Najlepsze rezultaty z wykorzystaniem klejów Fixgrip

Opracowując receptury naszych klejów w sprayu Fixgrip, chcieliśmy mieć pewność, że produkt będzie łatwy i szybki w użyciu bez poświęcania efektu końcowego. Bez wątpienia udało się to osiągnąć, ale są kroki, które możesz podjąć używając Fixgrip, aby uzyskać najlepszą dostępną jakość wiązania. Podobnie jak samochód wyścigowy, Fixgrip ma zakres możliwości, z którego można wydobyć maksymalną wydajność, więc oto kilka wskazówek jak to zrobić.

Upewnij się, że obie powierzchnie są czyste

Brud, kurz, olej lub inne niepożądane pozostałości na powierzchniach, na które chcesz nanieść Fixgrip, mogą mieć szkodliwy wpływ na wiązanie. Każda ilość zanieczyszczenia może ograniczyć kontakt kleju z powierzchnią podczas natryskiwania, zmniejszając w ten sposób skuteczność wiązania, które nie przylega właściwie. Aby tego uniknąć pamiętaj, żeby odkurzyć lub wyczyścić powierzchnię.

Natryskuj poprawnie

Prawidłowe natryskiwanie kleju ma ogromne znaczenie dla efektu końcowego. W przypadku stosowania produktów PVA klej rozprowadza się po ściśnięciu dwóch sklejanych powierzchni, co powoduje nierównomierną dystrybucję i wylewanie się kleju po bokach. W przypadku stosowania Fixgrip nie ma takich problemów, jednak ważne jest, aby pokryć całość obu klejonych powierzchni prawidłowym wzorem natrysku.

Etapy prawidłowego nanoszenia:

  1. Rozpyl na obwodzie powierzchni, skutecznie tworząc ramkę z kleju od zewnętrznej krawędzi
  2. Wypełnij środek powierzchni, spryskując od lewej do prawej strony, upewniając się że spray nakłada się na poprzedni rząd w około 75%
  3. Powtórz te same kroki na drugiej powierzchni, jednak tym razem spryskaj w górę i w dół zamiast od lewej do prawej (jest to kluczowe dla uzyskania optymalnego łączenia!)

Poczekaj odpowiednią ilość czasu

Z Fixgrip obiecujemy Ci szybkość i nie zamierzamy tego tutaj odwoływać! Zalecamy odczekanie 1-3 minut przed łączeniem po zakończeniu natryskiwania. W ten sposób umożliwisz odparowanie rozpuszczalników z preparatu, a jest to kluczowe ponieważ rozpuszczalniki uwięzione w trakcie łączenia nadal będą próbowały uciec, co może powodować deformacje i inne niepożądane skutki uboczne.

Najbezpieczniejszym sposobem sprawdzenia, czy klej jest gotowy, jest lekkie postukanie w spoinę wierzchem palców – jeśli nie czujesz, że palce przyklejają się do kleju lub jeśli nie ma śladów, można pracować dalej.

Upewnij się, że wiązanie jest w pełni zabezpieczone

Połączyłeś dwie powierzchnie razem, więc został już teraz tylko jeden ostatni krok i nie wymaga on mechanicznych mocowań! Należy użyć siły nacisku, aby cała długość i szerokość klejonych powierzchni przylegały do siebie w wystarczającym stopniu, dlatego zalecamy użycie wałka 75 mm.

Wałek jest ergonomicznie zaprojektowany, tak aby najlepiej pasował do pozycji dłoni użytkownika i zapewniał odpowiednią siłę nacisku. Zacznij od środka powierzchni stosując odpowiedni, ale nie zbyt intensywny nacisk i prowadź wałek na zewnątrz w stronę krawędzi. Upewnij się, że pokryłeś jak największą powierzchnię materiału, pamiętając o użyciu wałka także wzdłuż krawędzi.

Podsumowanie

Najważniejszym elementem posiadania zestawu narzędzi jest wiedza, jak z nich korzystać, a teraz gdy podzieliliśmy się kilkoma wskazówkami, jak najlepiej wykorzystać Fixgrip, mamy nadzieję, że wykorzystasz tę wiedzę do uzyskania bezkonkurencyjnych wyników!

Masz ochotę wypróbować Fixgrip 40 lub 31 u siebie? Wejdź na www.fixgrip.pl lub zadzwoń do nas +61 89 66 600.