Zatrzymaj sielski klimat lata z farbami i szablonami od Annie Sloan

Błękit letniego nieba, śpiew ptaków o poranku, kwitnące łąki i ogrody, czyli wszystko, co kojarzy się letnią sielanką i wakacjami spędzonymi na wsi możesz zatrzymać na dłużej we własnym wnętrzu. Sięgnij po farby kredowe i szablony od Annie Sloan, a najpiękniejsze wspomnienia lata będą Ci towarzyszyć przez cały rok.

Annie Sloan to ekspertka  w dziedzinie kolorów, technik dekoracyjnych i projektów DIY. Od lat radzi, inspiruje, a także dzieli się pomysłami na twórcze wykorzystanie barw oraz proste metamorfozy, które pozwolą odmienić wygląd wnętrza. Bez dużych nakładów finansowych,  a przede wszystkim zgodnie z ideą upcyklingu, czyli odnawiania mebli i przedmiotów dekoracyjnych (a nawet okładzin ściennych i podłogowych), które już mamy. Rezygnując z ich wyrzucania i kupowania nowych, co jest dziś ważnym działaniem proekologicznym, które wprost przekłada się na ochronę naszej planety i klimatu. Co więcej, Annie pokazuje krok po kroku jak podarować przedmiotom drugie życie, a przy tym zrobić to w świetnym stylu. Najnowszy pomysł twórczyni Chalk Paint™ to metamorfoza komody przy użyciu farb kredowych oraz autorskiego szablonu Countryside Bird. Projekt przypadnie do gustu miłośnikom stylu klasycznego, romantycznego czy w klimacie angielskiej wsi. To także doskonała propozycja dla tych, którzy chcieliby zatrzymać na dłużej sielski klimat lata we wnętrzu. Wzór szablonu Countryside Bird jest prostym, klasycznym ukłonem w stronę słynnych angielskich żywopłotów. Nawiązuje do tradycji sielankowych motywów wiejskich, takich jak nadruki Toile  de Jouy czy projekty Williama Morrisa. Tym razem wzorcową metamorfozę przeprowadził Felix Sloan, pokazując krok po kroku jak zmienić opatrzoną komodę w nietuzinkowym mebel, który tętni letnią energią.

Do realizacji tego projektu potrzebne będą:

● szablon Countryside Bird

● 1l Chalk Paint™  w kolorze Aubusson Blue

● 120 ml Chalk Paint™  w kolorze Svenska Blue

● 120 ml Chalk Paint™  w kolorze Olive

● 120 ml Chalk Paint™  w kolorze Old White

● wosk Clear Chalk Paint Wax

● wałek z gąbki, pędzle

Rada Annie: Nie martw się o stworzenie perfekcyjne symetrycznej grafiki i nie zastanawiaj się  zbyt długo nad tym,  w którym miejscu przyłożyć szablon. Wzór może nachodzić na siebie, ważne, aby pokrywał całość.  Chodzi o to, aby bawić się nim i mieć radość z całego procesu.

Krok 1:

Pomaluj całą szafkę przy użyciu Chalk Paint™  w kolorze Aubusson Blue za pomocą średniej wielkości pędzla, pozostaw do wyschnięcia. Następnie wymieszaj odcienie Olive i Aubusson Blue w proporcjach pół na pół.

Krok 2:

Przyłóż szablon przy krawędzi szafki i nakładaj farbę w przygotowanym odcieniu przy pomocy wałka z gąbki. Powtarzaj tę czynność na kolejnych fragmentach mebla, aż pomalujesz cały front. Przykładaj szablon tak, aby wykreowany wzór nie był regularny.

Krok 3:

Gdy pierwsza warstwa wzoru wyschnie, odwróć szablon i nakładaj drugą warstwę farby, tym razem w kolorze Old White, używając czystego wałka z gąbki.

Krok 4:

Przygotuj kolejny odcień mieszając pół na pół kolor Aubusson Blue i Svenska Blue. Ponownie odwróć szablon i nakładaj trzecią warstwę farby.

Krok 5:

Gdy farba całkowicie wyschnie, nałóż warstwę przezroczystego wosku Clear Chalk Paint Wax przy użyciu pędzelka do wosku, nadmiar usuń za pomocą niestrzępiącej się ściereczki.

Krok 6:

Wymieszaj niewielką ilość farby w kolorze Aubusson Blue z woskiem i delikatnie rozprowadź pędzelkiem do wosku po całej powierzchni; ściereczką usuń nadmiar.

Zdjęcia: Jesse Wild

***

Ten i inne ciekawe projekty na domowe metamorfozy oraz twórcze wykorzystanie kolorów można znaleźć w najnowszej, szóstej edycji poradnika Annie Sloan „The Colourist”. To gorące, różowe wydanie magazynu książkowego skupia się na palecie farb Chalk Paint™ w kolorach Capri PinkOxford Navy i Old White. Ekskluzywnym prezentem w tym wydaniu jest kwiatowy szablon wraz z instrukcją krok po kroku od samej Annie. Ponadto w poradniku mnóstwo inspiracji i pomysłów na to, jak pobudzić swoją kreatywność w zaciszu własnego domu.

Więcej informacji na stronie: https://www.anniesloan.com/pl/