Jak wykończyć fartuch kuchenny? Przegląd inspiracji 
z konglomeratem kwarcowym w roli głównej

Planując aranżacje kuchenne często skupiamy się na zabudowie kuchennej oraz blacie. Na dalszy tor odsuwamy decyzję o fartuchu kuchennym, czyli przestrzeni pomiędzy szafkami. Może warto wykończyć ją tym samym materiałem, który znajduje się na blacie? Prezentujemy gotowe inspiracje Technistone.

CZYSTA FORMA

Klasyczna elegancja oparta jest na minimalizmie i prostocie. Warto zachować umiar w doborze materiałów i zdecydować się na jeden motyw przewodni pomieszczenia. Z pewnością pozwoli nam na to konglomerat kwarcowy. Blat kuchenny i ściana bez górnych szafek, która została obłożona tym samym materiałem to propozycja dla minimalistów. Rozwiązanie wizualnie podwyższa pomieszczenie i nadaje kuchni lekkości. Jeśli tylko będziemy potrafili utrzymać porządek wykorzystując dolną zabudowę, docenimy czysty, ale i surowy charakter wnętrza. Na zdjęciu szlachetny wzór Noble Villa został ocieplony drewnianymi frontami.

Technistone, Noble Villa

MIEDZIANA INSPIRACJA

Wśród inspiracji, które cieszą się nieprzemijającym zainteresowaniem znajdziemy także wnętrza o charakterze loftowym, w którym doskonale odnajduje się wzór Decore Ocra. W projektowanym pomieszczeniu konglomerat kwarcowy znalazł się na blacie, rękawie kuchennym, a także został użyty w mniej typowy sposób – do obudowania boku zabudowy kuchennej. Zastosowanie konglomeratu w tych trzech, najbardziej problematycznych miejscach w kuchni pozwoli domownikom na łatwe utrzymanie czystości przez długie lata.   

Technistone, Decore Ocra

MINIMALISTYCZNE ROZWIĄZANIE

Krótki fartuch kuchenny, który jest wręcz formą przedłużenia blatu kuchennego to także interesująca propozycja. W tym wypadku należy jednak pamiętać o prawidłowym zabezpieczeniu pozostałej przestrzeni – możemy pomalować ją wysokiej jakości farbą przeznaczoną do kuchni, która będzie odporna na zabrudzenia lub wypełnić specjalną tapetą. Na fotografii inspirowany lawą wzór Pearl Rocca stanowi główną ozdobę klasycznej kuchni w bieli.

Technistone, Pearl Rocca, wykonawca: Crystal Stone, Rosja

BETON W KUCHNI

Duża płaszczyzna rękawa kuchennego to także miejsce, w którym odnajdą się wzory nawiązujące swoim charakterem do betonu. Na zdjęciu kolor Noble Concret Grey tworzy na blacie
i klasycznym rękawie kuchennym
gładką, jednorodną taflę, która charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na obtłuczenia oraz niską nasiąkliwością, dzięki czemu plamy czy woda z kranu nie wnikają w głąb materiału.


Technistone, Noble Concrete Grey, wykonawca: Granitsmidjan, Islandia

INFORMACJA O TECHNISTONE

TechniStone® to wytwórca udoskonalonego technologicznie kamienia, który cechuje się wysoką spoistością, twardością i nieporowatością. Produkty TechniStone® powstają z wysokiej jakości surowców naturalnych takich jak kwarc lub granit, granulat wyselekcjonowanych zwierciadeł i luster oraz niewielka ilości pigmentów z dodatkiem żywicy. Podwyższone właściwości kamienia sprawiają, że materiały TechniStone® są o wiele bardziej wytrzymałe niż naturalny surowiec. Kamień TechniStone® jest też bardziej plamoodporny i posiada niższą nasiąkliwością powierzchni. Ogromna gama kolorów pozwala na szeroki zakres zastosowań materiału, zarówno w domu jak i powierzchniach użyteczności publicznej.  https://www.technistone.com/pl