CIECH Pianki, wkrótce Qemetica Polyurethanes, jeden z największych producentów pianki poliuretanowej w Polsce, zanotowała ponad 2000 dni bez wypadku na terenie swojego zakładu produkcyjnego. Bydgoska spółka należąca do grupy chemicznej CIECH, od czerwca Qemetica, w codziennej pracy przestrzega najwyższych standardów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy, stale doskonaląc praktyki w tym obszarze.
Niemal pięć i pół roku – przez tyle czasu w bydgoskim zakładzie produkcyjnym CIECH, wkrótce Qemetica, nie odnotowano wypadku przy pracy. Bezpieczeństwo pracy zajmuje czołowe miejsce strategii ESG oraz strategii biznesowej chemicznej grupy.
- Niebawem zmienimy nazwę z CIECH Pianki na Qemetica Polyurethanes, ale utrzymanie standardów, przywiązanie do zasad i egzekwowanie zasad bezpieczeństwa zostaje u nas na najwyższym poziomie. Ponad 2000 dni to świetny rezultat, który wynika też z pozytywnego nastawienia do edukacji i tego, że działamy razem dbając o bezpieczeństwo zespołu. Życzymy sobie następnych 2000, 4000 i jeszcze więcej dni bez wypadku, bo naszym priorytetem jest zapewnienie bezpiecznego środowiska pracy dla każdego – mówi Michał Budzyński Prezes Zarządu CIECH Pianki.
W nowej strategii biznesowej Qemetiki na lata 2024-2029 bezpieczeństwo pracy jest jednym z jej filarów a Qemetica chce zająć pozycję branżowego lidera w tym obszarze. Założeniem w nowej strategii jest wskaźnik LTIF (ang. lost time injury frequency rate) na poziomie 1.5 dla całej grupy, oznaczający liczbę wypadków „recordable” standaryzowaną do 1 mln przepracowanych godzin. W poprzedniej strategii grupa, funkcjonująca do czerwca br. jako CIECH, zobowiązała się do zmniejszenia częstości wypadków o 30% do końca 2024 roku, a swój cel osiągnęła już w 2022 roku, odnotowując spadek wskaźnika LTIF do poziomu 2,48.
- Bezpieczeństwo ma strategiczne miejsce w każdym procesie zarządzania, od rekrutacji czy zakupów, poprzez obszary produkcyjne i logistyczne, po szeroko rozumiany rozwój liderów i pracowników. Naszym priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa swoim pracownikom oraz dostawcom, podwykonawcom, a także gościom wizytującym zakłady i biura grupy. Zapewniając warunki techniczne, organizacyjne i społeczne wspierające ich zdrowie i bezpieczeństwo, jesteśmy w stanie zapewnić ciągłość produkcji i rozwój biznesu w długim okresie – mówi Grzegorz Zadęcki, Group Health & Safety Manager w CIECH, niebawem Qemetica.
CIECH Pianki, od czerwca Qemetica Polyurethanes, to jeden z największych producentów pianki elastycznej w Polsce. Spółka zatrudnia 130 pracowników, może rocznie wytworzyć ok. 30 tys. ton najwyższej jakości pianki PUR, wykorzystywanej w produkcji mebli tapicerowanych i od kilku lat notuje wzrosty przychodów, m.in. dzięki przeprowadzonej optymalizacji procesów oraz inwestycjom w zaplecze magazynowo-logistyczne. Od 2020 roku, czyli od wybuchu pandemii Covid-19, spółka produkuje także wysokiej klasy maseczki ochronne klasy FFP2 i FFP3, certyfikowane i atestowane w Polsce. Spółka produkuje także wykonane z hipoalergicznego materiału materace do spania SNOOVIO. Produkty z bydgoskiej fabryki CIECH, wkrótce Qemetica, posiadają certyfikat ISCC Plus, potwierdzający, że firma pozyskuje surowce do produkcji ze zrównoważonych źródeł.
Zapraszamy do obserwowania głównych mediów społecznościowych Grupy CIECH:
LinkedIn: https://pl.linkedin.com/company/ciech-sa/,
Twitter: https://twitter.com/RzecznikCIECH.
CIECH, a od czerwca 2024 r. Qemetica, to międzynarodowa, grupa chemiczna z silną pozycją na rynkach globalnych. Jest drugim producentem sody kalcynowanej i oczyszczonej w Unii Europejskiej, największym producentem soli warzonej w Polsce, największym dostawcą krzemianów sodu w Europie, największym polskim producentem środków ochrony roślin oraz wiodącym w Polsce producentem pianek poliuretanowych. Posiada fabryki w Polsce, Niemczech i Rumunii oraz zatrudnia ponad 3 tysiące osób w całej UE.
Właścicielem 100 proc. akcji CIECH S.A. jest KI Chemistry.
Jako jeden z największych polskich eksporterów, CIECH wysyła swoje towary na niemal wszystkie kontynenty. Powstają z nich artykuły niezbędne w codziennym życiu milionów ludzi na całym świecie, dlatego Grupa jest ważnym elementem wielu gałęzi gospodarki – budownictwa, motoryzacji, rolnictwa, przemysłu chemicznego, spożywczego czy farmaceutycznego.
Grupa chemiczna łączy nowoczesne podejście do biznesu z dbałością o zrównoważony rozwój. Od 2020 roku jest członkiem United Nations Global Compact – największej na świecie inicjatywy skupiającej przedsiębiorstwa odpowiedzialne społecznie, środowiskowo i ekonomii.
Views: 36