Postaw na smart home. Sprawdź modne i wygodne oświetlenie

Inteligentny dom. O sterowaniu oświetleniem

Innowacyjny system sterowania oświetleniem to podstawa w nowoczesnym domu. Pozwala tworzyć świetlne scenariusze, kreować nastrój, a także sprawiać, że w domu żyje się wygodniej.  Inteligentne światło zwiększa komfort domowników o każdej porze dnia i w każdej sytuacji.

Światło towarzyszy nam na każdym kroku. Szczególnie jesienią i zimą, gdy dostęp do tego naturalnego jest ograniczony, warto wybierać rozwiązania, które wspierają naszą dzienną aktywność, są elastyczne w użyciu i dają łatwość sterowania – bezpośrednio, z pilota albo przy wykorzystaniu mobilnej aplikacji. Wybór najwygodniejszej opcji należy do użytkownika.

Światło, które daje kontrolę

Relaksujący, pobudzający do pracy, romantyczny – nastrój w tym samym wnętrzu może być zupełnie inny w zależności od pory dnia. Wyobraźmy sobie, że możemy go kreować w mgnieniu oka, bez wstawania z kanapy. – Umożliwia to inteligentny system Loox5. Za pomocą jednego przycisku możemy zmieniać barwę na ciepłą, zimną czy neutralną, a także sposób świecenia wielu źródeł w pomieszczeniu. Dodatkowo pomaga aranżować efekty świetlne w zależności do nastroju czy okazji. Z łatwością możemy zmienić scenę z takiej, która tworzy przyjemną atmosferę podczas rodzinnej kolacji na taką do oglądania filmu – mówi Wojciech Olchówka, ekspert Häfele ds. oświetlenia.

Z pomocą systemu Loox5 operowanie oświetleniem jest możliwe z dowolnego miejsca w domu. Wszystko odbywa się bezprzewodowo i intuicyjnie, a scenariusze świetlne możemy konfigurować w zależności od potrzeby. Wyobraźmy sobie, jak światło główne wyłącza się, oświetlenie akcentujące, meblowe czy podsufitowe delikatnie się tli, a wzdłuż cokołów i w listwach przypodłogowych zapalają się taśmy LED.

Dodatkowo to rozwiązanie, które jest łatwe w montażu i rozbudowie. Umożliwia to instalacja na zasadzie Plug-and-Play. W późniejszym czasie można łatwo dodać elementy systemu do istniejących instalacji. Wygoda i efektowność w jednym.

Sterowanie za pomocą aplikacji 

Häfele Connect Mesh to system do inteligentnego i bezprzewodowego sterowania światłem.
Korzystając z niego, zyskujemy dużą wygodę. Dysponując aplikacją na smartfonie czy tablecie mamy całkowitą kontrolę nad światłem – komentuje Wojciech Olchówka.

To rozwiązanie, które zapewnia liczne możliwości kontroli. System Häfele Connect Mesh łączy i centralnie steruje całym oświetleniem. Wszystkie oprawy zamontowane w domu „rejestrują się” w aplikacji. Z poziomu urządzenia mobilnego możliwe jest włączanie i wyłączanie świateł, a także ich ściemnianie oraz konfigurowanie scen. Łatwo możemy dokonać zmiany temperatury barwowej. Regulacje można stosować w każdym rodzaju oświetlenia – od głównego, po liniowe i punktowe.

Zdalne sterowanie światłem

Takie rozwiązanie doskonale sprawdza się w pomieszczeniach takich jak salon czy pokój dzienny. Korzystając z pilota, można włączać i wyłączać światło z dowolnego miejsca w pokoju, a dzięki wykorzystaniu aplikacji możemy zaprogramować przyciski w celu sterowania każdym węzłem sieci i wieloma barwami światła.

Pilot może być używany do sterowania kilkoma źródłami światła – od bieli po kolorowe RGB – dowolnie je zmieniając. Z jego poziomu możemy także konfigurować temperaturę barwową opraw Multi-White. Pozwala także na sterowanie elementami mebli elektrycznych, takimi jak np. windy do telewizora czy elektryczne drzwi przesuwne.

Sterowanie bezpośrednie

Dzięki integracji z 2-kanałowym interfejsem Häfele Connect Mesh każdy standardowy przycisk ścienny wchodzący w skład systemu Loox jest kompatybilny z aplikacją. System oferuje przełączniki do szerokiego zakresu zadań, np. do wykrywania różnego rodzaju aktywności czy regulowania natężenia światła. Dzięki temu możemy komfortowo poruszać się po mieszkaniu nawet po zmierzchu – czujniki oświetlą nam drogę do lodówki czy łazienki.

Loox5 to nowoczesny, trwały i innowacyjny system, który ułatwia życie domowników. Pozwala na bezpośrednie sterowanie oświetleniem, doświetlając meble i pomieszczenia za pomocą jednego
kliknięcia. Został stworzony z myślą o wszystkich, dla których światło w domu jest ważnym elementem aranżacyjnym, a także stawiają na inteligentne rozwiązania
– dodaje Wojciech Olchówka.

Jeden system, wiele możliwości

System Loox 5 pozwala na szeroki dobór rodzajów światła, w zależności do potrzeby. Tym samym jest dostosowany do nocnych marków, jak i tych wstających wczesnym rankiem. Po obudzeniu możemy korzystać z jasnego, pobudzającego światła, z kolei po pracy możemy relaksować się w salonie czy sypialni przy przyciemnionej białej, ciepłej barwie. To rozwiązanie, które pomaga zmieniać światło wygodnie, bezprzewodowo i z dowolnego miejsca w domu. Wszystko za pomocą jednego włącznika i jednego źródła światła. A gdy najdzie ochota na nową aranżację, istniejącą instalację można w każdej chwili rozbudować o dodatkowe elementy.

Häfele to globalna firma działająca od 1923 roku. Oferuje największy na rynku asortyment okuć meblowych, okuć budowlanych, oświetlenia meblowego LED, elektronicznych systemów kontroli dostępów oraz akcesoriów dla stolarzy i architektów – w sumie ponad 100 tys. produktów o wyjątkowej konstrukcji i designie, które można znaleźć w meblach i prestiżowych inwestycjach budowlanych na całym świecie. Firma jest wsparciem dla szerokiego grona stolarzy, przemysłu meblarskiego, architektów, projektantów, producentów drzwiowych i okiennych. W Häfele pracuje przeszło 6 tys. pracowników w kilkudziesięciu krajach. Firma ma ponad 160 tys. klientów na całym świecie, 5 zakładów produkcyjnych, 37 oddziałów i liczne biura sprzedaży.