Hettich TopLine XL i L – systemy drzwi przesuwnych

Płynny i lekki ruch nawet 100kg drzwi meblowych

Drzwi przesuwne są niezwykle popularne ze względu na to, że bardzo skutecznie oszczędzają miejsce. Coraz częściej jednak docenia się je również za możliwości designerskie. Duża powierzchnia przesuwnych drzwi pozwala korzystać z dobrodziejstw kolorów, dekorów oraz ciekawych struktur. Systemy Hettich TopLine L oraz Hettich TopLine XL gwarantują, że każde, nawet spore i bardzo ciężkie drzwi, będą otwierać się z niezwykłą lekkością.

Moda na przesuwne drzwi w szafach i garderobach nie przemija. Standardowe drzwi i fronty oznaczają, że przestrzeń przed meblem musi być wolna, w innym wypadku nie da się ich otworzyć. Systemy przesuwne dają możliwość łatwiejszego projektowania pokoi, bowiem nawet duże szafy nie wymagają ogromnej przestrzeni z przodu do ich wygodnego użytkowania.

Specjalnie zaprojektowane systemy drzwi przesuwnych Hettich TopLine L i Hettich TopLine XL pomagają zaprojektować ciekawe (i bardzo duże) meble do przechowywania.

Estetycznie i wygodnie

Oba systemy Hettich TopLine wyróżniają się niesamowitą lekkością pracy oraz cichym i płynnym ruchem. Oznacza to możliwość ich instalacji nawet w sypialniach oraz pokojach dziecięcych, bowiem ich użytkowanie na pewno nie zakłóci snu. Za pomocą tych systemów można do woli projektować ciekawe i pojemne szafy. Systemy Hettich TopLine L i Hettich TopLine XL posiadają doskonałe właściwości jezdne oraz charakteryzują się płynnym i lekkim otwieraniem. Ich rolki poruszają się cicho nawet po większym przestoju. Specjalna amortyzacja sprawia, że drzwi nie trzaskają, a po otwarciu utrzymują pozycję.

Prowadnice charakteryzują się minimalnym uskokiem, co pozwala jeszcze lepiej zagospodarować przestrzeń w szafie. Z kolei co ważne, z zewnątrz (nawet po otwarciu szafy) nie zauważymy żadnych śrub ani metalowych elementów.

Hettich TopLine L

Hettich TopLine L to system do nakładanych drzwi przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym, który pozwala lekko i bez wysiłku otwierać oraz zamykać drzwi o wadze do 50 kg oraz szerokości od 55-150 cm i wysokości do 260 cm.

Hettich TopLine XL

Drzwi o wadze 50 kg wydają się niezwykle ciężkie, ale dla jeszcze większej swobody projektowania powstał system Hettich TopLine XL, który może obsługiwać drzwi dwa razy cięższe od Hettich TopLine L – o wadze do nawet 100 kg, szerokości 60-200 cm oraz wysokości do nawet 300 cm.

Hettich TopLine – instrukcja montażu

Użytkownicy bardzo cenią sobie prosty oraz intuicyjny montaż obu systemów. Zarówno instalacja Hettich TopLine L, jak i Hettich TopLine XL jest szybka oraz bezpieczna. Odpowiednio zaprojektowane drzwi mogą być postawione na podłodze, a my nie musimy martwić się o uszkodzenie wózków dolnych. Wystarczy przykręcić obie bieżnie oraz po prostu wpiąć prowadzenie dolne, bez potrzeby użycia narzędzi. Amortyzacja Silent System jest już zamknięta w profilu jezdnym. Oba systemy posiadają także ochronę przed nieprawidłowym montażem.