Powrót do szkoły: metamorfoza pokoju ucznia z akcesoriami Peka

Nowy rok szkolny to dobry pretekst, by dokonać zmian w aranżacji pokoju ucznia. Młodszym dzieciom, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze szkołą niezbędne będzie ergonomiczne biurko. Starsze docenią wygodne miejsce do nauki, które nie będzie ingerować w młodzieżowy styl pokoju. Wszystkim, którzy poszukują niekonwencjonalnych rozwiązań z pomocą przychodzi marka Peka – specjalista od funkcjonalnych akcesoriów meblowych.

Jak się okazuje biurko ucznia i kuchnia mają ze sobą sporo wspólnego. W obu przypadkach liczy się duża powierzchnia robocza blatu, swobodny dostęp do zawartości szafek czy szuflad, a także odpowiednia organizacja ich zawartości. Przekonała się o tym Anita Łopatka z Peki, mama tegorocznej „pierwszoklasistki”.

Oboje z mężem na co dzień dużo czasu poświęcamy praktycznej organizacji przestrzeni kuchni, więc sami zaprojektowaliśmy narożne biurko naszej córki, które oferowało jej wystarczającą ilość miejsca do pracy. Utrudniony dostęp do szuflad i szafek pod blatem powodował jednak, że nie było ono wygodne. Lena nie do końca polubiła swoje biurko i będąc jeszcze w zerówce często odrabiała prace domowe w salonie – opowiada mama dziewczynki.

 

Ta lokalizacja była jednak zupełnie niedostosowana do wzrostu kilkuletniej dziewczynki, co w przyszłości mogło niekorzystnie odbić się na jej zdrowiu. Dlatego tuż przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego postanowiliśmy wspólnie zastanowić się, co zrobić, aby Lenie było łatwiej, a ja żebym nie przejmowała się bałaganem w salonie – dodaje Anita Łopatka.

Metamorfoza pokoju pierwszoklasistki

Pierwsza wspólna decyzja dotyczyła zmiany układu biurka. Układ narożny zmieniono na linearny, a wszystkie szafki spod blatu przeniesiono pod ścianę. Szybko okazało się też, że akcesoria Peki, na co dzień wykorzystywane w projektach kuchni, mogą przydać się również do zorganizowania strefy nauki.  Za pomocą dodatkowych elementów meblowych podniesiono szafki i biurko na odpowiednią wysokość, dostosowaną do wzrostu dziewczynki. Pod blatem, na całej szerokości biurka zamontowano wysuwaną półkę EXTENDO. To idealne miejsce na przechowywanie papieru do rysowania czy podręczników.

 

 

Dobra organizacja biurka

Aby przestrzeń sprzyjała kreatywnym pracom, a jednocześnie była dobrze zorganizowana, niezbędne są pojemniki, kubki i pudełka na artykuły papiernicze. W tej roli świetnie sprawdziły się pojemniki kuchenne i organizery łazienkowe. Dziewczynka może w nie wkładać kredki, pisaki, gumkę do ścierania, kolorowe taśmy klejące czy temperówkę. Jest szansa, że nie będzie już gubić każdego dnia swoich szkolnych drobiazgów!

Wnętrza szuflad zostały wyłożone matami antypoślizgowymi. Takie rozwiązanie pomaga utrzymać czystość, zwłaszcza jeśli dziecko przechowuje tam farby, brokatowe kleje i podobne, łatwo brudzące materiały plastyczne. Z boku biurka przymocowano wieszak na akcesoria, aby Lena mogła łatwo odwieszać na nim plecak.

Regulacja wysokości

Praktycznym rozwiązaniem w pokoju młodzieżowym będzie biurko z regulowaną wysokością. Możliwość stworzenia takiego rozwiązania daje stelaż elektryczny biurka, oferowany przez Peka.  Wysokość blatu można regulować w zakresie od 65 do 130 cm, aby zapewnić ergonomiczną pozycję podczas pracy. Zmiana wysokości odbywa się za pomocą przycisków na panelu. A zmiana pozycji podczas nauki z siedzącej na stojącą i na odwrót mobilizuje ciało do ruchu, sprzyja zdrowiu i poprawia samopoczucie. Nastolatki z pewnością docenią też to, że blat biurka może być wykonany indywidualnie w taki sposób, aby komponował się z wnętrzem. Jeśli się zniszczy lub jego właściciel zażyczy sobie zmiany stylu pokoju, w każdej chwili można go wymienić, a stelaż wykorzystać ponownie.

Jak się okazuje aranżacja pokoju ucznia z systemami marki Peka, może być równie prosta i przyjemna jak urządzanie kuchni.

Fot. mat. prasowe Peka

www.peka.pl