Nowoczesność kontra tradycja – Klej w sprayu Fixgrip

Lubimy robić rzeczy w tradycyjny sposób. Wypróbowane i skuteczne metody pozostają wypróbowane i skuteczne na wiele lat. Ale czy tak jest zawsze?

Łączenie ze sobą dwóch powierzchni jest tradycyjnie wykonywane za pomocą klejów nakładanych ręcznie, na przykład PVA, gdzie obie powierzchnie są pokrywane klejem, łączone razem, a następnie dociskane za pomocą mocowań mechanicznych, zwykle przez ponad 24 godziny. Brzmi to dość prosto i łatwo byłoby kontynuować ten proces przy użyciu argumentu „zawsze tak robiliśmy”, nawet pomimo oczywistych wad.

Kontynuując to, wady te będą miały długoterminowy wpływ nie tylko na produktywność Twojej firmy, ale także na ogólną rentowność:

  • Długie czasy oczekiwania oznaczają, że masz ograniczone możliwości pod względem dalszego postępu prac. Na przykład, jeśli używasz PVA do łączenia elementów mebli, prawdopodobnie będziesz musiał poczekać do następnego dnia, aby przejść do następnego kroku.
  • Klej nakładany ręcznie może być brudzący, a gdy do pracy wkracza bałagan pojawiają się problemy. Równomierne rozprowadzenie kleju nakładanego ręcznie nie jest łatwym zadaniem, a wszelkie niedociągnięcia mogą przynieść długotrwałe efekty. Jeśli zamierzasz przykleić błyszczący laminat do powierzchni sklejki, a wybrany klej jest nakładany ręcznie, istnieje prawdopodobieństwo, że wszelkie nierówności lub błędy w aplikacji będą widoczne na błyszczącym laminacie długo po całkowitym utwardzeniu kleju, co skutkuje bardzo niepożądanym wykończeniem.
  • Tradycyjne kleje generują odpady – i to dużo. Niezależnie od tego, czy klej wycieka z boku sklejonego przedmiotu, czy jest to ten nadmiar kleju który nie dociera do przeznaczonego miejsca, ostatecznie wszystko się sumuje i w końcu trafia tam, gdzie najbardziej boli – do Twojego portfela.

Krótko mówiąc, wydasz więcej na tradycyjne kleje ze względu na zmarnowany czas, słabe wyniki i nadmierne marnotrawstwo. Istnieje jednak rozwiązanie, które zostało opracowane, aby wprowadzić Twój warsztat w epokę nowoczesności.

Rozwiązaniem jest klej kontaktowy w sprayu, a co ważniejsze FixGrip.

Dzięki wydajnym i kontrolowanym metodom aplikacji, znacznie skróconemu czasowi odparowania i bezkonkurencyjnym rezultatom klejenia, kleje w sprayu wynoszą obecnie przemysł stolarski i meblarski na niespotykany dotychczas poziom produktywności.

Klej w sprayu Fixgrip jest dostępny w trzech różnych wielkościach pojemników ciśnieniowych (600 ml, 22 l i 110 l), w których znajduje się mieszanka samego kleju i gazu pędnego, który działa jako kluczowy składnik natrysku. Zastosowanie mechanizmu kontrolnego produktu (nakrętka aerozolowa lub pistolet natryskowy) pozwala zachować pełną kontrolę nad rozprowadzaniem kleju, a tym samym zachować równomierność rozprowadzania i zmniejszyć możliwość strat.

Kolejną kwestią jest czas oczekiwania na klejenie, ale FixGrip wymaga jedynie 1-3 minutowej przerwy, zanim obie łączone powierzchnie będą gotowe do sklejenia i wykończenia poprzez niewielki nacisk na materiał, zwykle za pomocą wałka.

Unikalna formuła każdego produktu z gamy Fixgrip jest dostosowana do uzyskiwania optymalnych rezultatów z wybranymi materiałami – na przykład Fixgrip 40 zapewnia bezkonkurencyjne wyniki w przypadku pogrubiania płyt, klejenia laminatów HPL, pianek oraz wielu innych materiałów, podczas gdy Fixgrip 31 działa najlepiej z fornirami i laminatami w połysku. Nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania jeśli chodzi o kleje, a Fixgrip eliminuje wszelkie wątpliwości dotyczące wyników, jakie oferują produkty bardziej ogólnego przeznaczenia.

Podsumowując, wszystko sprowadza się do motto FixGrip – „Każda kropla i każda sekunda ma znaczenie”. W nowoczesnym miejscu pracy po prostu nie ma czasu na czekanie, więc pytanie brzmi, czy tradycyjny sposób jest nadal najlepszy?

Po więcej informacji na temat marki FixGrip zapraszamy na stronę www.fixgrip.pl