Bez szkodliwych bakterii – blaty z powierzchnią microPLUS®

Bakterie i inne mikroorganizmy są naszymi stałymi towarzyszami. Spotkamy je w domu, w biurze czy w obiektach użyteczności publicznej. Kluczowe jest zatem zachowanie odpowiedniej higieny, o czym szczególnie przekonaliśmy się w ostatnich miesiącach. Jak wzmocnić nasze bezpieczeństwo i ochronę przed bakteriami? Z pomocą przychodzą innowacyjne materiały, które w znacznym stopniu pozwalają wyeliminować zagrożenie. Doskonałym przykładem jest powierzchnia antybakteryjna microPLUS® oferowana m.in. w blatach Pfleiderer.

Blaty robocze to jedne z najintensywniej użytkowanych powierzchni w przestrzeniach domowych – zwłaszcza w kuchni. Dlatego oczekujemy od nich solidności, w tym odporności na zarysowania, uszkodzenia mechaniczne, oddziaływanie wysokich temperatur i zaplamienia. Cennym walorem praktycznym jest również to, by blaty dało się łatwo utrzymać w czystości. W ten sposób nie tylko dbamy o ład i estetykę pomieszczenia, lecz także pozbywamy się szkodliwych mikroorganizmów, którym sprzyja wilgoć stale obecne w kuchni, a przede wszystkim w łazience. Wszystkie te warunki są spełnione przez blaty robocze oferowane przez Pfleiderer. Firma jednak podchodzi do problemu jeszcze ambitniej, stąd opracowanie specjalnej powierzchni microPLUS®, która stanowi istotną ochronę przed bakteriami.

Czym wyróżnia się powierzchnia microPLUS®?

Powierzchnia microPLUS® powstała w trosce o ochronę zdrowia, a także po to, by móc skuteczniej walczyć ze szkodliwymi mikroorganizmami. Tym bardziej że nawet częste używanie silnych środków chemicznych, np. do czyszczenia blatów, wcale nie przynosi pożądanego rezultatu, a jednocześnie może stanowić zagrożenie zarówno dla naszego zdrowia, jak i dla środowiska. Jak sobie z tym lepiej radzić? Kluczowy jest dodatek srebra, które wyróżnia się właściwościami antybakteryjnymi, znanymi chociażby w przemyśle tekstylnym i kosmetycznym. W tym celu Pfleiderer nawiązał współpracę z firmą Sanitized.

Srebro jako składnik powierzchni microPLUS® zapewnia wysoki poziom ochrony przed bakteriami. Najlepiej pokazują to liczby: jeśli na microPLUS® zostanie umieszczonych 10 tysięcy bakterii, to po 7 godzinach pozostanie ich od 0 do 10! Innowacyjna powierzchnia zakłóca funkcje życiowe mikroorganizmów, dlatego nie mogą się one namnażać i szybko giną. Ma to duże znaczenie np. w kontekście bakterii MRSA opornych na działanie antybiotyków. Warto też podkreślić, że skuteczność powierzchni microPLUS® potwierdzają certyfikaty przyznane przez renomowane instytuty, takie jak Isega, Fraunhofer Institut i GfPS. Co ważne, właściwości antybakteryjne utrzymują się przez cały czas użytkowania powierzchni. Potwierdziły to testy, w których produkty z tą powłoką poddawano intensywnej eksploatacji.

Różne zastosowania

Powierzchnia microPLUS® dostępna jest zarówno na blatach Pfleiderer, jak i innych materiałach wykończeniowych we wnętrzach. Dzięki właściwościom antybakteryjnym zapewnia bezpieczeństwo we wszystkich obszarach, w których higiena odgrywa ważną rolę. Na przykład dzięki microPLUS® można produkować także regały, fronty i lady sklepowe, a także blaty i ścianki działowe o różnym zastosowaniu. W kontekście aranżowania wnętrz domowych doskonałe walory praktyczne mają blaty z powierzchnią microPLUS®, a także ścianki przyblatowe czy fronty meblowe. Ponadto zastosowanie innowacyjnej powłoki idzie w parze ze świetnie zaprojektowanymi dekorami, za pomocą których można nadać wnętrzom niepowtarzalny styl.

O Pfleiderer

Pfleiderer jest dostawcą rozwiązań w oparciu o materiały drewnopochodne dla przemysłu meblarskiego, branży budowlanej i wykończenia wnętrz. Firma oferuje kompleksową obsługę firm meblowych, zakładów stolarskich, architektów i projektantów oraz firm branży budowlanej. Na polskim rynku produkty firmy są dostępne m.in. w sieci Pfleiderer Partner, w skład której wchodzi ponad 80 punktów handlowych, w wybranych sieciach DIY czy w punktach dystrybucji materiałów budowlanych. W ofercie firmy znajduje się szeroka gama produktów zgodnych z najnowszymi trendami w zakresie projektowania, budowy, wykończenia i wyposażenia zarówno obiektów prywatnych,  jak i obiektów użyteczności publicznej.

Pfleiderer jest spółką nadrzędną dla marek Duropal i Thermopal.