Jak oryginalnie zaaranżować kuchnię i salon? Poznaj 3 niezawodne sposoby Pfleiderer

Salon połączony z kuchnią to modny i popularny zabieg aranżacyjny, chętnie stosowany zarówno w niewielkich mieszkaniach w blokach, jak i przestronnych domach jednorodzinnych. Jak zaprojektować tę wielozadaniową przestrzeń, aby urządzić modne i oryginalne wnętrze? Pfleiderer proponuje trzy ciekawe rozwiązania, które pomogą stworzyć aranżację o wyjątkowych walorach estetycznych.

Połączenie kuchni i salonu w jedną, otwartą przestrzeń, nie traci na popularności. Pozwala optycznie powiększyć małe pomieszczenia, i nadaje im lekkości. To także doskonały sposób na integrację rodziny, czy wygodne spędzanie czasu z przyjaciółmi, których zapraszamy na kolację. Dzięki otwartej na salon kuchni, możemy swobodnie rozmawiać z gośćmi, jednocześnie szykując poczęstunek. Wolna od niepotrzebnych przegród strefa dzienna, sprawia również wrażenie bardziej swobodnej. I choć widzimy w tym rozwiązaniu wiele zalet, to nie można zapominać, że ten rodzaj aranżacji wymaga umiejętnie przemyślanego planu. Tutaj nie ma miejsca na przypadek. Musimy kierować się oszczędnością w doborze dodatków, podzielić wnętrze na strefy, które pozwolą uporządkować otwartą przestrzeń, ale przede wszystkim wybierać kolory i faktury, które będą ze sobą współgrały. Ponieważ łącząc w jedno salon i kuchnię, sprawiamy, że oba pomieszczenia, które mają tak inne zastosowanie, stają się od siebie zależne.

W zgodzie z trendami

Aranżacja otwartej strefy dziennej jest jak projektowanie wizytówki, musi być idealna. Dlatego warto sięgnąć po modne i trwałe dekory, które pomogą zaaranżować wnętrze zgodne z obowiązującymi trendami, ale też będą wytrzymałe na efekty codziennego użytkowania. Jednak jak w gąszczu tylu wzorów i struktur wybrać te odpowiednie? Wystarczy sięgnąć po TrendBook 2020 Pfleiderer, który stanowi kompletną bazę wiedzy w zakresie aktualnej mody wnętrzarskiej. W kwestii kolorystyki oraz doboru materiałów produkty marki Pfleiderer nie mają właściwie ograniczeń, a TrendBook pozwoli znaleźć im zastosowanie w każdym wnętrzu. Pfleiderer wyłonił trzy najmocniejsze nurty w aranżacji wnętrz – styl naturalny – oparty na jasnych kolorach i materiałach tj. tkaniny oraz drewno, styl art deco – niezwykle szykowny i elegancki, pełen wykwintnych materiałów, oraz styl industrialny – pełen surowych materiałów tj. stal oraz beton, czy wysłużone drewno. Do wszystkich tych stylów dopasował idealnie pasujące dekory. To niezwykłe ułatwienie na etapie projektowania wnętrza. Z TrendBooka dowiemy się jak łączyć ze sobą dekory, aby stworzyć ciekawą i spójną aranżację oraz jaki nastrój możemy wykreować we wnętrzu za ich pomocą. Naszym zadaniem jest jedynie puścić wodze fantazji.

TrendBook 2020 Pfleiderer znajdziesz tutaj: file:///C:/Users/hp/Downloads/91ef383caf36.pdf

Idealne połączenie

Wyspa to jeden z najprostszych, ale jednocześnie najbardziej efektownych sposobów na połączenie ze sobą otwartej kuchni i salonu. To także bardzo funkcjonalne rozwiązanie, bowiem wyspa kuchenna szybko staje się swoistym centrum, wokół której skupia się życie rodzinne i towarzyskie. Ma dużo zalet –  zapewnia sporo miejsca do przygotowywania posiłków, można także wygodnie przy niej usiąść, by wypić poranną kawę. Jej odpowiednia aranżacja to zdecydowanie kluczowy element, ponieważ wyspa jest wizytówką kuchni i wyznacza jej styl, ale nie jest też obojętna wzorniczo względem salonu. Niezwykle ważnym elementem wyspy jest blat, który wystawiony na stały widok, musi charakteryzować się estetyką na najwyższym poziomie, ale również trwałością. Taką gwarancję dają nam blaty Duropal Compact z oferty Pfleiderer. Filigranowa forma blatów i ich dyskretna grubość  (jedynie 12 mm) sprawiają, że Duropal Compact to doskonałe rozwiązanie do kuchni nowoczesnych, cechujących się minimalistycznym wzornictwem, ale również trafiona alternatywa dla kamienia naturalnego czy konglomeratu, które tak często spotykamy w kuchniach w klasycznym stylu. Blaty Duropal Compact wykonane są z litego kompaktowego laminatu HPL, który jest wysoce odporny na uderzenia, wilgoć oraz wiele innych czynników, na które narażone są blaty kuchenne podczas codziennego użytkowania. Wybór Duropal Compact to gwarancja pięknego blatu na długie lata. Swój wymarzony wzór możemy wybrać spośród 12 dostępnych dekorów, na które składają się modne kolory UNI, jak również dekory imponująco dokładnie imitujące kamień oraz drewno.

Mniej, znaczy więcej

Strefa dzienna typu open space w mieszkaniu w bloku, to już w zasadzie codzienność. Niestety często zdarza się, że kuchnia ulokowana jest w niewielkiej wnęce, co może stanowić problem w jej aranżacji. Na szczęście nawet najmniejszą kuchnię można urządzić w taki sposób, aby wyglądała na przestronną i niezwykle funkcjonalną. Warto wówczas kierować się zasadą – mniej, znaczy więcej. Sprawdzonym sposobem jest wybór blatu kuchennego i ścianki przyblatowej w jednym dekorze, dzięki którym stworzymy estetyczną i spójną przestrzeń roboczą. Aranżując małą kuchnię, starajmy się ograniczyć kolorystykę i dobór faktur, do możliwie jak najmniejszej ilości. Taki zabieg sprawi, że aranżacja kuchni będzie uporządkowana, a przez to pomieszczenie będzie wyglądało na większe, niż jego metraż wskazuje. Zestawiając wybrany wzór i kolor ścianki Pfleiderer z wybarwieniem szafek, blatu czy podłogi, z łatwością stworzymy jednorodną wzorniczo aranżację kuchni, podkreślimy jej odrębny charakter, albo uczynimy ze ściany przy blacie głównego bohatera pomieszczenia.

Pod względem wzorniczym kolekcja ścianek przyblatowych Pfleiderer w pełni odpowiada kolekcji blatów. Z łatwością znajdziemy więc wzór odpowiadający naszym potrzebom. Warto również wiedzieć, że ścianki przyblatowe to doskonała alternatywna dla typowych materiałów naściennych stosowanych w aranżacji kuchni, tj. płytki, kamień, drewno czy szkło. Są one nie tylko bardziej odporne na zarysowania, wysokie temperatury, uszkodzenia mechaniczne, czy zabrudzenia, o które w kuchni nietrudno, ale są również konkurencyjne pod względem ceny. Zaletą ścianek przyblatowych jest również łatwość montażu, a także brak konieczności impregnacji.

O Pfleiderer:

Pfleiderer jest dostawcą rozwiązań w oparciu o materiały drewnopochodne dla przemysłu meblarskiego, branży budowlanej i wykończenia wnętrz. Firma oferuje kompleksową obsługę firm meblowych, zakładów stolarskich, architektów i projektantów oraz firm branży budowlanej. Na polskim rynku produkty firmy są dostępne m.in. w sieci Pfleiderer Partner, w skład której wchodzi ponad 80 punktów handlowych, w wybranych sieciach DIY czy w punktach dystrybucji materiałów budowlanych. W ofercie firmy znajduje się szeroka gama produktów zgodnych z najnowszymi trendami w zakresie projektowania, budowy, wykończenia i wyposażenia zarówno obiektów prywatnych,  jak i obiektów użyteczności publicznej.

Pfleiderer jest spółką nadrzędną dla marek Duropal i Thermopal.