Uchwyty meblowe, choć niewielkie, potrafią całkowicie zmienić charakter witryny, komody czy szafy. Mogą dodać im uroku i stylu, a nawet stanowić największą ich ozdobę. Tylko jak je dobrać, by pasowały i rzeczywiście dały efekt, na jakim nam zależy?
Zacznijmy od tego, że oferta dostępnych obecnie uchwytów meblowych jest przebogata. Aby się o tym przekonać, wystarczy chociażby zerknąć na nowe propozycje marki REJS. Wśród nich są uchwyty minimalistycznie proste, a także kunsztowne i finezyjne, subtelnie zaokrąglone lub surowo geometryczne. Niektóre zachwycają nowatorską formą, inne klasyczną, ponadczasową linią. Wśród nich znaleźć można zarówno modele krawędziowe i wpuszczane, jak też relingowe, przykręcane i gałki. A do tego, niemal każdy model proponowany jest w kilku rozmiarach i kolorach!
Jak z tak bogatej i różnorodnej oferty wybrać ten właściwy? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy zadać sobie dwa inne. Przede wszystkim musimy określić w jakim pomieszczeniu uchwyty zostaną zastosowane. Czy w kuchennej zabudowie, łazienkowych schowkach, jadalnianym kredensie, a może w najbardziej reprezentacyjnej salonowej witrynie?
Jakie uchwyty do kuchni, jakie do salonu?
Choć wydawać by się mogło, że uchwyty meblowe są produktem uniwersalnym, są modele, które lepiej się sprawdzą w danych pomieszczeniach niż inne. Dobrym przykładem jest kuchnia.
Jeśli marzymy o wnętrzu nowoczesnym, pozbawionym ozdób i bibelotów, a nawet ascetycznym w wyrazie, warto postawić na uchwyty minimalistyczne. Sprawdzą się tu modele krawędziowe, które nie zaburzą powierzchni i linii zabudowy, ale ją dopełnią. Jakie dokładnie? Na przykład delikatnie tylko odstające od górnej części frontu uchwyty FE9 lub FE6 od REJS. Warte uwagi są też uchwyty wpuszczane, montowane na całej szerokości frontu. Mogę one mieć podchwyt w dolnej części jak FE2 lub w górnej – FE3. Te uchwyty zapewnią pełną funkcjonalność. Są łatwe do chwycenia i do utrzymania w czystości.
Jeśli marzy nam się natomiast kuchnia bardziej dekoracyjna lub stylizowana, warto rozważyć modele bardziej klasyczne np. gałki. REJS proponuje cztery warianty uchwytów jednopunktowych: w kształcie kulki VITO, dysku NIRO, delikatnie wyprofilowanego walca AR09, a także z delikatnym frezem ARTESI. Wszystkie w kilku kolorach.
– Inną opcją, która dobrze będzie wyglądać w tradycyjnych kuchniach są uchwyty przykręcane. I tu do wyboru mamy modele o różnej stylistyce – od prostych, wręcz geometrycznych, poprzez finezyjnie wyprofilowane. Sami możemy wybrać kształt i rozmiar, który uznamy za wygodniejszy. Szczególnie chętnie wybierane są relingi. Dostępne w wielu wymiarach, mogą być montowane po całej szerokości frontu i tym samym stanowić dodatkowy, funkcjonalny wieszak np. na kuchenną ściereczkę. – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu REJS.
Uzupełnieniem uchwytów są tradycyjne haczyki i wieszaki. I one proponowane są w kilku wydaniach: nowoczesnym, klasycznym i stylizowanym, w kilku modnych wybarwieniach.
Jak dopasować uchwyty do aranżacji i stylu samego mebla?
Drugie z pytań, jakie musimy sobie zadać przed doborem uchwytów idealnych, dotyczy nie przeznaczenia, ale stylu wnętrza. Warto bowiem pamiętać, że zarówno aranżacje, jak i meble najlepiej wyglądają wówczas, gdy są perfekcyjnie dopracowane, a każdy ich element współgra z innymi tworząc całość. Tu olbrzymią rolę gra nie tylko kształt, ale również kolor uchwytów.
– Paleta kolorystyczna, w jakiej proponujemy uchwyty obejmuje najmodniejsze i najbardziej poszukiwane odcienie, które pasują do najnowszych trendów wzorniczych. Warta uwagi jest głęboka matowa czerń i delikatna lakierowana biel. Ale nie tylko. Dużą popularnością nieodmiennie cieszy się wykończenie w klasycznym chromie, niklu szczotkowanym i satynowym, miedzi, złocie i platynie… Te ostatnie wyśmienicie wyglądają w aranżacjach stylizowanych np. boho czy glamour. Dzięki odpowiedniej technologii produkcji wszystkie powłoki są gładkie i przyjemne w dotyku. A wszystko to, by móc perfekcyjnie dopasować uchwyt do wizji domu naszych marzeń. – dodaje Joanna Posadzy.
Views: 29