Prowadnice do szuflad z cichym domykiem

Nie straszne im obciążenia

Moda na zastosowanie szuflad w meblach nie mija. Trudno się temu dziwić. Pozwalają one wygodnie dostać się do przechowywanych rzeczy, a do tego tworzą interesujące linie i na korzyść zmieniają wygląd wielu mebli. Prowadnice do szuflad z cichym domykiem to zdecydowany faworyt, ale na co jeszcze warto zwrócić uwagę, wybierając właściwe komponenty?

fot. Hettich

Sama szuflada nie jest niestety gwarantem pełnego zadowolenia. Do ich prawidłowego działania potrzebne są określone akcesoria, dzięki którym będą otwierały się płynnie i zamykały bez trzaskania. Prowadnice do szuflad z cichym domykiem Quadro i Actro marki Hettich to doskonali pomocnicy w budowie niezawodnych szuflad. Na czym polega ich wyjątkowość?

 

Trwałość i wytrzymałość

Ważną cechą prowadnicy powinna być jej odporność na codzienne użytkowanie. Szuflady są otwierane i zamykane wielokrotnie, a ich wykonanie bezpośrednio przekłada się na zadowolenie użytkownika. Dla szczególnych obciążeń oraz pewności, że szuflada wytrzyma bardzo długo, polecana jest prowadnica Quadro, która dostępna jest w szerokim programie produkcyjnym. Z Quadro możemy tworzyć wąskie i szerokie szuflady drewniane (o grubości oskrzyni do 19 mm), gotowe przyjąć obciążenie do 25 kg – przy częściowym wysuwie oraz do 10/30/50 kg – przy pełnym wysuwie (zależnie od modelu). Pomimo dużego obciążenia możemy być pewni, że szuflada będzie działała niezwykle lekko i płynnie. Odpowiednia geometria komponentu doskonale absorbuje siły w szufladzie, płynące ze wszystkich stron. W tych prowadnicach zastosowano specjalną, trwałą technologię łożysk kulkowych, co zapewnia długotrwałą żywotność. Prowadnica pozwala na łatwą regulację frontu w czterech płaszczyznach, a do tego może posiadać dodatkowe udogodnienia, takie jak samodociąg bez amortyzacji, otwieranie za pomocą dotyku lub także wspomagane elektromechanicznie.

Prowadnice do szuflad z cichym domykiem i regulacją w pięciu płaszczyznach

Wszystkim poszukującym wyjątkowych i eleganckich mebli przypadnie do gustu prowadnica Actro 5D z pełnym wysuwem dla obciążeń do 10/40/70 kg (zależnie od opcji). Ta niespotykana prowadnica pozwala tworzyć naprawdę unikatowe konstrukcje meblowe, które będą miały zachowane doskonałe wąskie szczeliny. Jest to możliwe dzięki regulacji szuflad w aż pięciu płaszczyznach. Actro 5D zapewnia zsynchronizowany komfortowy ruch oraz wysoką stabilność. Te prowadnice do szuflad z cichym domykiem mogą być również wyposażone w opcję elektromechanicznego otwierania.

Więcej na: hettich.com