łatwe otwieranie i zamykanie

Otwieranie i zamykanie – wygodnie, bez potrzeby użycia siły

Połączenie lekkiego otwierania i systemu BLUMOTION to zupełnie nowa jakość otwierania i zamykania frontów górnych. Zastosowane technologie ruchu SERVO-DRIVE lub TIP-ON gwarantują komfort otwierania mebli, bez uchwytów.

 

aventos zatrzymuje się na dowolnej wysokości

Zatrzymuje się na dowolnej wysokości

Front zatrzymuje się na dowolnej, wybranej przez użytkownika wysokości, pozostając zawsze w zasięgu ręki! Dostęp do zawartości niższej półki nie wymaga całkowitego otwarcia frontu. Wystarczy wyregulować siłownik odpowiednio do wagi frontu.

 

Aventos Blum identyczny design

Identyczny design w szafkach dolnych i górnych

Poziome szczeliny definiują wygląd i nie powinny być zakłócane przez zbyt wiele pionowych szczelin. Dzięki systemom AVENTOS zachowamy taki sam design w szafkach górnych, jak i w dolnych.

 

Przegląd systemów podnośników

Podnośnik AVENTOS HF

Do dwuczęściowych, wysokich frontów w górnej szafce

Podnośnik AVENTOS HF do frontów uchylno-składanych to system do średnich i wysokich szafek górnych. Także duże fronty oferują wtedy dużą swobodę ruchu i mają istotną zaletę – mogą pozostać otwarte podczas przygotowywania posiłków.

 

Aventos HF

 

 • Wymiary korpusu
  Do korpusów o wysokości od 480 do 1040 mm i szerokość do 1800 mm.
 • Kompaktowy program
  3 typy siłownika i 4 podnośniki teleskopowe pozwalają na pełen wachlarz zastosowań. Siłownik i mocowania frontu zostały zaprojektowane tak, aby można było je stosować z obu stron.
 • Design frontu
  System pozwala na najróżniejsze kombinacje kolorów i materiałów, a nawet realizację asymetrycznych frontów.

Aventos różne rodzaje frontów

 • Eleganckie zaślepki
  Zaślepki są dostępne do wyboru w barwach: jedwabiście białej, jasnoszarej i ciemnoszarej. Każdy znajdzie coś dla siebie.

zaślepki Aventos HF

 

Podnośnik AVENTOS HS

Do jednoczęściowych, dużych frontów w górnej szafce 

AVENTOS HS unosi duże, jednoczęściowe fronty ponad korpus, dając swobodny dostęp do środka szafki. Rozwiązanie sprawdzi się również do szafek z elementami dekoracyjnymi, takimi jak listwy ozdobne górne.

 

Aventos HS

 

 • Wymiary korpusu
  Do korpusów o wysokości od 350 do 800 mm i szerokości do 1800 mm.
 • Siłownik
  9 typów siłownika i jeden zestaw podnośników do wszystkich zastosowań. Siłownik i mocowania frontu zostały zaprojektowane tak, aby można było je stosować z obu stron.
 • Design frontu
  Duże jednoczęściowe fronty można zrealizować z drewna, jak również z wąskich lub szerokich ramek aluminiowych.
 • Zaślepki
  Zaślepki są dostępne w kolorze jedwabiście białym, jasnoszarym i ciemnoszarym.

zaślepki Aventos HS

Podnośnik AVENTOS HL

Jednoczęściowy front jest unoszony równolegle do korpusu

Podnośnik AVENTOS HL unosi jednoczęściowe fronty równolegle do korpusu. To optymalne rozwiązanie do wielopoziomowych szafek górnych, z kilkoma frontami usytuowanymi nad sobą. Front całkowicie usuwa się z obszaru pracy, dlatego podczas gotowania może pozostać cały czas otwarty.

 

podnośnik Aventos HL - Blum

 

 • Różne wymiary korpusu
  Do korpusów o wysokości od 300 do 580 mm i szerokość do 1800 mm.
 • Kompaktowy program
  5 typów siłowników i 4 podnośniki teleskopowe wystarczą do realizacji całego spektrum rozwiązań.
 • Design frontu
  Do frontów drewnianych lub z szeroką i wąską ramką aluminiową.
 • Zaślepki w kilku kolorach

Zaślepki Aventos HL

 

Podnośnik AVENTOS HK top

Okucie do frontów uchylnych jest kompaktowe i zachwyca wieloma, zintegrowanymi funkcjami. To sprawia, że AVENTOS HK top jest idealnym rozwiązaniem do mebli, w których liczy się każdy detal.

 

Aventos HK-top

 

 • Wymiary korpusu
  Wysokość korpusu od 205 do 600 mm i szerokość korpusu do 1.800 mm.
 • Minimalistyczny design
  AVENTOS HK top subtelnie wkomponowuje się w szafy wysokie i szafki górne. Jego minimalistyczny design został już wielokrotnie nagrodzony.
 • Wiele zintegrowanych funkcji
  Wiele zintegrowanych funkcji, takich jak ogranicznik kąta otwarcia lub funkcja bezpieczeństwa, ułatwia montaż i obróbkę AVENTOS HK top. Również podczas użytkowania poczują Państwo, że nawet duże i ciężkie fronty łatwiej się otwierają i zamykają.
 • Design frontu
  Do frontów drewnianych, jak i szerokich i wąskich ramek aluminiowych. Możliwe jest zastosowanie cienkich frontów EXPANDO T już od 8 mm grubości!

Aventos HK-TOP różne fronty

 

Podnośnik AVENTOS HK-S

Perfekcyjny wybór do małych frontów w wysokich szafach i szafkach górnych

Podnośnik AVENTOS HK-S do frontów uchylnych umożliwia optymalne wykorzystanie przestrzeni do przechowywania np. nad szafą na zapasy lub lodówką. Dzięki niewielkim rozmiarom siłownik idealnie łączy się z małymi korpusami. Rozwiązanie jest wygodne w obsłudze i proste w montażu.

 

Aventos HK-S Blum

 • Wymiary korpusu
  Wysokość korpusu max. 600 mm (w zależności od współczynnika mocy).
 • Kompaktowy program
  3 typy siłownika pozwalają na pełen wachlarz zastosowań. Siłownik i mocowania frontu zostały zaprojektowane tak, aby można było je stosować z obu stron.
 • Design frontu
  Do frontów drewnianych lub z szeroką i wąską ramką aluminiową.
 • Zaślepki
  Zaślepki są dostępne w trzech barwach: jedwabiście białej, jasnoszarej i ciemnoszarej.

Zaślepki Aventos HK-S Blum

 

Podnośnik AVENTOS HK-XS

Do małych frontów uchylnych w szafkach górnych i wysokiej szafie

Niewielka konstrukcja AVENTOS HK-XS oznacza szerokie możliwości projektowania małych szaf i szafek górnych. Można dzięki temu zrealizować korpusy o niewielkiej głębokości wewnętrznej. Symetryczny siłownik można zamontować z jednej, jak również z obydwu stron. Tym samym można zrealizować nawet większe, cięższe fronty.

 

Blum Aventos HK-XS

 

 • Wymiary korpusu
  Do korpusów o wysokości od 240 do 600 mm. Szerokości korpusu są zależne od współczynnika mocy. Głębokość wewnętrzna wynosi minimum 100 mm.
 • Kompaktowy program
  3 typy siłownika pozwalają na pełen wachlarz zastosowań. Siłownik i mocowania frontu zostały zaprojektowane tak, aby można było je stosować z obu stron.
 • Design frontu
  Do frontów drewnianych lub z szeroką i wąską ramką aluminiową.

Aventos HKXS różne fronty

Nagrody i wyróżnienia

Design i funkcja okuć Blum Aventos zdobyły międzynarodowe uznanie. Te wyróżnienia to potwierdzenie wysokiej jakości produktów i usług.

 

wyróżnienia blum

Rodzina systemów Aventos – porównanie

Paleta 6-ściu rodzajów podnośników – do wszystkich możliwych zastosowań

 

Porównanie Aventos