Domowe DIY, czyli metamorfoza mebli z Tikkurila

naczącą odmianę wnętrza, zgodną z aktualnymi trendami, można przeprowadzić bez wydawania znaczących sum. Zamiast nabywać nowe krzesła czy komody czasem wystarczy zakup emalii w wymarzonym kolorze i zorganizowanie sobie kilku godzin, a z podniszczonych lub niemodnych mebli można wyczarować finezyjne cuda, wprowadzające nowy styl do domowej przestrzeni. 

  Różnokolorowe krzesła mogą być niezwykle urzekającą dekoracją jadalni. Ich samodzielne stworzenie nie jest skomplikowane, wystarczy pomysł i odpowiednia farba. Przy okazji, w duchu „less waste”, można wykorzystać różne modele tego mebla zalegające na strychu albo w piwnicy. Dobór barw to już kwestia gustu – można postawić na zestawienie kontrastów lub odwrotnie, zastosować styl monochromatyczny i przemalować krzesła na odcienie takie same lub bliskie koloru ściany. Umożliwia to paleta barw Tikkurila Symphony, która jest wspólna dla emalii do drewna i metalu Tikkurila Everal Aqua oraz farb do ścian Tikkurila Optiva.

Z rozwiązaniami Tikkurila można dokonać także spektakularnej metamorfozy w kuchni, przemalowując fronty mebli. Niesamowity kolor wyrazistej szarości Abyss N439 będzie komponował się zarówno ze spokojnymi barwami, jak i energetycznymi dekoracjami, zapewniając oryginalny look kuchennej przestrzeni.

Osoby poszukujące wielkiej i nietypowej zmiany, mogą pokusić się o nowatorską odmianę wnętrza, wprowadzając oryginalny kolor drzwi. Te w żółtym odcieniu J300 będą stanowić zaskakujący, a jednocześnie energetyczny akcent w każdym domu. Efekt nie do przeoczenia!

A kto chciałby spróbować swoich sił przy nieco mniejszym gabarycie, powinien postawić na kreatywne malowanie komody. Z emalią Tikkurila Everal Aqua wcale nie musi to być nudny mebel w jednolitym kolorze. Do każdej szuflady można bowiem wykorzystać inny, wybrany z ponad 13 tys. barw, odcień, tworząc niezwykłe i oryginalne dzieło.

Z produktami Tikkurila w swoim żywiole znajdą się też ci, którzy chcieliby dodać nieco blichtru domowej przestrzeni. Dzięki perłowej farbie Tikkurila Taika Pain Pearl niemodny wieszak zyska kolor złota i stanie się budzącym pożądanie designerskim  gadżetem. A kto nie lubi złota, może postawić na mniej typowy odcień glamour, wybierając z palety perłowych czerwieni, brązów,  błękitów czy zieleni.

Więcej pomysłów na metamorfozę mebli można znaleźć na stronie https://tikkurila.pl/inspiracje  

***

TIKKURILA to międzynarodowa marka wysokiej jakości produktów przeznaczonych do malowania, dekoracji i ochrony różnego rodzaju powierzchni zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń. W ofercie posiada szeroką gamę farb, impregnatów czy emalii dla klientów indywidualnych, a także profesjonalistów oraz powłoki i rozwiązania przemysłowe. Tikkurila wiele uwagi poświęca bezpieczeństwu wytwarzanych przez siebie wyrobów, stąd też produkty tej marki są przyjazne dla użytkowników i środowiska naturalnego. Przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii, Tikkurila opracowała jeden z najbardziej zaawansowanych na rynku systemów barwienia farb – AVATINT. Umożliwia on pigmentację produktów na ponad 13 tys. odcieni, dzięki czemu można przygotować aranżację przestrzeni według indywidualnych upodobań kolorystycznych i preferencji klientów. Dodatkowo doskonałe parametry użytkowe wyrobów Tikkurila zapewniają pomalowanym powierzchniom piękne i trwałe wykończenie.

Produkty Tikkurila dostępne są w sprzedaży w około 40 krajach od ponad 150 lat. Firma powstała w 1862 r. w Finlandii, na polskim rynku pojawiła się w 1998 roku. Obecnie jest częścią koncernu PPG.

Więcej informacji na temat marki dostępnych jest na stronie www.tikkurila.pl.