Jak sprzątać szybciej i na dłużej?

Boże Narodzenie tuż, tuż, więc to już dosłownie ostatni dzwonek na wielkie świąteczne porządki. Tylko czy można je zrobić szybciej i… na dłużej? Owszem. Zobaczcie jak łatwo oraz skutecznie wprowadzić ład do szafek i szuflad. I to w każdym wnętrzu!

W porównaniu do standardowego, codziennego lub cotygodniowego sprzątania, świąteczne porządki na ogół są zdecydowanie bardziej dokładne. W bożonarodzeniowym szale układamy nie tylko to co “na wierzchu”, ale również wnętrza wszystkich szaf i szafek, a także miejsca, do których zazwyczaj rzadko zaglądamy. I – bądźmy szczerzy – to właśnie sprzątanie tych zakamarków zajmuje nam zdecydowanie najwięcej czasu. Kuchenna szuflada z przyprawami i akcesoriami, dziecięce biurka i kontenery, szafka z kosmetykami i detergentami w łazience… Sami wiecie jak długo trwa wprowadzenie tu ładu.

Jak sobie pomóc? Warto skorzystać z odpowiednich narzędzi. Na przykład z akcesoriów meblowych. Zobaczcie jakie rozwiązania można rozważyć i kupić nawet w ostatniej chwili.

Porządek w szafkach i szufladach – wkłady

Systemy szuflad, takie jak Ultra Box czy PURO od REJS, to obecne jedno z najwygodniejszych rozwiązań stosowanych w niemal wszystkich wnętrzach: kuchni, łazience, garderobie, pokoju dziecięcym i w biurze. Zapewniają najłatwiejszy dostęp do przechowywanych rzeczy i są bardzo pakowne. Ale zachowanie w nich idealnego porządku, zwłaszcza gdy trzymamy w nich drobiazgi, bywa skomplikowane. Aby ułatwić sobie sprzątanie szuflad, a co ważniejsze – zapewnić sobie porządek na dłużej, warto sięgnąć np. po uniemożliwiające przesuwanie się przedmiotom maty antypoślizgowe albo odpowiednie systemy organizacji wewnętrznej.

W szufladach niższych idealnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju wkłady pozwalające posegregować drobiazgi, a także uniemożliwiające im przesuwanie się i mieszanie. Wybór jest spory. Sztućce i kuchenne drobiazgi można ułożyć w gotowych wkładach wykonanych z tworzywa sztucznego. Można też sięgnąć po bardziej eleganckie wkłady drewniane REJS. Wykonane z fornirowanej jasnej sklejki dębowej są odpowiednio zabezpieczone matowym lakierem przed działaniem wody i wilgoci. Do wyboru jest 6 modeli przeznaczonych do szuflad o głębokości min. 500 mm, które można dowolnie zestawiać. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na wkłady na noże, przyprawy i do przechowywania folii aluminiowej i spożywczej. Te ostatnie na krawędziach mają specjalne ząbki, które ułatwiają oderwanie kawałka pożądanej długości.

Rzeczy nieco większe np. kosmetyki, można uporządkować w drewnianych wkładach z przegrodami. Słoiczki i fiolki nie będą się mieszać ani przesuwać. Innym pomysłem na organizację np. szuflady w biurze czy pokoju dziecka, są wkłady i przegrody metalowe. W tym przypadku do wyboru jest cała gama modeli o różnych wymiarach, które można dowolnie zestawiać. We wkładach można ułożyć np. kredki, mazaki i inne szkolne akcesoria, a co więcej można je łatwo przenosić tam, gdzie w danej chwili dziecko zamierza się bawić.

Ale to nie wszystko. Sporym ułatwieniem są też sprytne rozwiązania, takie jak np. uchwyty na talerze. Wykonane z drutu stelaże pozwolą ustawić zastawę w równy słupek w szafce czy wysokiej szufladzie, a także bezpiecznie przenieść do jadalni.

Co ważne wszystkie powyższe systemy organizacji możecie kupić od ręki i po prostu włożyć do dowolnej szuflady. Jedynym ograniczeniem jest rozmiar, więc warto wcześniej dokładnie sprawdzić wymiary mebli.

Zorganizuj garderobę

Przedświąteczne porządki bardzo często ogarniają nie tylko kuchnię i łazienkę, ale również garderobę. Czy i tu można szybko wprowadzić zmiany, które ułatwią życie? Owszem.

Warto zwrócić uwagę na wieszaki REJS zaprojektowane z myślą o przechowywaniu ubrań różnego typu. Dla przykładu  szuflady na spodnie Variant MULTI ułatwią powieszenie kilku par i – co równie ważne – zabezpieczą je przed pognieceniem się. Dostępne są w 4 szerokościach: 600, 700, 800 i 900 mm, wys. 70 mm i gł. 490 mm. Ich montaż jest prosty – wystarczy przykręcić je do korpusu szafy bądź garderobianych mebli. Podobnie łatwy jest montaż specjalnych stelaży na buty. Tu do wyboru są dwa rozwiązania – nakładki Maxima PURO, lub ażurowe szuflady Variant MULTI. Te pierwsze wystarczy wstawić do szuflady o odpowiednim rozmiarze. Te drugie mocuje się do korpusu za pomocą kilku śrubek.

Strzałem w dziesiątkę mogą się również okazać wkłady garderobiane. Choć przeznaczone do szuflad PURO marki REJS, tak naprawdę pasować będą do niemal wszystkich szuflad płytkich. Wkłady proponowane są w dwóch wariantach kolorystycznych – bieli z czarną i czerni z miedzianą wyściółką. Miękki materiał w środku zabezpieczy nawet najdelikatniejszą biżuterię przed zarysowaniem, a dodatkowo – ładnie ją wyeksponuje. Dzięki takim szczegółom Twoja garderoba będzie nie tylko funkcjonalna, ale i estetyczna.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu