Jak wyposażyć kuchnię i być zadowolonym?

Końcówka remontu to zazwyczaj czas, kiedy mamy już wszystkiego dość. Jesteśmy zmęczeni i marzymy tylko o odpoczynku i uprzątnięciu bałaganu. Tymczasem to w tym momencie trzeba podjąć decyzje dotyczące mebli kuchennych i wyposażenia poszczególnych szafek. Jak to zrobić, żeby nie stracić czasu i energii, a przede wszystkim, by mieć pewność, że wyśniona kuchnia rzeczywiście będzie funkcjonalna i przyjazna? Oto kilka rad ekspertów, które mogą się przydać.

fot. Rejs

To czy nasza kuchnia będzie funkcjonalna i czy przyjemnie będzie się nam w niej gotowało i spędzało czas, zależy głównie od jej wystroju i zabudowy meblowej. Zwłaszcza ta ostatnia – kształt mebli, ich wyposażenie i dopasowanie do naszych przyzwyczajeń i stylu życia ma wpływ na poziom komfortu. Tyle, że na dogłębne analizy własnych potrzeb i specyfiki dostępnych rozwiązań pod koniec remontu lub budowy domu rzadko mamy czas i siły. A przecież niektóre decyzje podjąć trzeba jeszcze przed powstaniem projektu zabudowy. Jak się z tym uporać i wybrać odpowiednie akcesoria?

fot. Rejs

Szybki test akcesoriów meblowych

W tej sytuacji wyjścia są dwa. Po pierwsze możemy zdać się na doświadczenie projektantów wnętrz i stolarzy. Zupełnie im zaufać w kwestii doboru materiałów i poszczególnych rozwiązań. W praktyce taką opcję wybiera jednak niewiele osób. A to dlatego, że nawet jeśli korzystamy z pomocy profesjonalistów, na ogół chcemy wiedzieć na co się decydujemy i za co płacimy. Pozostaje więc opcja druga.

fot. Rejs

– Zakłada ona zdobycie informacji o najbardziej popularnych i praktycznych rozwiązaniach, tak by móc świadomie współtworzyć projekt lub samodzielnie go przygotować. Można to zrobić naprawdę sprawnie i szybko. Na początek warto poprzeglądać pisma i portale wnętrzarskie, a następnie odwiedzić odpowiedni sklep z akcesoriami meblowymi np. hurtownię REJS, w której dostępne rozwiązania można nie tylko zobaczyć, ale i wypróbować. Taki mini test jest nie do przecenienia. Pozwala szybko ocenić walory poszczególnych systemów i zdecydować, które z nich naprawdę chcemy mieć. Listę i adresy sklepów i dystrybutorów REJS znaleźć można na naszej stronie. Skorzystać można również ze sklepu internetowego. – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu marki REJS.

Wszystko czego potrzebujesz do kuchni w jednym miejscu

A rozwiązań dedykowanych do mebli kuchennych jest naprawdę wiele. Wśród akcesoriów na które warto zwrócić uwagę są przede wszystkim systemy wysuwne – szuflady, cornery i cargo do szafek różnego typu.


fot. Rejs

W szafkach wysokich – tych, w których mieści się najwięcej rzeczy, sprawdzają się pakowne Cargo Maxi z linii Maxima. Wysuwane, kilkupoziomowe kosze osadzone na wytrzymałym stelażu pozwolą na zaaranżowanie wygodnej spiżarki.

W szafkach narożnych nieocenione są cornery np. Corner Comfort, Front lub Optima. Te wysuwane kosze i półki ułatwiają dostęp do przechowywanych przedmiotów. A przecież każdy wie, że znalezienie czegoś w szafce narożnej – i to przez zazwyczaj niewielki otwór – bywa problematyczne. Aby to zrobić, często musimy się schylać lub klękać, a potem przesuwać niepotrzebne w danej chwili rzeczy, by dostać się do tych poszukiwanych. Z cornerem możemy o tym zapomnieć. Korzystanie z szafki jest dużo łatwiejsze.

fot. Rejs

W szafkach dolnych warto zamontować szuflady o różnej wysokości. Zmieszczą się w nich i drobiazgi, i rzeczy większe jak zastawa czy garnki. Można również zdecydować się na ich alternatywę – Cargo Mini. Systemy te występują w wielu konfiguracjach i rozmiarach. Wąskie stelaże pozwalają zorganizować szafki o szerokości zaledwie 20 cm. Możemy w nich trzymać wysokie butelki, słoiki i puszki np. z kawą albo środki czystości – ściereczki, szczotkę i detergenty. Ciekawym rozwiązaniem są specjalne koszyki, które można wypiąć ze stelaża i przenieść do innego pomieszczenia dostępne w ramach linii Variant Multi. Cargo Mini występuje również w postaci ażurowego kosza (np. na warzywa) czy szerokich półek, na których możemy ustawiać nawet ciężkie zapasy.

Ale to nie wszystko. Do wyboru mamy także szeroką ofertę systemów do segregowania odpadów oraz wyposażenie szafek wysokich. W tych ostatnich możemy zamocować i schować przed oczami gości ociekarkę. Z kolei w szafie gospodarczej, która często znajduje się właśnie w kuchni – sprawdzi się stelaż House Master pozwalający uporządkować akcesoria do sprzątania. Tak by wszystko miało swoje miejsce, a jednak było pod ręką.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu