Pomysł na pokój dla dziecka

Bezpieczna przestrzeń, która rośnie razem z dzieckiem

Urządzanie pokoju dziecięcego niesie za sobą wiele wyzwań. Zaczynamy zazwyczaj w najmniejszym dostępnym pomieszczeniu, a zanim się zorientujemy, to brakuje tam miejsca. Potrzeby rosną z każdym miesiącem i rokiem życia naszego potomka i zmieniają się sezonowo. Nasz pomysł na pokój dla dziecka z pewnością sprawdzi się w wielu sytuacjach. Poznaj rozwiązania i koncepcje bezpiecznego meblowania dla dzieci.

Szafka, którą można powiększyć

Opracowany przez nas pomysł modułowej komody sprawdzi się szczególnie w pokoju dziecięcym. Wykorzystując prowadnice Hettich, można stworzyć szafkę możliwą do rozbudowy o kolejne poziomy, co jest niezwykle pomocne, kiedy wraz z wiekiem zwiększą się potrzeby i ilość oraz wielkość rzeczy do przechowywania.

Szafa ze stolikiem do przewijania

Ciekawym pomysłem na pokój dla dziecka jest ukrycie stolika do przewijania w szafie. Pozwoli to łatwo zaaranżować półki ponad nim oraz szuflady poniżej, a całość wystarczy zamknąć, by zachować nieskazitelny porządek. Do wygodnego korzystania z takiego rozwiązania przyda się system prowadnic do drzwi przesuwnych z delikatnym i cichym domykiem (np. TopLine). Pozwoli to otworzyć część szafy ze stołem do przewijania i zostawić ją otwartą bez utraty miejsca w pokoju.

Rozsuwana komoda

Dodatkową możliwością jest wysunięcie całego stolika do przewijania z dowolnego mebla, co jest możliwe dzięki systemowi organizacji Big Org@Tower Wood. Zmniejszając wielkość przewijaka, znacznie zaoszczędzimy na przestrzeni w pokoju. Po użyciu wystarczy go wsunąć w mebel.

Pomysł na pokój dla dziecka – bezpieczne użytkowanie szuflad

Szukając najlepszych rozwiązań do pokojów dziecięcych, stworzyliśmy także takie, które skupiają się na bezpieczeństwie. Wśród nich znajduje się m.in. prowadnica Quadro z amortyzacją. Dla dziecka oznacza to lepszy dostęp do zabawek, a jednocześnie mniejsze ryzyko zakleszczenia palców.

Ławka i schowek w jednym

Dzieci uwielbiają kosze z zabawkami, rodzice są mniej optymistyczni, bowiem zajmują one znaczną ilość miejsca na podłodze i nic nie można na nich postawić. Zmienia to koncepcja skrzyni do przechowywania z pokrywą, na której można siadać. Jest ona umieszczona na prowadnicy SlideLine, co w praktyce oznacza ławkę jezdną na powierzchni kosza z zabawkami. Praktyczne, komfortowe i użyteczne rozwiązanie w jednym, które jednocześnie pozwala w razie potrzeby ukryć nieporządek w pokoju dziecięcym.

Szukasz ciekawych pomysłów na pokój dla dziecka? Odwiedź naszą stronę: https://web.hettich.com/