System do drzwi przesuwnych TopLine XL -Przesuwanie w całej swej doskonałości

Wypowiedź eksperta:
Paweł Borkowski
Doradca Techniczny w Hettich Polska Sp. z o.o.

 

 

 

Sięgające sufitu szafy z wielkoformatowymi drzwiami przesuwnymi zapewniają mocny efekt wizualny, nie przytłaczając przy tym pomieszczenia. Nowy system do drzwi przesuwnych TopLine XL firmy Hettich pozwala na projektowanie szaf o wyjątkowym designie. System wyznacza nowe standardy w zakresie komfortu użytkowania oraz łatwego i bezpiecznego montażu.

Najważniejsze cechy wyróżniające system TopLine XL

Elegancki wygląd dzięki montażowi wpinanemu profili jezdnych i prowadzących – szafy sięgające sufitu bez widocznych wkrętów.

Estetyczny wygląd dookołoa szafy: dolny profil prowadzący jest cofnięty i schowany pod wieńcem –  dzięki temu jest praktycznie niewidoczny

Perfekcyjnie wykończenie  profilu jezdnego: samoprzylepne taśmy dekoracyjne dostępne są w 3 kolorach – szampańskim, białym i czarnym – można ich użyć w celu zgrania widocznej powierzchni profilu z wnętrzem szafy, a także po to by uzyskać harmonię i estetykę wykończenia.

Zachwycający komfort użytkowania: ze względu na niewielką siłę potrzebną do otwarcia drzwi, wystarczy je delikatnie pociągnąć lub popchnąć. Silent System nowej generacji wyhamowuje drzwi wyjątkowo delikatnie i bardzo płynnie.

 

Praktyczna wygoda: środkowe drzwi można przesuwać zarówno w lewą, jak i prawą stronę, z płynnym wyhamowaniem na końcu. Podczas zamykania  jak również w kierunku ich otwierania.

Płynna i cicha praca: rolki poruszają się praktycznie bezgłośnie, nawet po dłuższym przestoju drzwi.

Innowacyjna ochrona wózków dolnych: przed zamontowaniem drzwi można swobodnie postawić je na podłodze bez obawy o uszkodzenia dolnych wózków. Dolne elementy prowadzące przesuwają się automatycznie w górę chroniąc rolki

Perfekcyjna regulacja nałożenia: dopasowanie nałożenia drzwi na korpus o dowolną wartość przy zamkniętych drzwiach i w dodatku – bez konieczności użycia jakichkolwiek narzędzi

Prosta regulacja wysokości: drzwi przesuwne reguluje się najszybciej w pozycji zamkniętej. Wysokość drzwi regulowana jest wygodnie od strony frontu, a wyrównanie szczeliny widoczne jest od razu. W przypadku drzwi sięgających sufitu regulacja wysokości odbywa się z boku wózka jezdnego.

 

Technika w skrócie:

  • Ciężar drzwi 60, 80 lub 100 kg
  • Grubość drzwi 18 – 50 mm
  • Szafy 2, 3 lub 4 drzwiowe
  • Wysokiej klasy system prowadzenia STB 19 
  • Profil – montaż wpinany lub przykręcany we wpuście
  • Cichy domyk w kierunku zamykania i otwierania
  • 3 wersje cichego domyku do drzwi o ciężarze 10 –100 kg
  • Silent System, który pozwala na otwarcie środkowych drzwi w szafie 3-drzwiowej w obu kierunkach

www.hettich.pl