Trendy i innowacje dla branży meblarskiej Interzum Forum Włochy

Coraz częściej w centrum uwagi staje się zrównoważona produkcja materiałów, komponentów i technologii, zrównoważony rozwój przedsiębiorstw oraz regulacje dotyczące przejrzystości i kontroli. Program wydarzeń interzum forum italy, które odbędą się w dniach 6 i 7 czerwca 2024 r. w centrum wystawienniczo-kongresowym w Bergamo, oferuje odwiedzającym branżowym konkretne odpowiedzi na te aktualne pytania dzięki szerokiej gamie ekscytujących formatów szkoleniowych i informacyjnych. Spektrum treści sięga od zieleni po rewolucję cyfrową, od certyfikatów i innowacyjnych procesów produkcyjnych po nowoczesne trendy życiowe i najnowszą generację materiałów.

W dwuletnim okresie 2021-2022 włoska branża meblarska zanotowała wyjątkowy wzrost, który wyniósł ponad 20% w porównaniu do 2019 roku i osiągnie wartość ponad 20 miliardów euro w 2022 roku, osiągając dobre wyniki zarówno w kraju, jak i w eksporcie. Po tym niezwykłym wzroście następuje naturalne spowolnienie, również spowodowane osłabieniem scenariusza globalnego.

W dniach 6 i 7 czerwca 2024 r. w Bergamo odbędzie się interzum forum Italy. Zdjęcie: Koelnmesse

Aby poradzić sobie z obecnym spadkiem popytu i ponadprzeciętnymi cenami surowców i komponentów, włoscy producenci mebli priorytetowo traktują inwestycje w badania i innowacje w zakresie produktów (raport CSIL dotyczący prognozy dotyczący włoskiego sektora meblarskiego, listopad 2022 r.) i należą m.in. innymi rzeczami, wykorzystując możliwości wynikające ze zmian cyfrowych i zrównoważonego rozwoju.

W tym kontekście niedawne badanie CSIL pokazuje, że komponent ekologiczny odgrywa już ważną rolę dla większości włoskich producentów mebli i że coraz częściej inwestują oni w zrównoważoną produkcję i rozwój produktów przyjaznych dla środowiska.

Ale inne czynniki również przyczyniają się do utrzymania wydajności branży. Anna Barbara, dyrektor zarządzająca Poli.design i partnerka forum interzum Włochy, wyjaśnia, że ​​materiały, powierzchnie i wykończenia stają się coraz ważniejsze w produkcji mebli i dlatego stają się coraz bardziej unikalnym punktem sprzedaży najlepszego designu z Włoch.

W tym kontekście firmy, uniwersytety i centra innowacji prowadzą najnowocześniejsze badania, odkrywają nowe obszary zastosowań oraz opracowują złożone materiały i technologie, aby sprostać stale rosnącemu popytowi.To wieloaspektowe środowisko projektowe jest strategicznie ważne dla sukcesu włoskich marek i ich uznane cechy. Dlatego konieczne jest dalsze promowanie świadomości i szkoleń w zakresie materialnej i niematerialnej kultury projektowania.

Forum interzum italy jest objęte patronatem Federlegno Arredo, organizacji parasolowej włoskiego przemysłu drzewnego i meblarskiego, która w swojej funkcji zapewnia całej branży przydatne i różnorodne narzędzia do wszystkich tematów związanych z przemysłem meblarskim.

Ważnym tematem w branży jest cyfryzacja. Cyfryzacja ułatwia dostęp konsumentom, którzy poza funkcjonalnością i estetycznym wyglądem cenią także uproszczenie i kontrolę produktów w celu efektywniejszego zarządzania czasem. Giulio Salvadori, dyrektor Obserwatorium Internetu Rzeczy na Politechnice w Mediolanie, wyjaśnił: „Koncepcja inteligentnego domu staje się coraz ważniejsza także we Włoszech. W naszych domach pojawia się coraz więcej połączonych obiektów, które mogą zatrzeć granice między światem fizycznym i cyfrowym. Ale to nie wszystko: firmy koncentrują się na strategiach i modelach biznesowych zorientowanych na usługi. Nie ograniczają się już do sprzedaży sprzętu, ale oferują także dodatkowe usługi. Należą do nich na przykład: B. Miesięczne abonamenty na zdalną konserwację urządzeń w domu lub ubezpieczenie oparte na użytkowaniu chroniące przed kradzieżą w domu. Takie usługi można również aktywować na krótkie okresy w oparciu o opłatę za użycie. W przyszłości włoscy konsumenci będą oczekiwać wszyscy “Inteligentne urządzenia zainstalowane w ich domach są w pełni połączone, aby mogli samodzielnie konfigurować scenariusze. Powinna też istnieć możliwość płacenia za urządzenia na podstawie ich rzeczywistego wykorzystania i integrowania ich z meblami.”

Thomas Rosolia, dyrektor zarządzający Koelnmesse Italy, wyjaśnił: „Wszystkie panele, które zorganizowaliśmy ze stowarzyszeniami producentów, instytutami badawczymi i instytucjami, pokazały, że podążamy właściwą drogą. Możemy udzielić zorientowanym na przyszłość przedsiębiorstwom konkretnych odpowiedzi w jasny i jasny sposób innowacyjna koncepcja wydarzenia.”

Wydarzenie, w którym wezmą udział krajowe i międzynarodowe firmy, a także naukowcy i stowarzyszenia, jest aktywnie wspierane przez wszystkich zaangażowanych. Patronat nad interzum forum italy objęli m.in. Departament Rozwoju Gospodarczego Regionu Lombardia, Niemiecko-Włoska Izba Handlowa AHK Italy, ASCOM Confcommercio Bergamo, CdO Bergamo i Confartigianato Bergamo.

Źródło: https://www.moebelmarkt.de/