Drewniane organizery – sposób na porządek w szufladach

Szuflady ze sztućcami i innymi niewielkimi akcesoriami to ten punkt kuchni, w którym najtrudniej jest utrzymać wzorowy porządek. Nawet jeśli bardzo się staramy odkładać wszystkie drobiazgi od razu na ich miejsce, bałagan i tak nieuchronnie się pojawi. To tylko kwestia czasu. Jak go uniknąć? Sposobem: na przykład organizując wnętrza szuflad za pomocą specjalnie zaprojektowanych drewnianych wkładów REJS. Ich oferta właśnie została poszerzona o kolejny model.

Nowoczesne systemy szuflady jak Ultra Box czy Maxima PURO od REJS to idealne miejsce do przechowywania kuchennych produktów: zapasów, akcesoriów, zastawy… W szufladach można ułożyć i posegregować rzeczy duże i małe, te z których korzystamy najczęściej i te, które powinny być zawsze pod ręką. Pełny wysuw znacznie ułatwia dostęp i usprawnia kuchenne prace.

Jest tylko jedno ale. O ile duże i ciężkie rzeczy jak np. zastawę czy garnki, można ułożyć raz na jakiś czas i mieć nadzieję, że będą dokładnie tam, gdzie powinny być, to utrzymanie ładu wśród drobiazgów nie jest takie proste. Niczym niezabezpieczone niewielkie produkty, jak sztućce i duże noże, przyprawy, folia aluminiowa, akcesoria, a nawet lądujące często w kuchni baterie i leki, przesuwają się podczas każdego otwierania i zamykania szuflady. Mieszają się, plączą i gubią. A to rodzi bałagan. Jak go okiełznąć?

Rozwiązaniem są zaprojektowane specjalnie z myślą o kuchennych produktach wkłady do organizacji szuflad. REJS proponuje kilka tego typu rozwiązań. Uwagę warto zwrócić na modele wykonane z drewna, które są nie tylko bardzo trwałe i funkcjonalne, ale również gustowne i atrakcyjne wzorniczo. – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu firmy REJS.

Wkłady z drewna – rodzaje i wymiary

Wkłady do szuflad wykonane są z fornirowanej sklejki dębowej w ciepłym jasnym odcieniu. Drewno jest solidnie zabezpieczone przed działaniem wody matowym lakierem, który dodaje mu elegancji. Linia obejmuje 6 modeli przeznaczonych do szuflad o głębokości min. 500 mm. Zróżnicowane kształtem i rozmiarem pojedyncze wkłady można dowolnie zestawiać ze sobą w zależności od potrzeb i rozmiaru samej szuflady. Pięć z nich dostępnych jest na rynku od ponad roku, ale jeden – praktyczny wkład z przegrodami, to nowość.

Drewniany wkład z przegrodami to funkcjonalny separator, dzięki któremu możemy podzielić wnętrze szuflady na mniejsze sekcje. Niczym reling segreguje produkty i uniemożliwia im przesuwanie się i mieszanie. Dostępny jest w kilku wymiarach: 420×420, 520×520, 720×720 i 820×820 mm i wysokości 50 mm.

Jakie wkłady poza tym mamy do wyboru?

Wkład na sztućce (260x472x50 mm) to najbardziej klasyczny element. Trzy pionowe i dwie poziome przegrody pozwalają ułożyć noże, widelce i łyżki oraz ich deserowe odpowiedniki. Jego uzupełnieniem jest wkład ze specjalnymi rowkami na noże (200x472x50 mm). Zmieści się w nim cały zestaw 9 dużych noży kucharskich, a także mniej poręczny nóż do pizzy i łopatka do sera.

Z myślą o folii spożywczej i aluminiowej, a także o papierze do pieczenia powstał wkład z 3 podłużnymi przegrodami (200x472x50 mm). Rolki folii i papieru można w nich nie tylko ułożyć, ale i zamknąć, co uniemożliwi ich rozwijanie się i zabezpieczy przed uszkodzeniem. Co więcej urwanie kawałka o pożądanej i równej długości jest znacznie łatwiejsze dzięki ząbkowanej krawędzi przegródek.

Równie funkcjonalny jest odpowiednio wyprofilowany stelaż na przyprawy (260x472x50 mm). Pojemniczki z ziołami można ułożyć w nim pod niewielkim kątem, co ułatwia ich wyjęcie, a jednocześnie ładnie je eksponuje. Pasujące do tego wkładu szklane słoiczki ze szczelnymi przykrywkami również są dostępne w ofercie REJS.

Uzupełnieniem linii jest najmniejszy pod względem rozmiaru uniwersalny podłużny wkład (100x472x50 mm), w którym ułożyć można dowolne akcesoria. To dobre miejsce na chochlę, ale też na drobiazgi typu zapalniczka. Poza tym za jego pomocą można jeszcze lepiej wykorzystać całą szerokość szuflady.

Dobry dodatek – mata antypoślizgowa

Jeśli zależy nam na dodatkowym zabezpieczeniu mebli i jeszcze wyższej funkcjonalności, warto oprócz wkładów zastosować matę antypoślizgową. Sprawdzi się ona w szufladach wyższych, lub jako uzupełnienie drewnianych wkładów w szufladach niższych. Mata nie tylko uniemożliwia przesuwanie się i mieszanie produktów, ale też dodatkowo zabezpiecza dno szuflady przed ubrudzeniem i drobnymi zarysowaniami, a także wycisza odgłos odkładania do niej produktów.

Mata antypoślizgowa wykonana jest z dwuwarstwowego tworzywa. Dostępna jest w rolkach o długości 5 metrów w 2 szerokościach: 474  i 524 mm. Można ją łatwo przyciąć na pożądany wymiar. Po rozłożeniu sama się poziomuje i dostosuje do dna szuflady. Maty występują w 3 kolorach: białym, grafitowym i srebrnym, co ułatwia dopasowanie ich do stylu zabudowy.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu