Nowa inwestycja w fabryce płyt wiórowych w Grajewie już działa!

Zakończyła się kolejna ważna inwestycja w fabryce w Grajewie – budowa nowych stacji nasypowych, która ma na celu zapewnić wysoką i stabilną jakość produkowanych płyt wiórowych i laminowanych. Pierwsze, wewnętrzne wyniki badań laboratoryjnych już wykazały kilkukrotną poprawę obrabialności.

Fabryka w Grajewie jest jedną z największych w swoim regionie pod względem zatrudnienia i przychodów oraz jedną z najbardziej liczących się w branży materiałów drewnopochodnych w Polsce. Firma Pfleiderer stale inwestuje w nowe maszyny, które mają na celu produkcję wysokiej jakości płyt wiórowych i laminowanych, dlatego też bardzo istotnym krokiem na ścieżce rozwoju technologicznego zakładu była budowa nowych stacji nasypowych. Rozpoczęcie inwestycji zostało zaplanowane na grudzień 2020 roku, a zakończenie na koniec I kwartału 2021 roku. Oficjalnie nowe stacje nasypowe rozpoczęły pracę pod koniec lutego br.

Nowa, lepsza obrabialność

Nowe stacje nasypowe mają na celu selekcję wiórów, które wykorzystywane są do produkcji płyt wiórowych. Wierzchnią część płyty tworzy warstwa pylasta, złożona z bardzo małych wiórów, a ich wysoka jakość wpływa na lepszą obrabialność zewnętrznej warstwy płyty. Im głębiej środka płyty, tym wióry są większe i grubsze. Wszystko to przekłada się bezpośrednio na jakość powierzchni jednego z najważniejszych produktów w ofercie Pfleiderer – płyt laminowanych. – Zadaniem nowych stacji nasypowych jest lepsze rozfrakcjonowanie wiórów w warstwie zewnętrznej. Przeprowadziliśmy wewnętrzne testy jakości, które już teraz wykazują kilkukrotną poprawę obrabialności, niż w przypadku poprzednich płyt laminowanych – mówi Jarosław Cieślak, Kierownik Wydziału Produkcji Płyt Wiórowych w fabryce Pfleiderer w Grajewie. Z kolei Dyrektor zakładu w Grajewie, Marcin Bąk podkreśla, że – Nowe stacje nasypowe zapewnią przede wszystkim wysoką, stabilną  jakość produkowanych w naszym zakładzie płyt wiórowych i płyt laminowanych. Dzięki temu późniejsza obróbka płyt przez naszych klientów na ciągach CNC czy prasach do oklejania będzie przebiegała bez zbędnych zakłóceń.

Jakość w opinii Klientów

Firma Pfleiderer nieustannie pracuje nad podniesieniem jakości swoich produktów. Wszystkie sygnały płynące z rynku są szczegółowo analizowane, a podejmowane działania mają zapewnić klientom możliwie jak najlepsze standardy jakości oferowanych produktów i usług. Inwestycja w nowe stacje nasypowe jest tego najlepszym przykładem. Nowa inwestycja uruchomiona została 24 lutego 2021 roku, co oznacza również zintensyfikowaną produkcję płyt wiórowych i laminowanych w nowej jakości. W ciągu najbliższych tygodni planujemy wykonać bezpośrednio u naszych klientów próby w zakresie jakości cięcia i obróbki płyt produkowanych w Grajewie. Ocena ta jest dla nas szczególnie ważna, i mamy nadzieję, że potwierdzi wyniki naszych wewnętrznych badań – dodaje Jarosław Cieślak.

Kompleksowe, elastyczne i kreatywne podejście do wymagań klientów stanowi serce działalności Pfleiderer. Troska o usprawnienie procesów technologicznych oraz stałe podnoszenie jakości oferowanych produktów idzie w parze z najwyższymi walorami estetycznymi oferowanych produktów. Nie bez powodu poprawa obrabialności płyt laminowanych i wiórowych zbiegła się z premierą nowej kolekcji dekorów Pfleiderer. Biorąc pod uwagę aktualny, bardzo wysoki popyt rynkowy na produkty drewnopochodne, Pfleiderer tym bardziej inwestuje w poprawę jakości swoich produktów, aby spełniały one oczekiwania w zakresie jakości, jak i obowiązujących trendów.

O Pfleiderer:

Pfleiderer jest dostawcą rozwiązań w oparciu o materiały drewnopochodne dla przemysłu meblarskiego, branży budowlanej i wykończenia wnętrz. Firma oferuje kompleksową obsługę firm meblowych, zakładów stolarskich, architektów i projektantów oraz firm branży budowlanej. Na polskim rynku produkty firmy są dostępne m.in. w sieci Pfleiderer Partner, w skład której wchodzi ponad 80 punktów handlowych, w wybranych sieciach DIY czy w punktach dystrybucji materiałów budowlanych. W ofercie firmy znajduje się szeroka gama produktów zgodnych z najnowszymi trendami w zakresie projektowania, budowy, wykończenia i wyposażenia zarówno obiektów prywatnych, jak i obiektów użyteczności publicznej.

Pfleiderer jest spółką nadrzędną dla marek Duropal i Thermopal.