Szczypa szałwii na święta Dekorujemy dom z Annie Sloan

Jak co roku, czas Bożego Narodzenia pragniemy spędzić w rodzinnym gronie, wśród gwaru rozmów i śmiechu, zapachów świerku i piernika, w pięknie przystrojonym domu. Niech tym razem będzie w kolorze szałwii, udekorowany naturalną zielenią.

W te święta Bożego Narodzenia zainspiruj się naturą z Terre Verte, nowym odcieniem z bogatej w pigmenty kolekcji farb ściennych Annie Sloan. Dzięki uspokajającej, delikatnej energii szałwia to idealny wybór do stworzenia spokojnej scenerii, która będzie towarzyszyć nam w święta, ale sprawdzi się również  przez cały rok. – Szałwia ma delikatny odcień, a w Boże Narodzenie wspaniale łączy się z naturalnymi liśćmi – wyjaśnia Annie. Świąteczne dekoracje, które będę pięknie prezentowały się na tle szałwiowej zieleni możemy przynieść z zimowych spacerów lub z wyprawy na przedświąteczny jarmark. Jemiołę, gałązki jodły lub ostrokrzewu możemy powiesić, wstawić do wazonu lub upleść w wieniec. W ten sposób stworzymy dekoracje zarówno piękne, jak i przyjazne dla planety.

Aby uzyskać dodatkowy odświętny efekt, nałóż wosk złocony na krawędzie gałęzi i liści. To łatwy i efektowny sposób, by tradycyjny wieniec zyskał świeży wygląd  podpowiada Annie.

W okresie świątecznym centralnym punktem domu staje się stół w jadalni, gdzie spotykają się bliscy i przyjaciele i tworzą się nowe wspomnienia. Zabawny, ale wyrafinowany falbaniasty obrus wprowadzi odrobinę szyku do świątecznego stołu. W połączeniu z dopasowanymi poduszkami na siedziska zapewni elegancki, spójny wystrój. Jako finalny akcent, warto użyć resztek farby kredowej Chalk Paint™, aby nadać świecznikom i bombeczkom matowe, kredowe wykończenie.

W realizacji wykorzystano:

● farbę Wall Paint w kolorze Terre Verte (ściana)

● meble i ozdoby pomalowane  farbą Chalk Paint™ i ozdobione woskiem złotniczym

● obrus i poduszki na siedziska z tkaniny w prążki w kolorze graphite

***

Więcej informacji na stronie: https://www.anniesloan.com/pl/